Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Korfu

Obecné

 

Ostrov Korfu je jeden z nejseverněji položených ostrovů Řecka. Let z České republiky do hlavního města Korfu trvá obvykle necelé dvě hodiny. Letiště je umístěné uprostřed ostrova na východním pobřeží. Doprava je z něj příjemná a rychlá do všech letovisek.

Nejblíže je samozřejmě letovisko KorfuGouviaDassiaBarbatiKassiopi až na severní pobřeží čítající letovisko AcharaviRoda nebo Sidari. Západní část ostrova tvoří letovisko Agios StefanosPaleokastritsa a Agios Georgios. Jihovýchodní pobřeží reprezentuje zejména středisko MessonghiMoraitika a Benitses, které je ukryté na dosah hlavního města Korfu.

Na místních plážích můžete odpočívat a relaxovat už od konce května do září, kdy je zvolna svažující se moře krásně vyhřáté. Zázemí vám poskytnou hotely s all inclusive, penziony s polopenzí nebo studia a apartmány bez stravy. 

Smaragdový ostrov
 

Toto pojmenování je určitě na místě. Celé Korfu tvoří zejména hory bohaté na zelenou vegetaci, modrozelené moře, které doplňují čisté světlé pláže. Celý ostrov je porostlý olivovníky, palmami, cypřiši, vinnou révou, eukalypty, kumquaty a mnoha dalšími rostlinami typickými pro zdejší klima. Na jaře ostrov hýří rozmanitými barvami rozkvetlých rostlin. Severní část je velmi hornatá, nejvyšším bodem ostrova je hora Pantokrator (906 m n. m.) s malým klášterem.

Zajímavá místa

Ostrov bývá velmi hojně navštěvován, ať už je to kvůli krásné přírodě, čistému moři, nebo  památkám a historickým odkazům na ostrově.

Z historických zajímavostí jmenujme zámeček Achillion, novou a starou pevnost v hlavním městě KorfuAndělský hrad nedaleko letoviska Paleokastritsa nebo torzo údolní pevnosti Gardiki.

Z přírodní krás zaujme ostrov Pontikonissi s kostelíkem, na který se dostanete z poloostrova Kanoni. Dále kanál lásky v letovisku Sidarivyhlídka Bella Vista z centra Paleokastritsa a slané jezero Korission. Na většině těchto míst se můžete pokochat pohledem na tyrkysové moře nebo se dokonce vykoupat. Z ostrova můžete podniknout výlet do Albánie či na některý z dalších kouzelných řeckých ostrovů, např. Paxos.

Zájezdy do destinace Korfu

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

03.06. - 10.06.2020 13 390 Kč
07.06. - 14.06.2020 13 990 Kč
09.06. - 16.06.2020 13 890 Kč
03.06. - 14.06.2020 17 790 Kč
07.06. - 17.06.2020 16 090 Kč

Korfu - Všechny zájezdy

Korfu - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat