Vyhledat zájezd

Proč navštívit Zakynthos

Obecné

Zakynthos. Jedinečné místo nacházející se na jihozápadě Řecka, ve vodách Jónského moře, je velmi známou a oblíbenou letní destinací. Historie oblasti sahá až 1 500 let před náš letopočet, kdy byl ostov osídlem vládcem Zakynthem a později Odysseem. V roce 1953 zasáhlo oblast mohutné zemětřesení a zničilo mnohé stavby.

Dnes je Zakynthos hojně navštěvován a turisté z celého světa sem míří za pohádkovými plážemi a unikátní nedotčenou přírodou. Tak jako notoricky známý pohled na modrobílé domky na okraji útesu ostrova Santorini, je pláž v zálivu Navagio prvním, co se všem při vyslovení jména ostrova vybaví. Zdejší bělostná pláž sevřená mezi mohutnými útesy je pravděpodobně nejznámější a nejfotografovanější v celém Řecku. Díky hojnému množství strážek je ostrov zelenou oázou, která se na jaře mění na barevnou a voňavou paletu všech možných barev. Vůně kvetoucích jasmínů, ibišků či orchideí je omamná. Zakynthos se může pyšnit dlouhými písečnými plážemi téměř po celém svém obvodu. Ty jsou velmi oblíbené i mezi rodiny s dětmi, jelikož je zde pozvolný vstup do moře. Povrch ostrova je převážně hornatý a místa, kde se setkává moře s vysokými útesy berou dech. Unikátním zážitkem je potápění či jen plavání v některé z mořských jeskyní či pozorování vzácných mořských želv Caretta-Caretta v zátoce Laganas. Pro obdivovatele památek bude nutnou zastávkou klášter Anafonitria či staré centrum hlavního města, Zakynthosu. Známá letoviska najdete především na severu a jihovýchodě ostrova. K nejznámějším patří Amoudi, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limmi Keri či například Tsilivi. Ubytovat se je možné v malebných apartmánech či studiích, 3* a 4* hotelech i velice luxusních 5* resortech, citlivě zasazených do zdejší krajiny.

Nepopsatelně krásné pláže v kontrastu s tyrkysovým mořem, přívětivé počasí, kolmé sklaní útesy, pohostinní obyvatelé, kulinářské šperky jako sýr Ladotyri či tymiánový med dělají ze Zakynthosu idylické místo pro letní dovolenou u moře. Neváhejte a vyberte si z Last minute nabídek dokud je ještě čas.

Zájezdy do destinace Zakynthos

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

23.09. - 30.09.2017 10 790 Kč
20.09. - 27.09.2017 10 190 Kč
20.09. - 30.09.2017 11 590 Kč
23.09. - 30.09.2017 12 990 Kč
20.09. - 27.09.2017 12 390 Kč

Zakynthos - Všechny zájezdy

Zakynthos - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat