Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Proč navštívit Lesbos

Obecné

Lesbos je řecký ostrov nacházející se na východě země, jen něco okolo 20 kilometrů od pobřeží Turecka a je omýván vodami Egejského moře. Podle historických pramenů byl ostrov působištěm známé básnířky Sapfó a mnoha dalších umělců.

Dodnes se zachovalo mnoho působivých památek dob minulých. Nejvíce na Vás zapůsobí starý římský akvadukt v Morii, ruiny dávného města Pyrra nebo most Kremasti. Lesbos je vcelku hornatý a jako jen málo z řeckých ostrovů, je pokryt lesy a horkými termálními prameny. Vyhlášená je vesnička Eftalou, kam jezdí lidé léčit svá těla za pomoci léčivých vod ze sopečných pramenů. Pláže zde najdete písečné, místy však spatříte i oválné bílé oblázky. Nejznámější je okolo 7 kilometrů dlouhá pláž Vatera, na které se vyřádí děti i milovníci nejrůznějších vodních sportů. Za návštěvu stojí i mnoho dalších přírodních zátok. Mnohé dostaly ocenění Modrá vlajka. Velikou výhodou ostrova je absence velikých hotelových komplexů, které pohltí zástupy turistů. Ubytování seženete především ve zrekonstruovaných příjemných vilách či nenápadných hotelových bungalovech. Typické taverny s výborným jídlem a živou muzikou, místní tržiště, obchůdky zapadlé v úzkých uličkách můžete prozkoumávat v hlavním městě Mytilini či v letoviscích jako Petra, Skala Kalloni, Skala Mystegna, Anaxos či Kapi. Byl by hřích si po večerní procházce neposedět v některé z místních restaurací a ochutnat speciality řecké kuchyně. Lesbos vyniká ve výrobě olivového oleje, ouza či nasolovaných kallonských sardinkách

Ostrov je klidnou oázou pro ty, kteří touží po nádherné přírodě, úžasných, téměř liduprázdných, plážích, výborné kuchyni i historických skvostech antiky.

Zájezdy do destinace Lesbos

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

05.06. - 12.06.2018 8 714 Kč
28.08. - 04.09.2018 10 943 Kč
28.08. - 04.09.2018 9 537 Kč
26.06. - 03.07.2018 9 952 Kč
04.09. - 11.09.2018 9 952 Kč

Lesbos - Všechny zájezdy

Lesbos - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat