Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Athény

Obecné

Metropole, jejíž historie a památky lákají nejednoho turistu k návštěvě. Historie Athén je velmi bohatá. Město vzniklo už 3 000 let př. n. l. a díky svojí poloze se na velkoměstu podepsalo několik kultur. Tento vliv je patrný zejména na architektuře a také v gastronomii.

V centru města kraluje obrovská Akropole, jejíž součástí je nejslavnější antický chrám Parthenon. Jedná se o ojedinělou památku obrovského významu zapsanou na seznam světového dědictví UNESCO. Už při vstupu do Akropole upoutá vaši pozornost mohutná vstupní brána tzv. propyleje. Pod samotnou Akropolí objevíte Dionýsovo divadlo, které dostalo dnešní podobu už ve 4. st. př. n. l. a původně sloužilo hlavně k oslavě a uctívání Dionýsa, boha vína a radosti.

Významnou součástí Athén je tzv. agora, která v minulosti sloužila jako centrum služeb, politiky a k nákupům. Jako připomínku tohoto kupeckého centra zde stojí muzeum Stoa Attalos, jež dal ve 2. st. př. n. l. vybudovat král Attalos. Jedná se o dlouhou chodbu, kterou lemuje sloupoví oddělující jednotlivé stánky. Dnes jsou zde vystaveny hlavně menší exempláře, keramika, vázy další vzácné předměty.

Toužíte-li po krásném výhledu na velkoměsto, vypravte se pěšky nebo lanovkou na horu Lycabettus. Budete mít parádní výhled na Akropoli, Egejské moře i na přístav Pireus.

Památky a zajímavá místa

Za zmínku stojí muzeum Benaki. Zde jsou vystavené exponáty typické pro řeckou kulturu, ale hojně jsou zastoupeny i exempláře z východu – muslimské, asijské a indické kultury. Své duševní bohatství si rozšíříte návštěvou interaktivního muzea Herakleidon, botanického muzea a přilehlého parku, muzea zbraní (válečné předměty z doby kamenné až po dobu 2. sv. války) nebo návštěvou několila galerií, divadel či prohlídkou Hadriánovy knihovny. 

V Athénách nesmíte minout olympijský stadion nebo budovu řeckého parlamentu, která sousedí se slavným athénským náměstím Syntagma. Tady je asi největší atrakcí výměna stráží, podobně jako na Pražském hradě. Zajímavostí určitě je i stejnojmenná stanice metra Syntagma. Vedle nástupiště jsou vitríny s cennými artefakty nebo části hrobů, které byly objeveny při hloubání metra. Rozhodně nevynechejte návštěvu městské části Plaka. Tu charakterizují malé a úzké uličky plné obchůdků s rozmanitým sortimentem suvenýrů pro turisty, ale také stánky s čerstvým ovocem a zeleninou. Samozřejmostí jsou občerstvovací stánky, taverny, cukrárny a kavárny plné vynikajícího řeckého jídla a pití.

Po městě se můžete pohybovat pomocí veřejné dopravy. Athény disponují několika linkami metra, z nichž jedna vás doveze téměř až na městskou pláž.
Pokud budete mít chuť vypravit se z města ven do přírody, máme pro vás několik tipů v okolí Athén. Pireus, přístav ležící asi 10 km jihozápadně od centra, je v současnosti považován za součást hlavního města, nicméně v minulosti vystupovalo město samostatně. Jedná se o nejdůležitějším přístav celého Řecka. Každý den odsud vyplouvají lodě na většinu řeckých ostrovů.

60 km na západ od Athén najdete unikátní Korintský průplav. Stavba, jež měla lodím zkrátit cestu mezi Egejským a Jónským mořem. Ve starověku se tudy pomocí koňských povozů mohly dostávat menší lodě. Až v 19. století našeho letopočtu byl vybudován více než 6 km dlouhý průplav. V nejužší části měří průplav pouhých 23 m.

Na severovýchodě od Athén leží proslulá ves Marathon s přilehlou přehradou, kde se odehrála vítězná bitva mezi Řeky a Peršany. Po vítězství Řeků se přeživší voják vydal právě do Athén, aby sdělil tu báječnou zprávu. Uběhl více než 42 km dlouhou cestu, zprávu vypověděl a zřítil se k zemi vyčerpáním. Na jeho počest se dnes konají maratónské závody.

Věříme, že vás Athény nalákaly na výlet a vyrazíte spolu s námi poznat krásy antiky.

 

Zájezdy do destinace Athény

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

03.07. - 06.07.2020 10 990 Kč
21.08. - 23.08.2020 8 390 Kč
07.08. - 09.08.2020 8 890 Kč
31.07. - 02.08.2020 8 890 Kč
14.08. - 16.08.2020 8 990 Kč

Athény - Všechny zájezdy

Athény - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat