Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Santorini

Obecné

Asi 110 km severozápadně od Kréty se nachází kouzelné Santorini, nejjižněji položený ostrov ze všech Kykladských ostrovů. Santorini není příliš rozlehlé a řadí se mezi menší ostrůvky.

Celý ostrov tvoří sopka, která se v minulosti po erupci propadla do moře. Výbuch sopky byl údajně tak silný, že zapříčinil zánik mínojské kultury. Ostrov tvoří okraj vyhaslé sopky, proto je celý ostrov velmi hornatý. Díky minerálům obsaženým ve vulkanické půdě se zde daří některým plodinám, zejména vinné révě, rajčatům a olivovníkům.

Zbarvené pláže lákají turisty

Počasí je zde stálé a Santorini může nabídnout dlouhou sezónu od konce dubna až do konce října, kdy slunce prohřívá místní pláže. Pláže jsou spíše menší a intimnější, oblázkové, často tmavě zbarvené, vyjímkou je červená pláž. Lokality s nejdelšími plážemi jsou Kamari, Perivolos a Perisa, obě na východním pobřeží.

Malebný ostrov

Kouzlo ostrova doplňují typické bílé stavby s modrou střechou postavené těsně u sebe, které jsou častým motivem upomínkových předmětů z Řecka. Zejména z romantické vesničky Oia s ruinami byzantského hradu na severu pocházejí snad všechny pohlednice se západem slunce z tohoto ostrova. Oia nabízí spoustu obchůdků se suvenýry, restaurace s řeckou i mezinárodní kuchyní a třeba námořní muzeum.

Zážitkem nejen pro děti bude jistě jízda na oslíkovi mezi křivolakými uličkami. Ještě snad krásnější je malá vesnička Ammoudi. Přístav Ammoudi vás naprosto omráčí svojí malebnou architekturou a celkovou atmosférou. V hlavním městě Santorini, jež se nazývá Théra, naleznete spoustu obchůdků, taveren, barů i diskoték hrajících až do brzkých ranních hodin, ale i archeologické muzeum.

Mezi letovisky Kamari a Perissa se nachází ruiny antického města Thira. Vydat se můžete lodí na ostrůvek Nea Kameni, jež se vynořil z mořských hlubin teprve před několika desítkami let.

Zájezdy do destinace Santorini

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

02.06. - 09.06.2020 13 290 Kč
09.06. - 16.06.2020 13 290 Kč
16.06. - 23.06.2020 13 590 Kč
30.06. - 07.07.2020 14 590 Kč
04.08. - 11.08.2020 14 690 Kč

Santorini - Všechny zájezdy

Santorini - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat