Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Rethymno

Obecné

Rethymno je hlavním městem stejnojmenné provincie na severní Krétě. Oblast leží na půl cesty mezi Chanií a Heraklionem, i když o trošku blíže má k Chanii. Letovisko definuje zejména dlouhá pláž, benátský přístav s majákem, vynikající občanská vybavenost a krásná architektura plná rozmanitých stylů. Díky vlastní dlouhé pláži je v letovisku vystavěna spousta ubytovacích kapacit, od menších studií bez jídla až po větší hotelové komplexy nabízející služby all inclusive.

Veřejný život

Přístavní město Rethymno je, až na vlastní mezinárodní letiště, naprosto samostatné. Vždyť už také existuje více než 5,5 tisíce let. Město má mimo běžné občanské vybavení třeba vlastní univerzitu, zachovalou pevnost Fortezza, která je památkou na dobu nadvlády Benátčanů nebo velkou nemocnici. Dále zde naleznete muzea (muzeum současného umění, archeologické a přírodovědné muzeum), kostely, mešity a minarety, sochu dvou delfínů u krásného benátského přístavu (delfíny má město ve znaku) a spoustu dalších památek. Zajímavé určitě je také to, že Rethymno konkuruje Heraklionu svojí renesanční kašnou se sochou lvů. Na krásné architektuře města je obzvlášť poznat vliv jiných kultur, velmi zde zapůsobili Benátčané právě svým renesančním uměním, ale i Turci. Pokud již budete unaveni procházkami, nakupováním či budete po prohlídce muzea, tak si můžete odpočinout v parku nebo navštívit některou z kavárniček či taveren na promenádě nebo u přístavu. Oblíbenou zastávkou na oběd je taverna Sunset ležící pod pevností. U přístavu váš hlad upokojí i restaurace Erotokritos se středomořskou kuchyní, případně Seperi a Meltemi, jež leží na promenádě a přímo vybízí k zastávce na grilované řecké dobroty. A rozhodně nevynechejte návštěvu v podniku jménem Yaourtaki, za krkolomným názvem se skrývá cukrárna s nabídkou výtečného mraženého jogurtu, zmrzliny, pohárů z čerstvého ovoce a osvěžujících smoothie. Noční život i v Rethymnu pulsuje naplno, začít můžete s návštěvou barů na promenádě, např. Entasis Coctail Bar, Cactus nebo Fortezza Lighthouse Bar. Směrem do centra města navštivte bar Black Lotus nebo Beatnik Rock – Bar Cafe, ve kterých mají otevřeno do brzkých ranních hodin. Městečko Rethymno je také ideálním výchozím bodem pro poznávání okolí – ať už jde o soutěsku Samaria či známé paláce Knóssos a Festos. Zhruba 20km jihovýchodně od města je ukrytý další poklad této provincie, a to Arkadi, nejznámější klášter celé Kréty. Po ujetí stejné vzdálenosti ale západním směrem najdete krásné sladkovodní jezero Kournas.

Pláže

Pro neúnavné milovníky pláží máme skvělou zprávu, součástí samotného města je dlouhá pláž se zlatým pískem a písečným dnem. Nachází se východním směrem od přístavu a vine se přes celé pobřeží téměř až do letoviska Adelianos Kampos. Zdejší pláž vyhovuje jak malým dětem a neplavcům, tak i milovníkům vodních sportů. Ve městě jsou směrem na západ další menší veřejné pláže. Moře je průzračně čisté, pláže organizované, což jsou jen některé z důvodů, proč pláže v Rethymnu opakovaně získaly ocenění Modrá vlajka.

Zájezdy do destinace Rethymno

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

04.06. - 11.06.2020 14 990 Kč
01.06. - 08.06.2020 14 790 Kč
03.06. - 10.06.2020 15 490 Kč
14.06. - 21.06.2020 14 890 Kč
15.06. - 22.06.2020 14 890 Kč

Rethymno - Všechny zájezdy

Rethymno - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat