Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Paleochoru

Obecné

Přístavní letovisko Paleochora se skví na hornatém jihozápadě Kréty. Na výběžku letoviska je vlastní přístav, z východní strany omývá moře kamenité pobřeží a ze západní strany se letovisko chlubí dlouhou písečnou pláží. I díky horám je okolí limitované velkým výstavbám, proto zde naleznete spíš menší hotýlky a penziony. Městečko se nachází na velmi klidném místě, nejblíže se nachází skleníkové městečko Gialos, jež je vzdálené asi 5 km západním směrem.

Veřejný život

Městečko samo o sobě je velmi samostatné, jelikož je v klidné lokalitě a v okolí jsou převážně hory. V místě jsou pro turisty připravené obchody s potravinami, restaurace a bary, autopůjčovny i čerpací stanice, několik bankomatů. Také je zde autobusová zastávka, jež zajišťuje spojení s Chanií. Nejvíce podniků je soustředěno kolem promenády na východě a pak samozřejmě kolem pláže. Ve večerních hodinách je zakázán vjezd aut do města, kdy vypukne naplno prázdninový ruch. Za plážovou promenádou se dobře najíte v restauraci Papagalos či Veggera, ve které vaše chuťové buňky ocení řeckou kuchyni obohacenou o prvky mezinárodní gastronomie. Na východní straně mezi nejoblíbenější podniky patří Cape Crocodile či Methexis s vlastní grilovanou středomořskou kuchyní. Ve městě jsou mimo typické řecké taverny i podniky s italskou kuchyní nebo vegetariánská restaurace. Na odpolední procházce se s dětmi zastavte v rodinné kavárně Vakakis nebo Cafe Yannis Place na sladké pokušení, ovocné poháry či na zmrzlinu. Dospělí ocení vynikající vinárnu Monika´s Garden v centru. Pro milovníky nočního života a osvěžujících drinků je k dispozici vyhlášený plážový bar Yetee. Noční život pulsuje v centru střediska, ve kterém navštivte Alaloom Coctail Bar, Agios Cafe Bar nebo Coconuts Bar. Při procházce letoviskem u přístavu uvidíte zbytky benátského opevnění nebo můžete volný čas trávit v muzeu, jež představuje typické řecké artefakty z dob minulých. Na vlastní pěst či s místním průvodcem vyražte objevovat krásy Kréty, z této části budete obdivovat Bílé hory, pláž Elafonisi nebo třeba starověké město Lissos.

Pláže

V Paleochoře se rozprostírají tři hlavní pláže. Na východní straně je to menší oblázková pláž Chalikia Beach s šedým pískem. Na západní straně na pláž Pachia Ammos navazuje pláž Paleochora, obě jsou pokryté zlatým pískem a nabízí pozvolný vstup do vody vhodný i pro rodiny s dětmi a neplavce.

Zájezdy do destinace Paleochora

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

08.07. - 18.07.2020 16 190 Kč
18.07. - 29.07.2020 16 590 Kč
29.07. - 08.08.2020 16 190 Kč
04.07. - 15.07.2020 16 890 Kč
15.07. - 25.07.2020 16 290 Kč

Paleochora - Všechny zájezdy

Paleochora - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat