Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Kefalonii

Obecné

Hornatý ostrov Kefalonie leží jen na dohled dalším ostrůvkům, ZakynthosuLefkadě a Ithace. Je to největší ze všech Jónských ostrovů v Řecku.

Může se pochlubit rozlohou kolem 780 km2 a velmi členitým pobřežím, které mnohým připomíná tvar skákající žáby. Východní část je od většiny území oddělena zálivem Argostoli, který se jmenuje podle hlavního města. Výběžek za zálivem Argostoli se nazývá Paliki. Střední část směřující na jih představuje nejhornatější oblast s nejvyšší horou Mega Soros, jež se pyšně pne až do výšky 1 628 m n. m. A má být na co pyšná, jedná se totiž zároveň o nejvyšší horu všech Jónských ostrovů.

Zelený ostrov

I přes to, že je ostrov celkově hornatý, nabízí neskutečně širokou škálu odstínů zelené. Mimořádně se zde daří vinné révě, která proslula tak, že ve světě je kefalonská odrůda Robola velkým pojmem. Dalším typickým zástupcem místní flóry je temně zelená jedle kefalonská, olivovníky, bylinky a rozmanité květiny. K tomu velmi přispívá fakt, že až do jara tady panuje hodně deštivé počasí. Od začátku června už ale na ostrově bují čilá turistická sezóna, počasí je stálé a horké, ve vyhřátém moři se můžete koupat ještě i na konci září.

V každém ročním období můžete v Kefalonii poznávat zcela jiné perspektivy. Pokaždé bude mít svým návštěvníkům co nabídnout. Vždyť i anglický básník Byron považoval Kefalonii za své útočiště.

Největším tahákem jsou jistě nepřeplněné nádherné pláže s vodou dokonale tyrkysové barvy. Několik z nich je oceněno Modrou vlajkou pro čistotu moře a pláže. Nejznámější jsou pláže v letovisku Skala nebo Osada Xi, dále pak pláž Myrtos s úchvatnými horami a hradem AssosPetani, Antisamos , Makris Gialos nebo třeba Paliostafida.

Zajímavá místa

Atrakcí mimo plážové aktivity nabízí Kefalonie také několik, třeba takové vodní mlýny Katavothres, které ženou vodu do vzdálené jeskyně Melissani se stejnojmenným jezerem. Milovníky jeskyní a i další průzkumníky jistě potěší fakt, že Kefalonie je plná menších či větších jeskyní. Mezi nejoblíbenější patří dračí jeskyně Drogarati plná krápníků nebo jeskyně Melissani s ukrytým jezerem, které vám naprosto učaruje při projížďce na lodičce.

Zájezdy do destinace Kefalonie

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

06.08. - 13.08.2020 11 990 Kč
01.06. - 08.06.2020 11 290 Kč
07.06. - 14.06.2020 11 290 Kč
08.06. - 15.06.2020 11 290 Kč
07.06. - 14.06.2020 12 890 Kč

Kefalonie - Všechny zájezdy

Kefalonie - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat