Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Lesbos

Obecné

Lesbos je řecký ostrov nacházející se na východě země, asi 20 kilometrů od pobřeží Turecka.
Je omýván vodami Egejského moře. Podle historických pramenů byl ostrov působištěm známé básnířky Sapfó a mnoha dalších umělců.

Ostrov plný historie

Dodnes se zachovalo mnoho působivých památek dob minulých.
 Nejvíce na Vás zapůsobí starý římský akvadukt v Morii, ruiny dávného města Pyrra nebo most Kremasti.

 Lesbos je vcelku hornatý a jako jen málo z řeckých ostrovů, je pokryt lesy a horkými termálními prameny. Vyhlášená je vesnička Eftalou, kam jezdí lidé léčit svá těla za pomoci léčivých vod ze sopečných pramenů.
 

Pláže a ubytování

Pláže zde najdete písečné, místy však spatříte i oválné bílé oblázky. Nejznámější je okolo 7 kilometrů dlouhá pláž Vatera, na které se vyřádí děti i milovníci nejrůznějších vodních sportů.
Za návštěvu stojí i mnoho dalších přírodních zátok. Mnohé dostaly ocenění Modrá vlajka.

Velikou výhodou ostrova je absence velkých hotelových komplexů, které pohltí zástupy turistů. Ubytování seženete především ve zrekonstruovaných příjemných vilách, apartmánech či bungalovech.

Typické taverny s výborným jídlem a živou muzikou, místní tržiště, obchůdky zapadlé v úzkých uličkách můžete prozkoumávat v hlavním městě Mytilini či v letoviscích jako PetraSkala KalloniSkala MystegnaAnaxos či Kapi. Byl by hřích si po večerní procházce neposedět v některé z místních restaurací a neochutnat speciality řecké kuchyně. Lesbos vyniká ve výrobě výborného olivového oleje, ouza či nasolovaných kallonských sardinkách.

Ostrov je klidnou oázou pro ty, kteří touží po nádherné přírodě, téměř liduprázdných plážích, výborné kuchyni i historických skvostech antiky. Vydejte se letos na Lesbos i vy a užijte si jedinečnou dovolenou.

 

Zájezdy do destinace Lesbos

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Lesbos - Všechny zájezdy

Lesbos - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat