Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Matalu

Obecné

Matala je oblíbené turistické letovisko na jihu Kréty. Má několik specifik, kvůli kterým je letovisko tak navštěvované. Prvním bodem jsou určitě vysoké skály, které lemují pláž. Tyto skály mají v sobě malé jeskyně, které v pravěku sloužily jako pohřební místa. Ve 20. st. tato místa využilo alternativní hnutí hippies jako svoje útočiště. Druhým specifikem a velkým pozitivem pro celou vesničku je to, že do obce vede jedna cesta až skoro na pláž mezi vysokými skalami. Letovisko je tedy v údolí, které nedovoluje rozsáhlou výstavbu, a tak je Matala plná malých hotýlků a typických taverniček.

Veřejný život

I přes to, že Matala patří velikostně mezi malá střediska, je dobře vybavená a téměř samostatná co se týká služeb. Ve středisku jsou obchůdky se suvenýry i velký supermarket, auto i motopůjčovny, taverny i bary, bankomat. Podél pláže se nabízí nespočet taveren a restaurací. Za vyzkoušení určitě stojí taverna Sunset, jež je až na samém západním konci letoviska. Stojí na skále nad mořem, odkud je parádní výhled na celou Matalu. Zajděte také na večeři do dekorem výstřednější taverny Akuna Matata, která je stylizovaná částečně hippie prvky a částečně do stylu tropů. Téměř na pláži stojí restaurace LovEat, ve které mimo super jídlo podávají i chutnou zmrzlinu. Posedět nad sklenkou dobrého pití můžete v baru 365 All Day, Justin´s nebo v baru Marinero na konci promenády. Během dne můžete prozkoumat známé skalní jeskyně nebo se vyfotit v centru letoviska u netradičně vyřezaného olivovníku. Pokud si zapůjčíte auto, pak nevynechejte návštěvu torza mínojského Kommos nedaleko Mataly, dále torzo paláce Faistos nebo archeologického naleziště Agia Triada. Severozápadně od města je pro dobrodružnější povahy v podhůří hor schovaný prales Dasos Rouva, jež je význačný tím, že jeho stromy neodpovídají typické krétské vegetaci.

Pláže

Letovisko Matala tvoří jedna hlavní pláž pokrytá zlatošedým pískem, místy s hrubším pískem či oblými kamínky. Pláž se vine přes celé letovisko, po stranách zálivu je v moři skalnaté podloží, jinak má pláž téměř písečné dno. Uschovanou pláží je nedaleká Red Beach, na kterou je možné se dostat půlhodinovou procházkou přes skálu na západní straně letoviska. Tuhle Červenou pláž pokrývá jemný tmavý písek, k dispoiici je na ní bar Best Mojito Yannis. Na své si určitě přijdou i nudisté, pro ně je vyhrazená část písečné pláže Kommos Beach, jež je od Mataly vzdálená zhruba 4 km směrem na sever.

Zájezdy do destinace Matala

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

08.06. - 15.06.2020 13 790 Kč
03.06. - 10.06.2020 13 790 Kč
10.06. - 17.06.2020 13 790 Kč
01.06. - 08.06.2020 13 790 Kč
07.06. - 14.06.2020 13 790 Kč

Matala - Všechny zájezdy

Matala - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat