Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Thassos

Obecné

„Zelený smaragd v Egejském moři“,  nejčastější přezdívka nejvýšše položeného řeckého ostrova Thassos. Zelenou barvu propůjčují Thassosu rozsáhlé piniové a olivovníkové háje nebo vinice s vinnou révou, kterým se zde díky vlhkému podnebí velmi daří. Stejně tak zde prospívají i další rostliny, aromatické bylinky např. oregáno, tymián či rozmarýn, nebo květiny, jejichž zásluhou se může Thassos chlubit skvělým ochuceným medem.

Bohatá flóra není to jediné, co hornatý ostrov může nabídnout. Jsou to zejména krásné písčité i oblázkové pláže a čisté moře, hrající odstíny modré. Thassos o celkové rozloze 379 km2 nabízí členité pobřeží  dlouhé více než 100 km  s plážemi oceněnými  Modrými vlajkami.

Nejvyšším bodem je hora Ypsarion s úctyhodnou výškou 1 204 m n. m. Na severovýchodě se nachází hlavní město Limenas, což v překladu znamená přístav.

Thassos byl údajně domovem bájných zákeřných Sirén, které lákaly svým zpěvem námořníky, jejichž lodě ztroskotaly u ostrova.

Dorazíte trajektem

Nejčastěji připlouvají trajekty z pevninské Kavaly. Ostrov Thassos totiž nemá vlastní mezinárodní letiště, a tak jsou transfery na ostrov zajišťovány lodí (doba plutí zhruba 30 – 40 min) a poté pomocí autobusů, které brázdí ostrov po hlavní silnici kopírující okraj ostrova.

Letoviska a zajímavá místa

Nejblíže se nachází letovisko Skala Rachoni na západě ostrova. Na jihozápadě naleznete druhé největší město ostrova Limenaria a Potos. Na jihovýchodě můžete navštívit malé jezero Giola , neboli Diovo oko, malé slané jezírko ve skále oddělené od moře pouze kameny.

Na východě se v zálivu s proslulou pláží Golden Beach nachází letovisko Skala Potamia s nedalekou horskou vesničkou Panagia, jež proslula produkcí medu a olivového oleje, „studánkou lásky“, údajně nejstarším platanem na ostrově a pravoslavným kostelem. Poblíž stojí krápníková Dračí jeskyně. Od vesničky Potamia se dá dojít až na vrchol hory Ypsarion. Ve vnitrozemí, pod svahem u vesničky Maries se nalézá jediné sladkovodní jezero ostrova, ale i samotná vesnička Maries stojí za návštěvu.

Zájezdy do destinace Thassos

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

08.06. - 15.06.2020 15 749 Kč
24.08. - 31.08.2020 17 499 Kč
15.06. - 22.06.2020 16 119 Kč
22.06. - 29.06.2020 16 119 Kč
03.08. - 10.08.2020 18 249 Kč

Thassos - Všechny zájezdy

Thassos - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat