Vyhledat zájezd

Proč navštívit Rhodos

Ostrov slunce, Rhodos, je jedním z nejznámějších řeckých ostrovů. Patří do souostroví Dodekanésos, kterému svojí velikostí kraluje. Na mapě jej objevíte v jihovýchodní části Řecka, nedaleko pobřeží Turecka. Historické prameny uvádějí osídlení oblasti již v době kamenné a postupem času se zde vystřídaly mnohé vlivné národy, jež po sobě zanechaly mnoho starobylých pamětihodností.

Dnes je ostrov synonymem úžasné letní dovolené na krásných plážích zalitých sluncem. Čtvrtý největší řecký ostrov se pyšní až 340 slunečnými dny v roce. Daleko se táhnoucí písečné pláže se střídají s malými romantickými zátokami sevřenými ve skalách. Většina pláží se pozvolně noří do průzračného moře, tudíž jsou velmi oblíbeny mezi rodinami s malými dětmi. Teplé moře láká k potápění, šnorchlování a dalším vodním sportům. Hlavní město Rhodos je obdařeno množstvím cenných památek a jeho výjimečné středověké centrum je od roku 1988 zapsáno na prestižním Seznamu světového dědictví UNESCO. Po ostrově se vyplatí podnikat výlety a poznat tak celistvou krásu jeho úchvatné přírody, kde dominují květy ibišků, malebné kamenné vesničky, výbornou řeckou kuchyni a především pohostinnost místních obyvatel. Doporučujeme navštívit malebné Petaloudes - údolí motýlů v severní části ostrova, návrší Monte Smith s pozůstatky Apollonova chrámu, Sedm pramenů či se vypravit do tureckého letoviska Marmaris, kde na Vás dýchne orientální atmosféra. Díky rozmachu cestovního ruchu si na ostrově můžete vybrat z nepřeberného množství ubytování. Od soukromých apartmánů a studií až po luxusní hotely poskytující All inclusive. Mezi nejznámější destinace patří historické městečko Lindos, letoviska Faliraki, Stegna, Kalithea či Kolymbia.

Vyrazte na ostrov zalitý věčným sluncem a provoněný esencemi ibišků. Nádherné pláže s průzračným mořem a historické skvosty se postarají o nevšední zážitky, na které budete ještě dlouho po návratu domů vzpomínat. Využijte naši nabídku Last minute zájezdů. Rhodos čeká.

Zájezdy do destinace Rhodos

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

15.10. - 22.10.2017 8 490 Kč
26.06. - 03.07.2017 8 990 Kč
22.06. - 29.06.2017 8 990 Kč
01.10. - 08.10.2017 9 740 Kč
19.06. - 26.06.2017 8 990 Kč

Rhodos - Všechny zájezdy

Rhodos - Last minute

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat