Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Lefkaru

Obecné

Lefkara je malebná kyperská horská vesnička na jihovýchodě pohoří Trodoos, která se nachází cca 8 kilometrů od městečka Skarinou a cca 40 km západně od Larnaky. V minulosti byla vesnice zasažena několika velkými bitvami, ale své kouzlo si uchovala i do dnešních dnů.

Lefkara získala své pojmenování po bílých vápencových skalách Lefka Ori, které se nacházejí v okolí vesničky. Domy stojí v mírném svahu s výhledy na okolní vrcholky hor. Tajemné křivolaké uličky jsou dlážděny nepravidelnými kamennými bloky a od kamenem obložených domů je vizuálně oddělují jen venkovní různobarevné květiny a dřevěné okenice. Ve stinných uličkách často potkáte místní ženy sedící na zápraží věnující se výrobě jemných krajek. Právě Lefkara je výrobou této krajky jménem "lefkaritika" velice proslavená. Oblast je také známa nádhernými výrobky ze stříbra a rytinami v něm. Při procházce jistě narazíte na několik kostelů a chrámů převážně z 13. a 14. století a představu o tom, jak se v místě žilo před staletími získáte v Muzeu lidového umění

Lefkara je kouzelně krásnou horskou vesničkou, v jejíž uličkách se rádi na nějaký čas ztratíte. Doporučujeme na toto místo podniknout výlet z některého z přímořských letovisek či vesničku navštívit v rámci některého z poznávacích zájezdů.

Zájezdy do destinace Lefkara

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Lefkara - Všechny zájezdy

Lefkara - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat