Vyhledat zájezd

Proč navštívit Kos

Kos najdeme na jihovýchodě Řecka, v blízkosti tureckých břehů. Jedná se o třetí největší ostrov ze souostroví Dodekanés, který omývají vody Egejského moře. Tak jako na většině území Řecka i tady se nachází množství výjimečných starobylých památek po mnoha kulturách, jež se zde po staletí střídaly.

Kosu se často říká také Hippokratův ostrov, podle nejslavnějšího lékaře starověku Hippokratése. Destinace je již dlouhodobě na předních příčkách v oblíbenosti a návštěvnosti turistů z celého světa. Mohou za to nekonečné písečné pláže táhnoucí se téměř nepřetržitě okolo celého pobřeží. Písek se pozvolna ztrácí v moři, a proto si Kos oblíbily i rodiny s dětmi. Mezi nejkrásnější pláže se řadí Paradise, Lambia, Thermes nebo Camel beach. V příjemně teplém moři objevíte při šnorchlování pestrý podmořský život, pozor však na potápění s přístroji. Ten je tu totiž zakázán. Kos je také unikátní svým sopečným původem. Díky vulkanické činnosti zde i dnes naleznete mnoho termálních léčivých pramenů, které dotváří kouzlo ostrova. Kromě úchvatných pláží a přírodních krás spočívá bohatství Kosu i v historických památkách, kterých je zde požehnaně. Největší koncentrace je v hlavním městě Kos a jeho okolí. Za návštěvu rozhodně stojí antická agora, nemocnice Asklepion, slavný Hippokratův platan, Ódeion, Hassanova mešita, Johanitská přístavní pevnost či, v létě zcela vyschlé, solné jezero Alikes. Ostrov, i přes svoji menší rozlohu, poskytuje dostatek ubytovacích kapacit. Velmi oblíbené jsou soukromé studia a apartmány v blízkosti křišťálového moře. Podél pobřeží se nacházejí hotely různých úrovní, a tak i ti náročnější z Vás si mohou dopřát opravdový luxus v některém z 5* hotelů. Kos je také výhodným výchozím bodem pro poznání okolních ostrůvků či tureckého Bodrumu a okolí.

Na ostrově je ve vzduchu pořád cítit typická atmosféra Řecka, která se zde i přes rozmach cestovního ruchu dodnes udržela. Využijte některého z Last minute zájezdů a přesvěčte se na vlastní kůži jak krásný a pohostinný Kos je.

Zájezdy do destinace Kos

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

31.05. - 07.06.2017 9 990 Kč
01.10. - 08.10.2017 9 790 Kč
03.10. - 10.10.2017 9 490 Kč
03.10. - 10.10.2017 9 990 Kč
02.06. - 09.06.2017 9 990 Kč

Kos - Všechny zájezdy

Kos - Last minute

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat