Vyhledat zájezd

Proč navštívit Řecko

Země leží na nejjižnějším cípu Balkánského poloostrova. Jeho idylické pláže jsou omývány Středozemním, Jónským a Egejským mořem. Řecko a jeho ostrovy právem patří mezi nejoblíbenější turistické destinace. Typický obrázek tvoří prosluněné pobřeží, tyrkysové moře, bílé domky s modrými okenicemi poskládané na úbočích svahů, olivové háje, vynikající středomořská kuchyně a stále usměvaví a přátelští Řekové.

Řecko je jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších letních destinací nacházející se na jihu Balkánského poloostrova. Rozkládá se na pevnině a na mnoha větších či menších ostrovech v Jónském, Egejském a Středozemním moři. Snad žádný jiný evropský stát není tolik rozmělněný v moři. O Řecku se říká, že je kolébkou evropské civilizace. Je obdařeno bohatou historií, opředeno bájemi, mýty a legendami. Po celém území je rozeseto mnoho historických památek, na které zákonitě narazíte i při krátké návštěvě. Země platí za oblíbený letní cíl turistů z celé Evropy i celého světa. Mezi nejnavštěvovanější oblasti patří ostrovy Kréta, Rhodos, Zakynthos nebo úchvatné Santorini. Z pevninské části je velmi oblíbená Olympská riviéra či oblast okolo letoviska Parga. Každý kousek Řecka je svým způsobem odlišný, a proto ať už zemi navštívíte poprvé, nebo se sem vracíte opakovaně, vždy poodkryjete nový, mnohdy překvapivý, dílek řecké skládačky. Samostatným zážitkem je místní kuchyně. Čerstvé suroviny, tzatziky, musaka, turecký vliv a lahodné víno, to vše je jen malá část toho co Vaše chuťové pohárky čeká.

Zabořte chodidla do teplého písku, nastavte tvář slunci, poznejte tajemnou fascinující historii a ochutnejte místní speciality. Památky, moře a skvělá kuchyně je ideální kombinací letní dovolené v Řecku.

Fakta

Oficiální název

Řecká republika

Hlavní město

Atény

Státní zřízení

Parlamentní republika

Náboženství

95% křesťanství, 1% muslimové

Úřední jazyk

Řečtina

Časový posun

+1 hodina

Zájezdy Řecko

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Kréta Od 13 990
Chalkidiki Od 11 990
Athény Od 8 990

Hlavním městem Řecka jsou významné Athény, které najdeme na poloostrově Attica. Historie Athén se počítá od dob neolitu a během staletí se město proměnilo na nejvýznamnější správní centrum nejen dávného Řecka.

Dnešní Athény jsou politickým, finančním, obchodním a kulturním centrem Řecka a jsou vystavěny okolo Akropole, která je největší dominantou města a díky poloze na kopci je dobře viditelná z širokého okolí. Po celém městě se nachází různé pozůstatky dávné slávy a lesku antických dob. Mezi nejznámější patří již zmiňovaná Akropole, které dominuje torzo chrámu Parthenón, Poseidonův chrám, chrám Dia Olympského, Plaka, chrám Athény Niké, Athénská Agora, nebo Dionýsovo divadlo. Tyto a další skvosty antiky si můžete vychutnat při některém z poznávacích zájezdů. Kromě pamětihodností zde můžete pocítit atmosféru kosmopolitního města, která se na každém kroku mísí s historií. Ve městě narazíte na široké upravené bulváry i na zapadlé křivé uličky, ve kterých jsou ukryta různá lákadla v podobě restaurací, pouličního občerstvení, taveren, tržišť a obchůdků se suvenýry. Pokud Vás láká bujarý noční život, vyražte například do čtvrti Exarcheia, kde najdete dostatek barů a diskoték.

Hlavní město Řecka je nabito neskutečnou atmosférou, kterou byste rozhodně měli zažít na vlastní kůži. Památky, místní pohostinní obyvatelé, dobré jídlo a sluneční paprsky jsou ideální kombinací alespoň pro eurovíkend v Athénách.

Zájezdy do města Athény

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

25.03. - 28.03.2017 8 990 Kč
28.10. - 31.10.2016 10 990 Kč
17.03. - 20.03.2017 10 990 Kč
09.12. - 12.12.2016 11 190 Kč
04.11. - 07.11.2016 11 190 Kč

Řeckou měnou je společná měna eurozóny, tedy euro (EUR). Mince se razí v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20, 50 centů a 1, 2 eura. S bankovkami se pak setkáte v podobě 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500. Kromě Řecka je euro oficiálním platidlem v dalších 19 z 28 států Evropské unie. Bankomaty jsou v zemi velmi běžné a vybrat hotovost si budete moci téměř v každém městě. Výjimkou mohou být odlehlejší oblasti a malé vesničky, což se týká i placení kartou. Dopručujeme si s sebou vzít alespoň nějakou peněžní rezervu v hotovosti.

Devizový kurzovní lístek

Měna Kód Počet Nákup Prodej
Česká koruna CZK 1 27,027 27,02
Americký dolar USD 1 1,088 1,087
Britská libra GBP 1 0,89 0,89
Euro EUR 1 1 1
Švýcarský frank CHF 1 1,081 1,081

Nákupy

Ceny v Řecku jsou obecně vyšší než v České republice. Nejvýhodněji nakoupíte potraviny a běžné zboží v některých z větších supermarketů. Doporučujeme ale navštívit místní trhy, které se konají vybrané dny v týdnu a nabízí čerstvou zeleninu, ovoce i mléčné a masné výrobky od místních farmářů a pěstitelů. Trhy zde mají dlouhou historii a jejich atmosféra Vás pohltí. Kromě klasického ovoce a zeleniny má Řecko několik typických artiklů. Asi nejznámější je brandy ve vysoké láhvi s úzkým hrdlem – Metaxa. Z alkoholu pak ještě víno Restina, pálenka Ouzo, Kumquats nebo Raki. Velmi kvalitní je v zemi textil, protože je vyráběn převážně z kvalitních přírodních vláken a výrobky z kůže. V obchůdcích narazíte na množství kabelek, opasků, peněženek a dalšího koženého zboží. Pro jižní národy jsou příznačné olivy a jinak tomu není ani u Řecka. Místní olivy a olivový olej patří k nejlepším v Evropě. Velice oblíbeným suvenýrem je kosmetika z těchto plodin. Místní farmáři se postarali o zrod známého řeckého sýra feta a o kvalitní med, do kterého s oblibou nakládají různé ovoce. Samozřejmostí jsou všudepřítomné krámky s nejrůznějšími upomínkovými předměty s řeckou tématikou.

Zájezdy Řecko

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Kréta Od 13 990
Chalkidiki Od 11 990
Athény Od 8 990

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat