Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Chaniu

Obecné

Město Chania leží západně od Heraklionu a je hlavním městem stejnojmenné provincie. Město má zajímavou architekturu a pulsuje typickým řeckým životem. Město je krásné, romantické a je poměrně mladé, pochází ze 13. st. našeho letopočtu, kdy stavební kámen města položili Benátčané, i proto má město přezdívku „Benátky východu“. Právě díky tomu je na budovách vidět velký podíl renesanční Itálie zakomponovaný do řeckého a tureckého stylu, uličky města jsou malé, staré centrum je lemované ochrannými hradbami. V 17. st., kdy město dobyli Turkové, byla Chania rozdělena dokonce na tři území podle víry, jedna část byla určena pro Turky, druhá pro křesťany a třetí část pro židovské obyvatele.

Veřejný život

V Chanii se rozhodně nudit nebudete, určitě vám doporučujeme navštívit přístav s majákem, menší pevnost Firka chránící přístav, námořní, byzantské, archeologické nebo menší muzeum krétského folkloru, mešitu, kostel Sv. Mikuláše, historické turecké lázně, moderní zvonici s hodinami, atd. V tak velkém městě jsou samozřejmostí lékárny i polikliniky, autopůjčovny, pošty, banky i bankomaty. Nejkrásnější je Chania při soumraku a v noci, kdy starý přístav rozzáří nejprve západ slunce a pak tisíce světel. Kouzelnou atmosféru Chanie doplňují vysoké hory za městem. V tuhle chvíli si nejvíce užijete při večeři v taverně Salis, Apostoli nebo Stelios v přístavu. Noční atmosféru řeckého města načerpáte v barech Nama nebo Bororo, jež jsou také v přístavu. Na východní straně města u pláže Koum Kapi najdete vyhlášený snack bar B Guest, jež kombinuje služby gril baru a kavárny. Leží na pláži a nabízí krásný výhled na jeden z přístavů. Nad městem na polostrově najdete benátské hroby nebo klášter vytesaný do skály. Ale v celé oblasti Chanie nalezneme další spoustu zajímavých a lákavých míst, např. aquapark Limnoupolis. Jedním z těch nejvyhlášenějších míst je Gramvousa, poloostrov na severozápadě. Na polostrůvek se dostanete během lodního výletu z Kissamosu, cílem bude benátská pevnost na Gramvouse, ale hlavně nádherná pláž Balos s průzračně čistou vodou. Na pláži se můžete osvěžit v místní taverně. V oblasti Falassarna na západě Kréty se údajně ukrývá Poseidónův trůn. Falassarna jako taková je jen krásná dlouhá pláž s pár hotýlky a domečky, cestovní ruch sem ještě nepronikl naplno. Dalším báječným bodem vašich výletů by měl být jihozápadní ostrůvek Elafonissi. Na ostrov se dostanete pěšky přes systém lagun s vyhřátou vodou, pláž nabízí jemný, místy narůžovělý písek. Pláž je organizovaná, není problém se zde ani naobědvat.

Pláže

Na rozdíl od Heraklionu má Chania několik vlastních menších písečných pláží. Na východní straně je zajímavostí malá laguna Kouloura Chalepa, ve které se dá koupat, ale především z tohoto místa uděláte krásné fotografie a dále pláž Koum Kapi. Na západní straně města je dlouhá písečná pláž Neo Chora Beach. Již za městem stejným směrem se rozléhá dlouhá pláž Kladissos Beach. Všechny pláže jsou písečné s jemným, tmavě zlatým pískem a pozvolným vstupem do vody. Nad Chanií na poloostrově naleznete mezi skalami schovanou krásnou malou pláž Seitan Limania.

Zájezdy do destinace Chania

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

03.06. - 10.06.2020 11 990 Kč
21.06. - 28.06.2020 18 269 Kč
24.06. - 01.07.2020 12 930 Kč
07.06. - 14.06.2020 19 039 Kč
10.06. - 17.06.2020 13 100 Kč

Chania - Všechny zájezdy

Chania - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat