Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Mombasu

Obecné

Určitě navštivte Mombasu, jež kdysi byla metropolí Keni, než ji předhonil rychlík jménem Nairobi. Oproti Nairobi zde najdete jen velmi málo mrakodrapů. Architektura je v Mombase velmi rozličná, na budovách můžete pozorovat vliv arabské, indické i evropské (zvláště pak britské a portugalské) kultury v kombinaci s tradičním svahilským stylem, přeci jen je město již z 12. století.
Mombasa je usazená na stejnojmenném ostrůvku a například z jihu je možné se do města dostat pouze přejezdem lodí zálivem Kilindini Port, jinak je s pevninou město spojeno mosty.
Stará část Mombasy v sobě ukrývá přístav plný arabských plachetnic, proslulou pevnost Fort Jesus z 16. století, kde je dnes muzeum, dále indické svatostánky, křesťanské kostelíky, mešity a mnohá další lákadla. Pevnost Fort Jesus představující typickou koloniální stavbu, jejíž obrys při pohledu z letadla připomíná lidskou postavu, se stala dokonce součástí světového dědictví UNESCO. Mombasa byla několikrát vypleněná Portugalci při obléhání Keni.
Zkrátka čas, který věnujete toulkám po Mombase a zvláště pak po Starém městě,  bude skvělou investicí.

Veřejný život

V Mombase najdete skoro vše, od tržišť po supermarkety, od přístavu přes železnici až po letiště a tak podobně bychom mohli pokračovat dále. Nejlepší obchůdky a stánky naleznete na zřejmě nejslavnější ulici Moi Ave, nad níž jsou dva páry sloních klů. Byly vztyčeny na počest princezny Alžběty, která se během návštěvy Mombasy stala královnou Alžbětou II.. Kousek od této ulice najdete vyhlášenou restauraci Shehnai, kde vám připraví indická jídla a různé grilované pokrmy. Zakončit skvělý oběd můžete zmrzlinou z cukrárny Temptations také na Moi Ave.
Druhou nakupovací zónou je Mombasa Road, jež vertikálně přetíná ostrov. I zde se nabízí několik oblíbených podniků jako např. kavárna Blue Room nebo Fayaz Bakery.
Malou odpočinkovou oázou po dni plném nakupování a poznávání Mombasy pro vás bude park Uhuru Garden.
 

Pláže

Kousek na sever od města se můžete osvěžit na Bamburi Beach nebo Nyali Beach. Zde se nachází také mořská rezervace Mombasa Marine National Park, kde se můžete dosyta vyřádit při potápění, surfování, vodním lyžování nebo při pozorování bohatého podmořského světa. Z Mombasy však můžete podnikout parádní výlety po okolí za potápěním, v severní části se totiž nachází jedno z potápěčských center.

Zájezdy do destinace Mombasa

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

16.07. - 29.07.2020 61 590 Kč
24.08. - 06.09.2020 61 590 Kč
26.08. - 08.09.2020 61 790 Kč
23.08. - 05.09.2020 61 890 Kč
07.10. - 20.10.2020 62 490 Kč

Mombasa - Všechny zájezdy

Mombasa - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat