Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Tenerife

Obecné

Největší ostrov Kanárských ostrovů (2 034 m2), Tenerife, bývá někdy označován jako „ostrov věčného jara“. Sopečný ostrov se nachází v západní části celého souostroví zhruba na úrovni egyptského Sharm El Sheikhu. Takže teplo a příjemné klima pro strávení báječné dovolené je tu po celý rok. Průměrné teploty zde bývají kolem hodnoty 24 °C, vyšší teploty jsou samozřejmě v létě, nižší v zimních měsících. I přes to teplota vzduchu v zimě málokdy klesá pod 21 °C. Teplota moře si udržuje stálou hodnotu kolem 22 °C. Srážky v létě jsou naprosto výjimečné, v zimních měsících jsou sice častější, ale jen krátkodobé a spíše na severu ostrova (i proto se zde daří vinné révě). Toto osvěžení dodává ostrovu čilou zelenou vzpruhu.

900 000 obyvatel se rozprostírá hlavně kolem metropole a pobřežních letovisek směrem na jih. Centrální oblast tvoří Národní park Teide, jehož střebodem je nejvyšší hora ostrova a zároveň celého Španělska, a to Pico de Teide s úctyhodnou nadmořskou výškou 3 718 m. Národní parky a přírodní rezervace zabírají téměř polovinu plochy celého ostrova. V těchto parcích se turisté mohou věnovat krátkým romantickým procházkám, ale i náročným, téměř vysokohorským túrám. Pro každý případ se dá lanovkou vyjet až pod vrchol Pico de Teide, pak se všem naskytne nádherný výhled na krásnou okolní přírodu. Téměř životním zážitkem jistě bude pohled na žhavou lávu, která ze sopky stále proudí.

Mezinárodní letiště jsou na ostrově vybudovaná dvě, na jihu blízko většině turistických letovisek a na severu nedaleko hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Severní letiště bývá využíváno primárně na přepravu zboží, to jižní slouží výhradně turistům. Na ostrově se nikdo nudit nemůže. Ti, kterým nic neříká horská turistika, zvolí jistě rádi relax na greenu a navštíví místní golfová hřiště. Rodinám s dětmi nebo věčně mladým dospělým udělají radost ostrovní aquaparky nebo zábavní parky s ukázkami zvířecí šikovnosti.

Co navštívit v okolí

Národní park Teide a Pico del Teide

Celá oblast zaujímá velkou část území, dokonce více než 13 000 ha. Největší atrakcí národního parku je samozřejmě nejvyšší hora Pico del Teide, ale i čedičové „sochy“ vytvořené přírodou nebo endemické rostliny. Do výšky cca 3 500 m n. m. jezdí lanová dráha, která končí třemi úžasnými vyhlídkami na park. Dále můžete pokračovat pěšky a dostat se až na vrchol dechberoucí hory.

Santa Cruz de Tenerife

Hlavní město ostrova a zároveň každé čtyři roky metropole celého Kanárského souostroví, to je Santa Cruz de Tenerife. Z okolních kopců se nabízejí nádherné vyhlídky, celé město tak budete mít jako na dlani. Vidět zde můžete majestátní Auditorium (kulturní centrum s koncertní síní pro více než 1 500 návštěvníků), zednářský chrám, rozlehlé náměstí se zajímavou kašnou Plaza de España nebo velký kostel Iglesia de la Concepción ve městě San Cristóbal de La Laguna, jež je v podstatě předměstím metropole. A pokud se na Tenerife vydáte na konci února, pak můžete zažít neopakovatelnou atmosféru karnevalu v Santa Cruz.

Candelaria

Poutní město, jež leží na východní straně ostrova na jižním pobřeží, je velmi oblíbenou zastávkou mezi turisty. Hlavní zajímavostí se stala majestátní bazilika Panny Marie, jež v sobě ukrývá kopii sochy Panny Marie Candelárské. Město láká turisty i na výhodné nákupy ve svých ulicích.

Puerto de la Cruz, Loro Park

Město Puerto de la Cruz se nachází na severní straně ostrova. Kdysi malé rybářské městečko značně povyrostlo díky katastrofě, která zasáhla vedlejší město Garachico. Výbuch sopky tenkrát město zcela zničil, a veškeré obchody se tak stáhly do přístavu v Puerto de la Cruz. Romantiku španělského města si můžete užít v malebných uličkách a v přístavu. Velkým lákadlem tohoto místa je botanická zahrada nebo zoologická zahrada Loro Park, která má nejbohatší sbírku papoušků na světě. Obdivovat tady ale můžete i mořské ryby, tygry či opice. A pokud se na Tenerife vydáte na konci února, pak můžete zažít neopakovatelnou atmosféru karnevalu v Puerto de la Cruz.

Siam Park

Jedná se o největší aquapark v Evropě, který nabízí zábavu a adrenalin úplně každému. Rodiny s dětmi ocení spoustu tobogánů a atrakcí, kterých je tu nespočet. Milovníci adrenalinu uvítají vysoké skluzavky, které vedou třeba kolem nádrže se žraloky. Některé atrakce jsou i až pro 4 osoby naráz, takže parta přátel se zde zabaví také na dlouhou dobu. Celý areál je navíc zasazený do nádherné zeleně.

Jungle Park

Nádherný areál plný bohaté zeleně doplněný pestrou škálou divoký zvířat, tak to je Jungle Park nedaleko městečka Los Cristianos. Plocha areálu zaujímá více než 75 000 m2 ostrova Tenerife, procházet se zde můžete po lanových mostech či mezi vodopády. Tohle místo si zkrátka zamilujete, ať už sem zavítáte s dětmi či s partou kamarádů. Provádět po parku vás budou kočkovité šelmy, želvy, delfíni či zvídavé surikaty.

Forestal Park

Forestal Park je areál plný aktivní zábavy pro děti i dospělé. Sportovně založené osoby se mohou vyřádit na více než 80 atrakcích umístěných v korunách stromů. Absolutně všichni si zamilují dobrodružství, které zde můžou prožít, atrakce jsou přizpůsobené pro malé děti, ale i velké sportovce. Tento park najdete na severu ostrova nedaleko města Puerto de la Cruz.

Pláže

Pláže na ostrově nebývají sice dlouhé několik kiometrů, ale za to jsou velmi četné. Jejich počet se odhaduje až na 150. Většinu jich pokrývá písek tmavší barvy, na jihu ostrova pak převládají spíše pláže se světlejším šedým nebo zlatým pískem. Nejznámější pláží je zajisté Playa de Las Teresitas na severu ostrova nad městem Santa Cruz. 1,5 km dlouhý dovolenkový ráj lemují zelené palmy a pokrývá ho zlatý písek ze Sahary. Naopak několik set metrů dlouhé pláže s černým pískem tvoří pláž Playa Jardín nebo Playa de Faňabé.

Zájezdy do destinace Tenerife

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

08.06. - 15.06.2020 17 990 Kč
05.06. - 12.06.2020 17 990 Kč
10.08. - 17.08.2020 15 690 Kč
14.08. - 21.08.2020 15 690 Kč
17.08. - 24.08.2020 15 690 Kč

Tenerife - Všechny zájezdy

Tenerife - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat