Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Zakynthos

Obecné

Perla mezi Jónskými ostrovy, ostrov vůní nebo ostrov květů, to vše jsou přívlastky, kterými lidé označují ostrov Zakynthos v Řecku. Na Zakynthosu se díky středozemnímu klimatu vyskytuje nepřeberné množství flóry, která svěží mořský vzduch obohacuje o příjemné vůně

Zakynthos je velmi vyhledávaným místem pro ideální dovolenou u moře v Řecku. Vyberte si z nepřeberného množství ubytovacích kapacit. Malá studia a apartmány bez stravy, penziony s polopenzí, ale i velké luxusní hotely s All inclusive jsou na Zakynthosu samozřejmostí.

Třetí největší Jónský ostrov má celkovou rozlohu asi 410 km2. 123 kilometrů dlouhé pobřeží lemují hory na západě, z jihu přes východní pobřeží až na sever se však táhnou pláže se zlatým pískem. Východní část s plážemi je spíše nížinatá s malými úrodnými políčky, směrem na západ se zvedají hory až k té nejvyšší, 750 metrů vysoké hoře Vrachionas.

Prozkoumejte Zakynthos

Ostrovu vládne stejnojmenné hlavní město Zakynthos, ležící v jihovýchodní části ostrova. Z vyhlídky Bochali nad městem je krásný výhled na část ostrova, čisté azurové moře a přístav. Z přístavu můžete podniknout velké množství výletů kolem ostrova nebo i na protější Kefalonii nebo Peloponés.

Častým cílem turistů je výlet do zálivu Navagio s lodním vrakem, do Modrých jeskyní a výlety za želvami k ostrůvku Marathonisi. Celý ostrov je populární zejména kvůli ochraně želv Caretta Caretta, které každoročně připlouvají hnízdit na dlouhou písečnou pláž v Laganas. Zajímavým faktem je, že na jih od ostrova se rozprostírají Strofadské ostrovy, u kterých bylo naměřeno nejhlubší místo v celém Středozemním moři - hloubka je zde více než 5 km!

 Po ostrově dále můžete vyrazit na autobusové výlety nebo vypůjčeným autem či na motorce. Zakynthos nabízí mnoho zajímavých míst a menších pláží k prozkoumání – přečtěte si o nich článek, nebo si rovnou vyberte zájezd na našich stránkách a jeďte se o jedinečnosti tohoto ostrova přesvědčit.

Severní část ostrova nabízí letovisko Alikanas se solnými jezery a kamenným mostem z 15. století, sirnou pláž Xigiapřístav Agios Nikolaos, tradiční vesničku Volimes s lokálními výrobky (med, olivový olej, tkané koberečky nebo krajkové předměty), záliv Navagio (pohled zhora s vyhlídkou na zátoku s vrakem pašerácké lodi), vesničku Anafonitrias s klášterem, ve kterém údajně skonal patron ostrova, svatý Dionýsos.

To už jsme ale v horách, kterými vedou úzké silnice přes vesničky MariesExo Chora (údajně zde roste nejstarší olivovník), MacheradoKeri až směrem na pláž Laganas. Cestou mezi jednotlivými vesnicemi najdete několik odboček na krásné romantické malé pláže jako jsou Porto VromiKampiPorto Roxa či plážičky v oblasti Keri.

Skalnaté útesy Keri nabízejí nádhernou romantickou vyhlídku na tyrkysově modré moře a vysoké skály. Z Keri se pak vydejte směrem na východ, z pobřežní silnice uvidíte ostrůvek Marathonisi, který z dálky připomíná tvar želvy. Další báječnou zastávkou je letovisko Agios Sostis s malým přístavem a s ostrůvkem, ke kterému vede most. Na ostrůvku se dá koupat či se skvěle najíst v místní taverně. Na Agios Sostis navazuje nejslavnější oblast celého Zakynthosu, Porto Koukla, pláž Laganas a pláž Kalamaki. Za letoviskem Kalamaki je menší, převážně hornatý výběžek s oblíbeným střediskem Vassilikos a plážemi GerakasPorto RomaAgios NikolasBanana či Porto Zorra. Tím už se dostáváme až k letovisku Argassi, které je předměstím hlavního města Zakynthos. Od města na sever leží velmi rušné letovisko Tsilivi s přilehlým aquaparkem.

 

Zájezdy do destinace Zakynthos

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

01.06. - 08.06.2020 11 990 Kč
01.06. - 08.06.2020 14 190 Kč
01.06. - 08.06.2020 16 290 Kč
24.08. - 31.08.2020 13 590 Kč
01.06. - 08.06.2020 12 190 Kč

Zakynthos - Všechny zájezdy

Zakynthos - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat