Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Stalidu

Obecné

O letovisku Stalida se toho dá říct mnohé, hlavně to, že se jedná o velmi rušné, turisty milované středisko na severu Kréty. Polohou ho zařadíme mezi Malii a Hersonissos asi 30 km východně od Heraklionu. Tato lokalita, řetězec resortů Anissaras - Hersonissos - Stalida - Malia, patří mezi vůbec nejstarší turistická letoviska na Krétě. Ve středisku je nepřeberné množství hotelů s all inclusive či studií nebo apartmánů bez stravy, vybere si určitě každý.

Veřejný život

Nejrušnější část celého letoviska se táhne kolem dlouhé pláže, ulice Agiou Ioanni se mění na pobřežní promenádu plnou velkého množství restaurací, barů, kaváren a nočních podniků. Vybrat jen pár tipů pro vás je velmi těžké, nicméně rozhodně navštivte tavernu Dianomeas či restauraci Roma na pláži. Na západním konci letoviska, nad kamennou zátokou, se nachází středomořská restaurace s pravdivým názvem Romantic Corner. Ovšem nejdůležitějšími podniky na pláži a v okolí jsou hlavně bary a diskotéky. Mezi ty nejoblíbenější patří bar Nisaki nebo Nemo, sport bar Bar-Code, Village Bar Stalis či Beachcomber bar. Klidnějším podnikem s výbornými laskominami jsou Finikas & Nikos Café a Sweet World, což je pekárna se sladkým i slaným jídlem a výbornou kávou. Cestou na hotel se minimálně děti neodtrhnou od stánku Andriani's Homemade Ice, ve které usměvavá Řekyně nabízí jogurt a skvělou zmrzlinu místní výroby. O vaši finanční rezervu se postarají místní bankomaty. Ať už si půjčíte auto nebo motorku v některé z místních půjčoven, které jsou skoro na každém rohu, tak určite vyjeďte prozkoumat i okolí. Zhruba 10 km od letoviska zajeďte do vodního ráje Acqua Plus, na přilehlé golfové hřiště či do nedalekého parku Labyrinth. V nedalekém letovisku Hersonissos vás nadchne záchranná stanice a aquárium vystavující především mořskou faunu. Na pomezí Stalidy a Hersonissos navštivte skanzen Lychnostatis. Směrem na východ můžete navštívit nedaleko města Sitia jeskyni Diktaion Andron, ve které se pravděpodobně narodil bůh Zeus. Zkrátka letovisko Stalida má vynikající polohu k podnikání velkého množství zajímavých výletů po ostrově.

Pláže

Podél téměř celého pobřeží Stalidy se vine dlouhá pláž s jemným zlatým pískem. Vstup do vody je mírný a převážně písčitý, tak je vhodný i pro malé děti a méně mobilní klienty. Pláž je organizovaná a plná barů, kaváren a restaurací. Z nich se můžete kochat pohledem na adrenalinové nadšence, kteří blbnou na vodních lyžích nebo se nechají táhnout na padáku za lodí. Vodních atrakcí je tu nespočet.

Zájezdy do destinace Stalida

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

14.07. - 21.07.2020 12 990 Kč
21.07. - 28.07.2020 14 490 Kč
15.07. - 22.07.2020 13 340 Kč
11.08. - 18.08.2020 15 990 Kč
14.08. - 21.08.2020 15 990 Kč

Stalida - Všechny zájezdy

Stalida - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat