Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Malindi

Obecné

Na oblast Watamu zvolna navazuje Malindi, menší letovisko, jehož přírodní hranicí na severní straně tvoří víceméně řeka Galana. Centrem tohoto území je město stejného jména. Není sice příliš veliké, ale je samostatné, vždyť už zhruba od 15. století, kdy do Keni připluli Portugalci, se ve městě rozvíjel obchod rychlým tempem. Na západ, směrem do vnitrozemí, pokračuje prales Arabuko-Sokoke. Mořský park Malindi, který tvoří téměř jižní hranici s Watamu, je asi tím nejkrásnějším, co Malindi nabízí. Bohatý podmořský život korálových útesů si vychutnáte osobně pod vodou při potápění, nebo o něco pohodlněji z loďky. V severovýchodní části území vás může postrašit propadlina Marafa. A proč postrašit? Propadlině se totiž přezdívá Ďáblova kuchyně nebo Pekelná kuchyně. Jedná se o ojedinělou kombinaci roklí a propastí z pískovce vytvořenou samotnou matkou přírodou, respektive podnebím, které kdysi z jedné velké pískovcové skály během jednoho tisíciletí vykreslilo tuhle tajuplnou zajímavost.

Veřejný život

Ve městě je spousta obchodů a restaurací, bank i poštovních úřadů. Bylo zde bylo postaveno několik nemocnic a za městem je dokonce menší letiště. V nevelkém městě se můžete zastavit v krokodýlí a hadí farmě na jihu města, jen kousek od mořského parku Malindi. Několikrát týdně zde probíhá veřejné krmení těchto nebezpečných stvoření. Nevynechejte ani návštěvu muzea nebo některého z několika křesťanských kostelíků. Gurmánský zážitek budete mít v restauraci Baby Marrow, jež je zaměřená na středomořskou kuchyni a zvláště pak na mořské plody. Samotné prostředí restaurace je koncipováno do místního stylu, určitě se zde budete cítit velmi příjemně, i když sem zajdete třeba jen na drink. Za doporučení stojí i rybí restaurace The Old Man & The Sea nebo Scorpio Villas, které stojí pár kroků od pobřeží. Krásné fotografie pořídíte na útesu u města, kde byl postaven sloup, když Vasco da Gama v 15. století dorazil ke břehům Keni.

Pláže

Po východním okraji letoviska se táhnou několik kilometrů dlouhé písečné pláže, které lákají k aktivnímu odpočinku při některém z vodních sportů (například v červenci a srpnu jsou zde ideální podmínky pro surfování) nebo k absolutnímu relaxu pod palmami. Zvláštností oblasti je, že v období deštů přináší řeka Galana více vody z vnitrozemí zbarvené do červena, a tak můžete v ústí řeky do moře na severu území vidět zajímavě zabarvené moře.

Zájezdy do destinace Malindi

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

24.06. - 04.07.2020 33 690 Kč
21.10. - 31.10.2020 34 390 Kč
28.10. - 07.11.2020 34 390 Kč
23.09. - 03.10.2020 34 490 Kč
30.09. - 10.10.2020 34 490 Kč

Malindi - Všechny zájezdy

Malindi - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat