Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Samos

Obecné

V Egejském moři, jen 2 km od tureckého pobřeží, se rozprostírá 477 m2 velký ostrov Samos plný borovicových a olivových hájů a vinic.150 kilometrů dlouhé pobřeží nabízí  písečné a oblázkovopísčité pláže s čistým mořem, nebo několik přístavů, nejznámější je Pythagorion na jihu, největší Karlovassi na severozápadě a pak hlavní město Samos s historickou částí Vathy a s nedalekým letoviskem Kokkari.

Zelenému ostrovu vládnou cypřiše, citrusovníky či eukalypt. Nejvyšší horu Kerkis najdete na západě ostrova. Na pohoří je báječný pohled z letoviska Votsalakia. Sever ostrova je vyhledávaný nadšenci adrenalinových sportů jako jsou winsurfing či paragliding.

Celý ostrov čítá více než 33 000 stálých obyvatel. Nejslavnějšími rodáky z ostrova Samos jsou PythagorasEzopEpikuros či údajně bohyně Héra.

Historií dýchá celý ostrov. Mezi nejvýznamnější památky řadíme hrad Lykourgos Logothetis, samotný přístav Pythagorion, torzo chrámu bohyně Héry Heraion nebo Eupalinův akvadukt. Jedná se o unikátní vodní tunel z dávných dob, zhruba z 6. st. př. n. l. Nedaleko akvaduktu, na jihu poblíž Pythagorionu, se nachází mezinárodní letiště. Jedním z oblíbených výletů je lodní výlet na malý ostrůvek Patmos, ležící asi 50 km jihozápadním směrem. Lokalita na Patmosu je považována za slavné poutní místo pravoslavných křesťanů.

 

Zájezdy do destinace Samos

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Samos - Všechny zájezdy

Samos - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat