Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Ierapetru

Obecné

Obecné Ierapetra je patrně nejvýznamnější a nejvýraznější město jižní Kréty, je také nejjižněji položeným městem celé Evropy. Díky tomu, že město je zároveň přístavem, bylo v minulosti vystaveno hojně arabské a africké kultuře, a to je velmi znát na architektuře. Dalším specifikem je i to, že za městem je skleníková vesnička, v níž se pěstuje velké množství zeleniny.

Veřejný život

Město Ierapetra s příjemnou atmosférou je naprosto soběstačné. Je plně vybavené obchody, restauracemi, půjčovnami dopravních prostředků, lékárnami, nemocnicí, bankami i bankomaty. Kulturní vyžití je pro zájemce v muzeu archeologických sbírek, je zde řada kostelů a dalších modlitebních míst. Přístav a okolí je romantické místo plné lákavých podniků, určitě zajděte na večeři do restaurací Gorgona, Napoleon nebo Astrophengia, ve které vám na talíř prostřou místní lahůdky včetně mořských plodů. Na kávu a něco dobrého na zub pak zamiřte do kavárny Bocca Cafe nebo Island Cafe Bar, obě kavárny leží téměř na pláži. Noční život pulzuje v nočních klubech Saxo, Priority a Society Music Bar. Pod městem Ierapetra, asi 15 km po moři, je uschovaný další poklad Řecka, ostrůvek Chrissi. Ostrov není trvale obydlen, panensky bílé pláže omývá křišťálově modré Libyjské moře a jsou zde dobré podmínky pro pozorování podmořského života, právem bývá ostrůvek nazýván krétským Karibikem.

Pláže

I přesto, že se jedná o přístavní město, tak je možné se zde skvěle vykoupat. Přímo ve městě se nachází pláž Pier, kolem které se točí hlavní plážový život. Je tady spousta občerstvovacích zastávek. Pláž je písčitá, vstup do vody celkem pozvolný, ovšem dno pokrývá místy kamenné plato. Směrem na východ se pak táhne delší pláž, konkrétně Beach St. Andrew, která je taktéž písčitá a i dno je kamenité. Východně od Ierapetry můžete navštívit velkoryse prostornou písečnou pláž v letovisku Koutsounari, jež je vzdálené asi 7 km. Západním směrem jsou v drtivé většině skleníkové sektory, delší písčitá pláž je až v letovisku Kampos.

Zájezdy do destinace Ierapetra

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

24.06. - 02.07.2020 20 439 Kč
24.06. - 06.07.2020 29 199 Kč
24.06. - 01.07.2020 20 939 Kč
24.06. - 09.07.2020 35 889 Kč
03.06. - 18.06.2020 34 479 Kč

Ierapetra - Všechny zájezdy

Ierapetra - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat