Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Kanárské ostrovy - mapa a průvodce

Kanárské ostrovy neboli “Ostrovy věčného jara“, jak bývají někdy nazývány, leží v subtropickém pásu Atlantiku a jsou autonomním společenstvím Španělska. Jejich jedinečnost dokazuje i skutečnost, že se zde nachází čtyři ze sedmi hlavních španělských přírodních rezervací. Jejich název je odvozen z latinského označení pro psa: „canis“, jelikož tyto ostrovy byly podle legendy hlídány obrovskými psy.

Obecné

Kanárské ostrovy také často bývají nazývány „miniaturními kontinenty“. Krajina na ostrovech je velmi rozmanitá a jsou zde všechny přírodní krásy, které si lze představit – sopky s dýmovým oparem, husté lesy s bohatou vegetací a množstvím exotických zvířat, dlouhé písčité duny přímo u pobřeží a další. Na plážích leží, kromě klasického světlého písku, i písek černý. Na území Kanárských ostrovů je téměř 150 chráněných rezervací, z nichž čtyři jsou vyhlášeny národními parky. Na Kanárech se nachází jedna opravdová rarita, a to astronomická observatoř, která vlastní největší optický teleskop na světě.

Fakta

Oficiální název

Kanárské ostrovy

Hlavní město

Santa Cruz de Tenerife

Státní zřízení

Parlamentní zastoupení

Náboženství

Křesťanství

Úřední jazyk

Španělština

Časový posun

-1 hodina

Zájezdy Kanárské ostrovy

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Tenerife Od 9 990
Gran Canaria Od 10 890
Fuerteventura Od 13 490
Lanzarote Od 14 490
La Palma Od 20 880
El Hierro Od 20 990
La Gomera Od 23 290

Hlavní město

Kanárské ostrovy se administrativně člení na 2 provincie: Las Palmas a Santa Cruz de Tenerife. Metropolí regionu jsou střídavě města Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria (v každém legislativním období sídlí v jednom z měst předseda vlády a ve druhém vicepremiér; v následujícím období si sídla vymění).

Santa Cruz de Tenerife je centrem metropolitní oblasti Santa Cruz de Tenerife, ve které žije přes 400 000 obyvatel. Ve městě sídlí Parlament Kanárských ostrovů, je sídlem vlády a poloviny ministerstev autonomního společenství.

Jednou z nejreprezentativnějších budov je auditorium postavené ve stylu moderní španělské architektury. Město hostí jeden z největších světových karnevalů, karneval v Santa Cruz de Tenerife.

Las Palmas je hlavním městem ostrova Gran Canaria, ale take krásným přístavem. Bylo založeno již v roce 1478 kapitánem kastilské armády Juenem Rejónem, který měl ostrovy dobýt pro španělskou korunu. Nejdůležitějším a nejslavnějším momentem však beze sporu je návštěva Kryštofa Kolumba před jeho cestou do Nového světa. Při návštěvě Las Palmas nesmíte vynechat návštěvu Kolumbova domu.

Zájezdy do města Santa Cruz

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Měna, ceny

Kanárské ostrovy spadají pod Španělsko, proto se zde platí eurem. Najdete zde obvykle snadno banku nebo bankomat. Na bankomaty narazíte na každém rohu a všechny vydávají peníze a přijímají veškeré hlavní kreditní karty. Ve směnárnách nebo v bankách lze bez potíží vyměnit jakoukoliv významnou cizí měnu. Pokud budete cestovat do odlehlejších míst Kanárských ostrovů, vezměte si s sebou dostatečnou hotovost.

Nákupy

Pokud jde o ceny, není všechno pro běžného českého turistu zas až drahé, jak by se mohlo na první pohled zdát, ovšem musí vědět, kde nejlépe nakoupit. V oblíbených prázdninových letoviscích jsou ceny vyšíí, naopak v supermarketech, na tržištích či v menších střediscích jsou ceny naopak příznivější. Zejména trhy s čerstvou zeleninou a ovocem jsou velmi výhodné. Ceny na jednotlivých ostrovech se lisí podle ročního období nebo kulturních akcí, jako např. karnevaly a zajímavé slavnosti, které právě probíhají. Obchodníci zde akceptují většinu mezinárodních platebních karet. Když budete platit kreditní kartou, obchodník ji obvykle projede čtečkou a někdy vás může požádat o číslo PIN.

Zájezdy Kanárské ostrovy

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Tenerife Od 9 990
Gran Canaria Od 10 890
Fuerteventura Od 13 490
Lanzarote Od 14 490
La Palma Od 20 880
El Hierro Od 20 990
La Gomera Od 23 290

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat