Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Kilifi

Obecné

Zhruba 80 km severně od Mombasy se nachází menší letovisko Kilifi, které je na jihu ohraničené řekou Kilifi a ze severu řekou a národním parkem Watamu. Na severu letoviska směrem na západ do vnitrozemí se ukrývá prales Arabuko-Sokoke poskytující domov slonům, ale zejména opicím, ptákům a motýlům. Některé druhy žijí pouze a jen v této rezervaci. Do parku se můžete vydat i v noci, kdy vám společnost budou dělat místní průvodci. Srdcem letoviska je město Kilifi rozdělené řekou na jižní (Mnarani) a severní část (Kilifi Town), jež pojí most. I v Mnarani je možné najít spoustu pěkných míst (např. pozůstatky mešit a hrobek z období 14. až 17. století), nicméně většinu obchodů, restaurací a institucí naleznete za mostem, v jižní části Kilifi Town. Pokud se odtud vydáte severozápadním směrem k hranici letoviska, bude ubývat hotelů, restaurací až opět začne převládat příroda.

Veřejný život

Veškerá občanská vybavenost je soustředěna do dolní části lokality, a to do samotného města Kilifi. V dolní části města Kilifi byla postavena univerzita Pwami, v níž je studium zaměřené převážně na ochranu životního prostředí, na biologii, oceánografii apod. Nedaleko se nachází restaurace Nautilus se středomořskou kuchyní. Podnik postavený na vodě má v dřevěné podlaze okno, kterým se můžete podívat skoro až na dno. Nejkrásnějším zážitkem určitě bude večeře při západu slunce. Samozřejmostí je pošta, banka i nemocnice. Prohlédnout si můžete budovu městské rady či katolický kostel Sv. Patrika. Po procházce městem a po nákupu v nedalekém supermarketu se můžete uvolnit a relaxovat v městském parku Mazingira. Milovníci ořechů jistě ocení informaci, že tato lokalita je již po dlouhá léta producentem kešu.

Pláže

Stejně tak, jako u dalších letovisek na tomto pobřeží, jsou zde dlouhé pláže s bílým pískem omývány Indickým oceánem. Turistický ruch zatím minimálně poznamenal místní téměř panenské pláže, jež se nachází nad městem Kilifi, přesvědčit vás o tom můžou hotely v Kilifi a blízkém okolí. Ale i ve městě se můžete osvěžit, v Mnarani i Kilifi se nachází menší pláže Bofa a Shauri Moyo.

Zájezdy do destinace Kilifi

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Kilifi - Všechny zájezdy

Kilifi - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat