Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Marrakéš

Obecné

Marrakéš, okouzlující město v Maroku, je jedním z nejvíce navštěvovaných míst v zemi. Najdete jej ve středním Maroku, necelých 250 kilometrů jižně od města Casablanca. Město se nachází ve vnitrozemí a kulisou jsou mu zasněžené vrcholy pohorí Vysokého Atlasu. Marrakéši je přezdíváno “Červená perla jihu”, a to díky zabarvení vysokých hradeb a tamější půdy. Ponořte se do neodolatelné atmosféry města, ve kterém se střetává několik kultur.

Marrakéš Vás pohltí nejen fascinující architekturou, ale i místním slavným kulinářským trhem na náměstí Jemaa el-Fna, jehož zdánlivě neorganizovaný chaos můžete pozorovat s šálkem výborného mátového čaje.

Maroko je zemí divoké přírody a historických památek. O tom svědčí i devět významných oblastí zapsaných na prestižním Seznamu světového dědictví UNESCO, včetně staré medíny v Marrakéši. Z významných památek stojí za návštěvu marrakéšské zahrady, palác El Badimedersa Ben Youssef, minaret Koutoubia a mnoho dalších. Město by rozhodně nemělo chybět ve Vašem itineráři, pokud plánujete poznávací zájezd do Maroka.

Kolem starého města jsou také moderní čtvrti s obchody světových značek, restaurace, kavárny i hotelové komplexy poskytující služby All inclusive. Luxusní hotely jsou převážně situovány na okrajích města. Pokud chcete zůstat v centru dění doporučujeme vyhledat ubytování v tzv. rijádech. Jedná se o domy, které mají uvnitř krásnou oázu v podobě patia. Z rušné přeplněné uličky se rázem ocitnete v tichém tropickém ráji. Město vás svojí orientální atmosférou okamžitě okouzlí.
 

Zahrady v Marrakéši

Agdal Garden

Zahrady Agdal byly vybudovány ve 12. století. Se svou rozlohou 400 hektarů jsou největšími zahradami v Marrakéši. Pyšní se jedinečným zavlažovacím systémem a pestrým rostlinstvem. Najdete tu třeba citrónovníky, fíkovníky, pomerančovníky, olivovníky nebo granátová jablíčka. Zahrady Agdal určitě stojí za vidění, jsou zapsány i na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Menara Garden

Zahrada Menara najdete v západní části Marakéše. Stejně jako zahrady Agdal byly vybudovány ve 12. století a v současné době je zapsána na seznamu UNESCO. Většinu její plochy zaujímají olivové háje či ovocné stromy, najdete tu ale i umělé jezero a krásný islámský pavilon. Ze zahrady se můžete kochat výhledy na zasněžené vrcholky Atlasu. Zahrada Menara se nachází poblíž letiště, a tak její návštěvu můžete spojit se svým příletem či odletem.

Majorelle Garden

Majorelle je krásná zahrada rozkládající se na ploše 12 akrů. Byla navržena francouzským umělcem  Jacquem Majorelle v období francouzské kolonizace Maroka. Najdete tu nespočet fontán a uznáníhodnou sbírku kaktusů. Veřejnosti byla zahrada otevřena v roce 1947. Dnes se tu nachází rovněž Islámské umělecké muzeum Marrakéše, kde najdete sbírky keramiky, šperků i obrazů.

Památky v Marrakéši

Do Marrakéše se jezdí v první řadě za památkami. Exotická marocká kultura je pro turisty lákavá a se zařazením této země do nabídky českých cestovních kanceláří v této africké zemi přibývá i našinců. Není se čemu divit. V Marrakéši je toho k vidění opravdu hodně, představme si tedy alespoň některé z tamních památek.

Mešita Kutubíja

Mešita Kutubíja je největší mešitou v Marrakéši. Říká se dokonce, že je nejkrásnější mešitou na světě, posouzení však necháme na vás. Kutubíja byla dokončena ve 12. století za vlády chalífa Yaqub al-Mansura z dynastie  Almohad a stala se vzorem pro další stavby. Její název je odvozen z arabského al-Koutoubiyyin, což je označení pro knihovníka. V okolí mešity totiž stávali obchodníci s rukopisy, které byly rozložené před celou mešitou. V literatuře se o Kutubíje někdy hovoří jako o „mešitě knihkupců“.  77 metrů vysoký minaret je součástí sedmi legend o sedmi patronech Marrakéše.

Saadské hrobky

Hrobky vládnoucí dynastie Saadů byly vybudovány v průběhu 16. století sultánem Ahmadem al-Mansurem. Areáln hrobek je vlastně velkou obezděnou zahradou a dvěma mauzoley. Je tu pohřben sultán Mansur a dalších 62 členů jeho rodiny. V prostoru zahrady pod širým nebem pak odpočívají prostí dvořané. Mauzolea i všechny hrobky jsou nádherně zdobeny, sál dvanácti sloupů v hlavní hrobce je považován za nejdokonalejší architektonické dílo maurské epochy.

Palác El Badi

palác El Badi byl rovněž vystavěn v 16. století Ahmadem al-Mansurem. Jeho název pochází z jednoho z devadesáti devíti pojmenování boha, jak je uvedeno v Koránu, a znamená „Nepřekonatelný“.  Palác měl 360 místností, z nichž každá byla bohatě zdobena mozaikami. Jen století po stavbě byl palác zničen a vypleněn, a tak si dnes můžeme jeho velkolepost jen představovat z jeho trosek, které tu zbyly.

Palác Bahia

Palác Bahia byl postaven v 19. století a měl být nejkrásnějším palácem na světě. Je pojmenován po jedné z manželek velkovezíra Ba Ahmeda, která mu jako první porodila syna. Palác se rozkládá na ploše 8 hektarů a je obklopen půvabnými zahradami s jasmínem, banánovníky a citrusy. V paláci pak můžete obdivovat půvabné nástěnné mozaiky a vykládané dřevěné stropy.

Medersa Ben Youssef

Medresa je islámská vysoká škola a Ben Youssef byla největší medresou v celém Maroku. V Ben Youssef je ukázkou tradiční marocké architektury. V jejím areálu se nachází také stejnojmenná mešita. Škola byla založena ve 14. století sultánem Abu al-Hassanem a byla schopna pojmout až 900 studentů. Svému účelu sloužit areál až do roku 1960. Od roku 1982 je otevřen veřejnosti jako historická památka a my můžeme jeho návštěvu jen doporučit.

Zájezdy do destinace Marrakéš

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

12.06. - 19.06.2020 23 790 Kč
09.06. - 16.06.2020 23 790 Kč
15.07. - 22.07.2020 23 790 Kč
08.06. - 15.06.2020 23 790 Kč
06.06. - 13.06.2020 23 790 Kč

Marrakéš - Všechny zájezdy

Marrakéš - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat