Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Plakias

Obecné

Malé kouzelné letovisko Plakias leží v jihozápadní části Kréty, asi 40 km na jih od města Rethymno. V minulosti to byla pouze rybářská vesnička, která expandovala až do velikosti menšího turistického střediska, nicméně si stále zachovala svůj tradiční řecký ráz. Celou vesničku charakterizuje zejména dlouhá pláž ukrytá v zálivu a okolní hory.

Veřejný život

Hlavní část veškerého života v letovisku se odehrává poblíž malého přístavu. Samozřejmostí jsou supermarkety i taverny a bary, auto a motopůjčovny, lékárny i pošta. Místní lahůdky vám připraví v taverně Gorgona nebo Gialos, jež leží téměř na pláži a zároveň u přístavu. Na druhé, menší pláži, která je západně od přístavu, skvěle vaří a grilují v taverně Apanemo. Na kávu a něco dobrého určitě zajděte do vyhlášeného pekařství, mimo běžné pečivo tu mají na výběr ze spousty domácích dortů a zákusků. Také v kavárně Café Livikon nedaleko přístavu vás pohostí vynikajícími zákusky a ledovou kávou. Díky tomu, že Plakias patří spíše mezi klidnější řecká letoviska, je zde menší výběr barů a nočních podniků. Jedním z těch nejoblíbenějších je určitě Mes Tin Ammo Beach Bar, jež leží přímo ve středu hlavní pláže Plakias Beach. Až budete chtít autem nebo na motorce prozkoumat okolí, pak zhruba 6 km na sever od letoviska stojí fotogenické torzo větrného mlýna. 30 km směrem na západ najdete vesničku Fragokastello se stejnojmennou pevností. Stejným směrem ještě o 10 km dál leží obec Chora Sfakion, jež je významným přístavním městečkem při výletech na jižní Krétě. Na východní stranu se rozkládá klášter Moni Preveli s jezerem (nebo spíše lagunou) Preveli, jež lemuje spousta zelených krétských palem. Tuhle krásnou podívanou najdete asi 10 km za střediskem.

Pláže

Pláže jsou v Plakiasu více než krásné. Letovisko tvoří dvě pláže, ze západní strany je malá písečná pláž. Vstup do vody je pozvolný a kamenitý, tento terén však dává dobré podmínky ke šnorchlování nebo pozorování želv. Z východní strany od přístavu se vine hlavní lákadlo celého letoviska, a to dlouhá písečná pláž s velmi pozvolným písečným přístupem do vody.

Zájezdy do destinace Plakias

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

03.06. - 10.06.2020 11 601 Kč
03.06. - 10.06.2020 11 601 Kč
10.06. - 17.06.2020 12 891 Kč
17.06. - 24.06.2020 13 407 Kč
10.06. - 17.06.2020 13 149 Kč

Plakias - Všechny zájezdy

Plakias - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat