Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Saidii

Obecné

Saidia je letovisko na severu Maroka, nedaleko hranic s Alžírskem. Tato poloha je ideální pro strávení pohodové dovolené u moře, pro poznávání marocké kultury a historie města, ale i jako výchozí bod na delší cesty po celé oblasti. Donedávna byla Saidia malým zapomenutým městečkem, nyní ji začínají objevovat turisté u celé Evropy. Právem bývá nazývána Modrou perlou Středomoří. Její čtrnáctikilometrové pobřeží se zlatým pískem je nejdelší pláží celého Maroka.

Saidia má velice příjemné, celoročně teplé klima. Průměrné letní teploty se pohybují kolem 35  ̊C, průměrná teplota v zimě se uvádí 22  ̊C. Díky tomu je i voda v moři vždy příjemně teplá. A navíc velice čistá. Pláž se do moře svažuje jen velmi pozvolna, a tak je místo ideální pro koupání s dětmi.  Pro vášnivé sportovce je v nabídce škola windsurfingu, vodního lyžování nebo potápění. Vyzkoušet si můžete také golf nebo kajtování .

Saidia se pyšní velkým přístavem pro více než 800 lodí. V oblasti jsou velmi oblíbené plavby po moři, ať už jako organizované výlety, nebo na vypůjčené lodi. Máte tak jedinečnou příležitost prozkoumat marocké pobřeží a objevovat opuštěné plážičky a zátoky. Milovníci přírody budou jistě obdivovat zdejší jeskyně a skalní převisy a pestrou faunu i flóru.

Pokud vás zajímá historie, vydejte se na některý z nabízených výletů. Co třeba výlet do města Ouda? Uvidíte palác Dar Sebti, tradiční tržiště, berberskou lékárnu a ochutnáte místní pokrmy. Velmi populárním je také vícedenní výlet, během kterého si prohlédnete nejstarší a římské vykopávky na území severní Afriky ve Volubilis, nejmladší královské město Meknes a královský palác a starobylou Medinu ve Fesu. Ze Saidie se také můžete vypravit na výlet do nedalekého Alžírska nebo do Sahary, největší pouště světa, kde můžete dokonce i strávit noc.

Doporučit můžeme také několikadenní výlet do hor Beni Snassen na alžírských hranicích a jedinečné oázy Figuig uprostřed pouště. Ve Figuig se nachází několik staveb z 10. století, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Zájezdy do destinace Saidia

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Saidia - Všechny zájezdy

Saidia - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat