Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Rhodos

Obecné

Slunečný ostrov Rhodos leží na jihovýchodě řeckého území, jen nedaleko od hranic s tureckými přímořskými letovisky. Svojí rozlohou přes 1 400 km2 se řadí na čtvrté místo, co se týká velikosti všech řeckých ostrovů. Od severu na jih má ostrov zhruba 75 km, v nejširší části měří až 38 km. Pobřeží plné velkých i menších pláží se táhne přes více než 200 km.

Nejvyšší horou na Rhodosu je Attaviros, jež se pne až do výšky 1 215 m n. m. Oslňující slunce prohřívá čisté Egejské moře na severu ostrova a i Středozemní moře, které se vlní na jihovýchodní straně Rhodosu.

Slunce zde svítí více než 300 dnů v roce, vždyť i podle báje náležel ostrov právě Héliovi, bohu slunce a světla. Díky slunečnému počasí sezóna čistého modrého nebe trvá více než pět měsíců, a to již od začátku května. Tou dobou se po zimní pauze začínají otevírat všechny obchody a restaurace, hotely a studia.

Ostrov plný zážitků

Na Rhodosu najdete vše, co se celodenní zábavy a nočního života týká. Aquaparky, zábavní podniky, obchody se suvenýry, tržiště, restaurace s vynikající řeckou kuchyní, dlouhé organizované pláže, romantické zátoky, přírodní zajímavosti i historické památky jsou na Rhodosu samozřejmostí.

Zázemí během vaší dovolené vám vytvoří malá studia a apartmány bez stravy, malé hotely s polopenzí či větší hotely s all inclusive. V nabídce najdete i velmi luxusní hotely pro náročnou klientelu. Sever ostrova je nejvíce turistický, čím níže se vydáte, tím kopcovitější a zelenější bude příroda.

Mezi nejoblíbenější střediska na severu patří mimo hlavní město Rhodos, letovisko AfandouFalikariKalitheaKolymbia či Stegna. Ve střední části jsou vyhledávané lokality LardosLindos či Pefki. Větrnější západní pobřeží nenabízí mnoho turistických center, ale ty nejnavštěvovanější jsou zcela jistě Ixia a Ialyssos, nově třeba i Theologos.

Poznejte Rhodos

První zastávkou na ostrově bude zcela jistě hlavní město Rhodos, neboť je to město přístavní a jediné město na ostrově s mezinárodním letištěm. Letiště není přímo v historickém centru, ale je umístěné nedaleko metropole směrem na západ.

Další místa, která byste rozhodně měli navštívit, jsou zajisté zřícenina hradu Monolithos ze středověku, termální lázně Kalitheastarobylé městečko Lindos a okolí nebo Údolí motýlů Petaloudes, jež je skvěle dostupné ze všech letovisek severní poloviny ostrova.

Z přístavu na Rhodosu můžete navštívit přilehlé řecké ostrůvky SymiKosKalymnos, Halki, Nisyros nebo vyrazit až do tureckého Marmarisu na Egejské riviéře. Skvělá poloha, krásné písečné i oblázkové pláže a dlouhé slunečné dny jsou důvodem, proč relaxovat u moře na Rhodosu. V nabídce najdete samozřejmě výhodné zájezdy Last minute, dovolené pro rodiny s dětmi či zájezdy pro dvojice.

Zájezdy do destinace Rhodos

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

21.06. - 28.06.2020 12 880 Kč
01.06. - 08.06.2020 12 350 Kč
10.07. - 17.07.2020 13 599 Kč
07.06. - 14.06.2020 12 520 Kč
14.08. - 21.08.2020 14 069 Kč

Rhodos - Všechny zájezdy

Rhodos - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat