Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Lindos

Obecné

Lindos je jedním z vůbec nejnavštěvovanějších míst na ostrově Rhodos. Lindos zahrnuje nejenom samotnou vesničku Lindos se slavnou akropolí, ale i nedalekou oblast u pláže Vlycha. Lindos si zanechává svoji tradiční řeckou tvář, vesnička je tvořena malými bílými domečky a hustou sítí velmi úzkých uliček, do kterých se nedá ani zajet autem. Zkrátka tahle lokalita na západě ostrova vám učaruje a určitě ji nesmíte vynechat během poznávání na dovolené na Rhodosu.

Veřejný život

V horní části letoviska, v oblasti pláže Vlycha, je kolem písčité pláže několik hotelových komplexů, pár obchůdků a taveren, jinak je to spíše klidná lokalita. Jižněji, na vlastní písečné pláži Lindos s malým přístavem, už je naopak velmi živo. Ve starobylé části Lindosu, ve vesničce s bílými domky, najdete vše od suvenýrů až po obchody s luxusním zbožím. Občerstvit se můžete v některé z nepřeberného množství taveren, restaurací, kaváren a barů. Po cestě na akropoli si můžete vychutnat místní zmrzlinu nebo frappé. Již zmiňovaná impozantní akropole je hlavním lákadlem celého letoviska. Jedná se o pozůstatky starověkého chrámu se zachovalými dórskými sloupy, dále zde uvidíte torzo divadla či sochu lodi v téměř životní velikosti. Mimojiné odtud budete mít nádherný výhled na bílou vesničku pod vámi a na krásné modré moře. Do akropole můžete vyrazit pouze po svých či s pomocí všudypřítomných oslíků.

Pláže

Jak už bylo zmíněno, tak lokalita Lindos zahrnuje pláž Vlycha, jež leží asi 4 km severně od vesničky Lindos. Pláž Vlycha je tvořená šedými oblázky s pozvolným přístupem do křišťálově čistého moře. Pláž Lindos je pravým opakem. Jasný zlatý písek pokrývá pobřeží, jež se mírně svažuje do modré vody. Pláž je organizovaná a nabízí pro zájemce vodní sporty, bary či restaurace. Na konci pláže je ukrytý menší přístav s písčitou pláží a několika tavernami. Za skalami je schovaná malá romantická pláž St. Paul s pískem a čistým mořem.

Zájezdy do destinace Lindos

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

02.06. - 09.06.2020 17 690 Kč
05.06. - 12.06.2020 17 690 Kč
06.06. - 13.06.2020 17 690 Kč
14.07. - 21.07.2020 19 690 Kč
10.07. - 17.07.2020 19 690 Kč

Lindos - Všechny zájezdy

Lindos - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat