Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Nikósii

Obecné

Nikósie nebo také Lefkosia je hlavním kyperským městem, ležícím na řece Pedios ve střední části ostrova. Zároveň je největším městem země. Město bylo rozděleno po převratu v roce 1974 na dvě části: jižní, řeckou a severní, tureckou. Tyto části jsou od sebe odděleny zónou, tzv. zelenou linií, jež spravuje OSN, a kterou je možné překročit pouze prostřednictvím dvou hraničních přechodů.

Nikde jinde na světě nenajdete hlavní město rozděleno mezi dva státy. Nikósie nebo také Lefkosia je sídlem vlád jednotlivých států, centrum obchodu a sídlí zde i Kyperská univerzita. Po celém městě je řada zajímavých staveb, ovšem historické skvosty jako v Řecku či Turecku tu budete hledat marně. Co nezničily neustálé boje zničilo zemětřesení. Městu dominují staré benátské hradby, které obklopují celé centrum a nacházejí se v nich nádherné vstupní brány Famagusta, Paffo a Cirina. Srdcem jižní části Nikósie je náměstí Eleftheria se stejnojmenným monumentálním pomníkem. Nedaleko odsud se můžete ponořit do spleti kamenných uliček plných drodných obchůdků a prodejen suvenýrů. Severní oblasti města dominuje chrám sv. Sophie z 13. stol., který byl přestavěn na mešitu Selemiye. Jedná se o unikátní stavbu, kterou ve městě jistě nepřehlédnete. V celém městě se nachází množství ubytovacích možností, jen počítejte, že ceny jsou poněkud výše nastaveny než u nás. Večery můžete trávit na některé z pěších promenád, v parku či pozorovat ruch města z kaváren a restaurací.

Nikósie je jedinečným městem, které byste si při návštěvě ostrova Kypr rozhodně neměli nechat utéct. Zdejší atmosféra Vás možná v něčem překvapí, ale jistě si ji budete dlouho pamatovat. Kouzlo města je totiž nezaměnitelné.

Zájezdy do destinace Nikósie

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Nikósie - Všechny zájezdy

Nikósie - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat