Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Maroko

Maroko je perlou arabské kultury a je právem řazeno mezi nejpřátelštější a nejpřitažlivější země arabského světa. Je to místo plné barev, rozmanité přírody, slunce, bohaté kultury a hlavně vynikající kuchyně. Vaše dovolená se tak stane nevšedním zážitkem a přátelské úsměvy místních obyvatel Vás přesvědčí, že volba dovolené v této zemi byla správná.

Obecné

Maroko najdeme v severozápadní Africe. Království západu, jak se Maroku přezdívá, je ukázkou orientální a exotické destinace nejblíže Evropy.

Maroko je pro cestovní ruch zemí zaslíbenou. Vyrazit můžete na pestrý poznávací zájezd do Maroka i klasický pobytový zájezd k moři.

Moderní městské čtvrti, prázdninová letoviska a luxusní hotely skvěle kontrastují se starými centry měst a původním způsobem života. Marocké království nabízí nepřeberné množství nejen historických pamětihodností, dává možnost ponořit se do víru nezapomenutelných řemeslných trhů, pozorovat místní fakíry a zaříkávače hadů, ochutnat vynikající kuchyni nebo se zastavit v některé z malých berberských vesniček a seznámit se s tamními zvyklostmi.

Nejlepšími místy pro poznání marocké historie a autentického života jsou města FesMeknesCasablancaMarrakéš a mnoho dalších. Maroko také oplývá velmi rozmanitou přírodou, přes dlouhé pláže s jemným zlatavým pískem, oázy v poušti až po majestátní, do ruda zbarvené pohoří Atlas. Právě v Maroku se nachází nejvyšší hora celé severní Afriky, Jebel Toubkal (4 167 m n. m.).

Nezapomeňte si dát v jedné z místních kaváren tradiční “marockou whiskey“ nebo sladké cukrovinky. To vše a ještě mnohem víc nabídne úžasné Maroko.

Fakta

Oficiální název

Marocké království

Hlavní město

Rabat

Státní zřízení

Konstituční monarchie

Náboženství

Islám 99%, křesťanství 1%

Úřední jazyk

Arabština, berberské dialekty, francouzština

Časový posun

-2 hodiny (letní čas), -1 hodina (zimní čas)

Vízová povinnost

Turistické požadavky:

  • Pro občany ČR platí při turistických cestách bezvízový styk pro pobyt do 90 dnů od vstupu do země. K cestě do země je potřebný platný cestovní pas s platností nejméně 3 měsíce od vstupu do země. V případě, že mladistvé osoby necestují se svými rodiči, ale například s prarodiči, příbuznými či přáteli, doporučujeme cestujícím předat souhlas rodičů nezletilého k cestě do zahraničí.

Zájezdy Maroko

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Agadir Od 10 990
Larache Od 20 792
Marrakéš Od 23 790

Hlavní město

Rabat je hlavním marockým městem, ve kterém sídlí král. Zároveň je jedním ze čtyř marockých “královských měst”. Rozkládá se na pobřeží Atlantského oceánu u ústí řeky Bou Regreg. Udávaný počet obyvatel ve městě dosahuje 1,7 milionu.

Rabat má bohatou historii. Počátky osídlení sahají až do 3. tisíciletí před Kristem. Nejstarším centrem je medína, kterou chrání mohutné hradby.

Mezi nejvýznamnější památky patří pozůstatky Velké mešity, jejímž charakteristickým bodem je Hassanova věž, 44 m vysoké torzo čtverhranného minaretu.

Dalším zajímavým zastavením je mauzoleum Mohammeda V., nebo pevnost Kasbah des Oudais, či starověké město Salé a Archeologické muzeum. Sídlo marockého krále můžete spatřit pouze z dálky, turistům není umožněn přístup.
Ve městě naleznete také muzea, divadlo, ZOO či botanickou zahradu.

Město se stalo sídlem vlády a katolického biskupství. Nachází se zde univerzita, vysoká škola technická, škola tkaní koberců i Ústav pro arabský jazyk. Právě zde je také soustředěn kožedělný, bavlnářský a potravinářský průmysl. Daří se zde také uměleckému řemeslu (výroba ozdob, keramiky, či tkaní koberců). Rabat je svěžím městem s bohatou historií a je výborným výchozím bodem pro poznávání okolních měst a památek.

Zájezdy do města Rabat

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Měna, ceny

Oficiální měnou, která se v Maroku používá, je Marocký dirham (MAD), který se dělí na 100 centimů. Narazíte na mince v hodnotě 10, 20 a 50 centimů, 1, 5 a 10 dirhamů a bankovky v hodnotě 20, 50, 100 a 200 dirhamů. V některých mezinárodních hotelích jsou akceptovány volně směnitelné měny, hlavně EUR a USD. Marocké celní orgány mají právo ověřit u turistů, kteří do země přijíždí, jejich finanční zajištění pro pobyt a pro vycestování ze země. Za minimální částku se zpravidla považuje 20 USD na osobu a den.
 

Devizový kurzovní lístek

Měna Kód Počet Nákup Prodej
Česká korunaCZK CZK 1 2,722 2,228
Americký dolarUSD USD 1 0,107 0,087
Britská libraGBP GBP 10 0,869 0,71
EuroEUR EUR 10 0,99 0,809
Švýcarský frankCHF CHF 1 0,104 0,086

Nákupy

Pro turisty představuje Maroko finančně nenáročnou zemi a místní výdaje jsou srovnatelné s evropskými poměry. K typickým suvenýrům patří marocké koberce, koberečky a předložky (kelimy) – u nich se podle vzoru pozná původ. Z Maroka se také vozí berberské pokrývky (foutah) s výraznými pruhy, kožené výrobky všeho druhu, mosazné či měděné konvice a talíře. Oblíbeným artiklem jsou také hrnčířské výrobky, mísy na tradiční kuskus a tajine, kovové svícny a mřížky, lampy a zrcadla. Kovotepci také vyrábějí neodolatelné závěsné lampy. Originálmím marockým výrobkem jsou dřevořezby z cedru, thúje, ořešáku, dubu, akátu, citroníku či ebenu. Z tohoto dřeva se také vyrábí celé kusy nábytku, sošky, podnosy, misky nebo například šachy. Převážně dámy okouzlí zdejší masivní berberské šperky, hlavně náhrdelníky a náramky, které jsou ručně precizně vyráběné a tudíž každý kousek je originál. Z potravin si turisté z Maroka vozí olivový a arganový olej. Z arganového oleje se také v Maroku začaly vyrábět různé kosmetické doplňky, které ošetří pleť a omladí tělo. Oblíbené je také koření, hlavně šafrán, nakládané citrony a med. Nezapomeňte také na pravý marocký mátový čaj, který se podává s množstvím cukru či medem a překvapivě vás schladí v horkém žáru slunce. Jako vzpomínku na kouzelný orient si můžete také přivézt vodní dýmku, která je zároveň i krásným dekorativním předmětem. Nezapomeňte zakoupit uhlíky a ochucený tabák.

Zájezdy Maroko

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Agadir Od 10 990
Larache Od 20 792
Marrakéš Od 23 790

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat