Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Olympskou riviéru

Obecné

Jen na dohled poloostrovu Chalkidiki se na řecké pevnině nachází Olympská riviéra
Řecko, zvláště lokalita kolem měst Litochoro a Leptokarie, je proslulé bájemi a pověstmi o řeckých bozích.

Dominantu kraje tvoří pohoří Olymp, na kterém sídlilo mýtické božstvo v čele s bohem Diem. Nejvyšší hora Mytikas (je zároveň nejvyšší horou celého Řecka) má téměř 3 000 m.n.m. I v létě je patrná sněhová pokrývka. Celé masivní pohoří určuje charakter této oblasti - jedná se o první řecký národní park vůbec. Skrývá v sobě téměř stovku hor přesahující výšku 1 000 m.n.m. Díky horskému masivu je v celé oblasti ideální klima pro zeleň. Ozvduší je příjemné a vhodné i pro alergiky a astmatiky.

Antické památky a krásné pláže

Olympská riviéra  nabízí to nejlepší k prožití krásné dovolené u moře. Vypravit se sem můžete už v květnu a trávit zde příjemné chvilky až do října, kdy je moře vyhřáté na báječnou teplotu. Pokud nebudete chtít relaxovat na místních idylických plážích, pak můžete vyrazit poznávat zajímavé okolí. Za návštěvu jistě stojí Soluň (řecky Thessaloniki), druhé největší město Řecka, jež je vzdálené zhruba 100 km a které je spádovým letištěm pro tuto oblast. Nebo město Kalambaka, ležící v úpatí pískovcových skal. Právem bývá nazýváno nejhezčím řeckým městem. Poblíž tohoto skvostu se nachází klášterní komplex Meteora.

Na půl cesty mezi letovisky Leptokaria a Paralia se nachází archeologický poklad, vesnička Dion. Název dostala podle boha Dia, jenž držel nad vsí údajně ochrannou ruku. Hned u Dionu se nachází archeologický park. Úsek nedaleko Leptokarie je ale výjimečný ještě něčím jiným, než jsou jen dokonalé pláže, a to místem, kde voda teče do kopce. Na magnetické hoře Lifidra (úsek o délce asi 100 m) působí magnetismus země jinak, a tak voda teče vzhůru. Nechte se o tom přesvědčit na vlastní oči během zajímavého výletu.

Na jihu, nad střediskem Nei Pori, se nachází antický skvost v podobě velkého hradu Platamon nebo údolní soutěska Tempi. V nabídce jsou také výlety na poloostrov Chalkidiki.

Zájezdy do destinace Olympská riviéra

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

11.06. - 22.06.2020 16 478,5 Kč
04.06. - 11.06.2020 14 910 Kč
22.06. - 02.07.2020 16 913,5 Kč
01.06. - 11.06.2020 15 993,5 Kč
02.07. - 13.07.2020 18 778,5 Kč

Olympská riviéra - Všechny zájezdy

Olympská riviéra - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat