Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Proč navštívit Santorini

Obecné

Santorini je nejspíše nejznámějším a nejfotografovanějším řeckým ostrovem. Je obklopen vodami Egejského a Krétského moře v jižní části Řecka. Za jeho vznik a nynější podobu může dávná mohutná erupce sopky, která zničila původní ostrov Théra a vytvořila skupinku větších či menších ostrůvků. Mýty praví, že právě zde sídlila nesmírně vyspělá civilicace a bájné město Atlantida, kterou ze světa zprovodila tato erupce.

Jakmile se ocitnete na dohled ostrova uchvátí Vás jeho rozervaný vzhled, kterému dominují vysoké tmavé útesy a bílá stavení nalepená těsně nad propastí. Ostrov je známý i svými plážemi. Ty jsou především tvořeny tmavým pískem či občasnými oblázky. Pozvolné vstupy do moře jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Typickým obrazem jsou místní bílé domky s namodro natřenými okenicemi. Výrazně modré jsou i kupolovité střechy místních kostelů. Tato modrobílá kulisa se stává dokonalostí při nádherných východech či zápedech slunce a ne nadarmo je Santorini jedním z nejčastějších cílů líbánek. I ubytování je zde stylové. Na ostrově nenajdete obrovské nevkusné mnohopatrové komplexy, ale milé klidné luxusní vily a typické domky přizpůsobené turistům. Ostrov vyhledávají milovníci klidné dovolené, ale na své si přijdou i příznivci nočního života a zábavy. Nachází se zde mnoho taveren, obchůdků i historických památek. Nejznámějšími letovisky jsou Perissa, Imerovigli, Perivolos či Kamari. Tak jako v celém Řecku, můžete ochutnat výbornou místní kuchyni, které dominuje kvalitní olivový olej, česnek a různá koření. Výborně se ve zdejší půdě daří i vínu. Charakteristické je bílé dezertní víno Vinsanto, vyráběné z rozinek a červená vína Mantilaria a Mavrotragano.

Sopečné pláže, vysoké skalnaté útesy a na nich přilepené bílé domky, noční život, vynikající víno a nazapomenutelná atmosféfa při západu slunce na Vás čeká pouze na ostrově Santorini. Neváhejte a nechte se okouzlit.

Zájezdy do destinace Santorini

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

25.09. - 02.10.2018 11 610 Kč
25.09. - 02.10.2018 11 810 Kč
02.10. - 09.10.2018 8 682 Kč
02.10. - 09.10.2018 8 682 Kč
05.06. - 12.06.2018 12 110 Kč

Santorini - Všechny zájezdy

Santorini - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat