Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Proč navštívit Kréta

Obecné

Největším řeckým ostrovem je Kréta, která patří k nejnavštěvovanějším místům v celém Řecku. Najdete ji na samém jihu země ve vodách Středozemního moře. Ostrov disponuje poměrně členitým pobřežím s mnoha kilometry pláží, vysokými pohořími i rovnými úrodnými planinami ve vnitrozemí.

Kréta je a vždy byla místem opředeným legendami. Je považována za kraj zrození Dia, vládce olympských bohů. V době neolitu byla Kréta domovem pokročilé mínojské civilizace a následně dalších mnoha národů, které zde zanechaly své otisky. Severní pobřeží můžeme charakterizovat jako pozvolné, plné turistických letovisek a rušného dění. Nacházejí se zde známá letoviska jako Rethymno, Chania, Amoudara, Heraklion a další. Opakem je pobřeží jižní, kde se z moře často noří vysoké skalnaté útesy a krajina je zde dramatičtější. Po celém ostrově jsou ukryty fascinující soutěsky, kaňony a mnoho historických skvostů dob dávných. Nejznámějšími památkami ostrova jsou Agia Triada - trojice kláštěrů, pevnost Frangokastello nebo klášter Preveli. Kréta je v povědomí turistů zapsána i díky mnoha krásným, převážně písečným plážím se sněhově bílým pískem, které jsou díky pozvolnému vstupu do moře ideální i pro rodiny s dětmi. Samozřejmě narazíte i na drobné kamínky či oblázky. Nádherným zážitkem jistě bude odpočinek na jediné pláži s palmovým porostem, pláži Vai. Ani o ubytování na ostrově není nouze. Nejvíce převládají studia a rodinné apartmány, avšak i milovníci luxusu a služeb All inclusive si zde přijdou na své. V oblíbených letoviscích vyrostly moderní hotelové komplexy, některé disponující i vlastním aquaparkem.

Dovolená na největším řeckém ostrově může mít dvě tváře – noční život, letoviska plná turistů, hotelová zástavba v kontastu s dechberoucími plážemi, klidem a romantickými východy a západy slunce. Neváhejte a využijte výhodných Last minute nabídek. Kréta Vás nadchne.

Zájezdy do destinace Kréta

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

03.06. - 10.06.2018 12 690 Kč
17.06. - 24.06.2018 12 690 Kč
10.06. - 17.06.2018 12 690 Kč
27.05. - 03.06.2018 12 990 Kč
31.05. - 07.06.2018 12 990 Kč

Kréta - Všechny zájezdy

Kréta - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat