Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit město Rhodos

Obecné

Samotné hlavní město Rhodos a jeho přilehlé okolí je pravděpodobně tím nejhezčím městem na ostrově. Určitě sem musíte zavítat minimálně na jednodenní výlet během vaší dovolené u moře na ostrově Rhodos. Město zabírá celou špičku ostrova, z jihozápadní strany navazuje na letovisko Ixia. Směrem na jihovýchod sousedí město s letoviskem Kalithea. Ve městě jsou postavené malé penziony i velké luxusní komplexy. Tím, že se město může pochlubit nejen plážemi a rušným celodenním životem, ale i vynikajícím historickým centrem, je to prostě ideální místo pro trávení aktivní dovolené u moře v Řecku.

Veřejný život

Město samotné není třeba z hlediska občanské vybavenosti příliš mnoho popisovat. Najdete zde úplně vše, co budete požadovat od dovolené u moře. Neskutečné množství restaurací s typicky řeckou kuchyní i podniky s mezinárodní gastronomií, bary, diskotéky a noční kluby, cukrárny a kavárny, trhy s kořením, ovocem a zeleninou či s čerstvými rybami. Diskotékami a bary je v v Rhodosu vyhlášená ulice Orfanidou na západě města, která ožívá zejména v noci. Pokud vás již nebude bavit odpočívat na plážích, pak vyražte na prohlídku města. Téměř na špičce můžete navštít menší mořské aquarium. Na východní straně na vás čeká přístavní část města s proslulým přístavem Mandraki. Vjezd do přístavu strážila kdysi obrovská, více než 32 m vysoká socha, jíž tvořilo 9 tun bronzu, známá pod názvem Kolos rhódský. Po velkém zemětřesení však zůstaly pouze pilíře, jenž sloužily jako podstavce pro majestátní sochu. Dnes stráží vjezd do města socha jelena a laně. Po projití přístavem na vás čeká nejzajímavější část města, historické jádro, jež lemují prastaré hradby s vyprahlým vodním příkopem. Uvnitř hradeb naleznete Palác velmistrů, Rytířskou ulici, Hippokratovo náměstí, Mešitu Sulejmána, židovskou synagogu či Hodinovou věž atd. Dále je zde několik muzeí a galerií či obchodů a restaurací, do kterých se dostanete úzkými dlážděnými uličkami. To vše je doplněno zahradami s rozmanitou tropickou vegetací a palmami. Celé centrum je opravdu krásné a zachovalé, takže na chvíli si můžete připadat jako ve skutečném středověku.Po právu je historické jádro zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Nejlepší atmosféru mívá centrum při západu slunce nebo za nočního osvětlení. Na západní straně města, směrem k letovisku Ixia, na vás čeká několik dalších památných skvostů. Hlavně akropole města Rhodos známá pod názvem Monte Smith, kde můžete zahlédnout torzo Apollonova chrámu, amfiteátru či stadionu. Pokud byste toužili po dalších místech, která chcete poznat, tak z přístavu na Rhodosu můžete navštívit přilehlé řecké ostrůvky Symi, Kos, Kalymnos, Halki,Nisyros nebo turecké letovisko Marmaris na Egejské riviéře.

Pláže

I když se jedná o hlavní město s přístavem, tak i zde jsou pláže vhodné ke koupání. Najdete je na západní straně a táhnou se přes špičku ostrova až k přístavům. Pláže jsou s šedým pískem a velmi často je pokrývají oblázky, jež zaručují křišťálově čisté moře. Samozřejmostí jsou zde i vodní sporty.

Zájezdy do destinace město Rhodos

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

01.08. - 08.08.2020 16 990 Kč
08.08. - 15.08.2020 16 990 Kč
15.08. - 22.08.2020 16 990 Kč
22.08. - 29.08.2020 16 990 Kč
23.08. - 30.08.2020 13 750 Kč

město Rhodos - Všechny zájezdy

město Rhodos - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat