Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Španělsko - mapa a průvodce

Španělsko je různorodá země s přátelskou atmosférou a uvolněným životním stylem, která svádí k nejrůznějším aktivitám. Můžete se zde potápět, plavit se na člunech, jezdit na koních, zahrát si golf či tenis a nebo se věnovat nákupu starožitností, umělých perel, keramiky, skla, kůže či krajek. Samozřejmě byste neměli zapomenout na zábavu a užít si kulturní aktivity jako jsou například býčí zápasy, karneval, Flamenco festival, různé koncerty a vystoupení, nebo jednoduše navštívit fotbalový zápas slavného klubu Real Madrid. Při toulkách zemí by byl hřích neochutnat některou ze zdejších kulinářských specialit.

Obecné

Španělsko najdeme v jihovýchodním cípu starého kontinentu, jež ze dvou třetin omývá moře. K pevninskému Španělsku patří také Baleárské a Kanárské ostrovy. Dokonce jeho spáry sahají až do severní Afriky, konkrétně do Maroka, kde se nachází državy Ceuta a Melilla.

Země představuje ojedinělou kombinaci snad všech aspektů pro ideální dovolenou. Ať sem vyrazíte v jakémkoliv ročním období, budete mít pořád co objevovat. Jedná se totiž o velice rozmanitou zemi. Jak z pohledu přírody, tak historických skvostů, chutí i lidí. Povrch země tvoří nádherné, do výšky vyhnané pohoří Pyreneje a Sierra Nevada, úrodné nížiny i mnoho kilometrů pobřeží s pěknými plážemi. V letní sezóně přijíždějí milovníci krásných pláží především do oblastí Costa del Sol, Costa Brava, Costa del Maresme a na písečné pláže Kanárských a Baleárských ostrovů. Kdo neholduje moři a vysokým teplotám v letních měsících, vyrazí objevovat kaňony, soutěsky, údolí řek a města ve vnitrozemí, která jsou plná historických pamětihodností a uměleckých děl. Španělsko je proto častým cílem mnoha poznávacích zájezdů. Milovníci lyžování a dalších zimních sportů uchylují především do horských středisek v Pyrenejích a Sierra Nevadě, například do Maselly, Formigalu či Alto Campoo. Kouzlo země podtrhují i jeho temperamentní obyvatelé a výborná kuchyně. Každý kout Vám dá ochutnat to nejlepší. Omáčky jsou typické pro severní Španělsko, ragů pro Aragon, pro Katalánsko ryby a na jihu zase milují pečení nebo rožnění. Nikde však nechybí ovoce a zelenina, tradiční je používání olivového oleje nebo česneku.

Španělsko určitě nepatří mezi destinace, které objevíte během jediné návštěvy. Každý pobyt zde poodhalí něco nového a doposud nepoznaného. Jakmile jednou poznáte byť jen kousek Španělska, ihned mu propadnete.

Fakta

Oficiální název

Španělské království 

Hlavní město

Madrid 

Státní zřízení

Konstituční monarchie 

Náboženství

Křesťanství 

Úřední jazyk

Španělština

Časový posun

Stejný čas jako v ČR

Vízová povinnost

Turistické požadavky:

  • Pro občany ČR platí při turistických cestách bezvízový styk pro pobyt nepřesahující 3 měsíce. K cestě do země je potřebný platný cestovní pas nebo průkaz totožnosti. Dítě musí vlastnit svůj cestovní doklad.

Zájezdy Španělsko

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Mallorca Od 5 990
Andalusie Od 9 990
Katalánsko Od 1 256
Valencie Od 3 095
Murcie Od 10 990
Menorca Od 10 990
Barcelona Od 5 590
Ibiza Od 14 690
Madrid Od 6 590
Formentera Od 26 990
Baskicko Od 25 990

Hlavní město

Hlavním i největším městem Španělska je Madrid, který leží v samotném srdci země. Svoji důležitost potvrzuje i sídlo vlády a španělského krále. Udávaný počet obyvatel přesahuje 3 miliony a je tak třetím největším městem Evropské unie.

Při toulkách městem narazíte na mnoho pompézních historických staveb i na moderně vyhlížející výškové budovy. V centru města je vybudováno mnoho širokých bulvárů, majestátních náměstí i zelených parků. Madrid je známý především pro své velké kulturní a umělecké dědictví. Z celé Evropy i světa sem míří každoročně miliony turistů v rámci poznávacích zájezdů. Nachází se zde například světoznámé museum Museo del Prado, které vystavuje díla nejvýznamějších evropských umělců. Vynechat byste neměli ani královský palác Palacio Real, katedrálu Virgen de la Almudena či mnohá náměstí. Za nejkrásnější je považováno Plaza Mayor, které má tvar obdélníku a ve středu dohlíží na dění socha  krále Filipa III.. Pomník se sochami postav románových hrdinů Dona Quijota najdete na Plaza de España. Historiská část města s mnoha krásnými památkami jemně splývá s okolní moderní zástavbou. Madrid je velice kosmopolitním městem, kde se mísí množství odlišných kultur. Návštěva hlavního španělského města se neobejde bez návštěvy místních restaurací a večerních podniků, které ožívají s příchodem noci. Madrid je výbornou destinací i pro milovníky nakupování. Velice oblíbené jsou eurovíkendy. Madrid patří mezi povinné zastávky při návštěvě Španělska.

Zájezdy do města Madrid

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

03.08. - 05.08.2018 6 590 Kč
17.08. - 19.08.2018 6 590 Kč
24.08. - 26.08.2018 6 590 Kč
31.08. - 02.09.2018 6 890 Kč
10.08. - 12.08.2018 6 590 Kč

Měna, ceny

Španělskou měnou je společná měna eurozóny, tedy euro (EUR). Mince se razí v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20, 50 centů a 1, 2 eura. S bankovkami se pak setkáte v podobě 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500. Kromě Španělska je euro oficiálním platidlem v dalších 19 z 28 států Evropské unie. Bankomaty jsou v zemi velmi běžné a vybrat hotovost si budete moci téměř v každém městě. Výjimkou mohou být odlehlejší oblasti a malé vesničky, což se týká i placení kartou. Dopručujeme si s sebou vzít alespoň nějakou peněžní rezervu v hotovosti.

Ceny a nákupy

Nedílnou součástí pobytu ve Španělsku jsou nákupy. Potraviny mají obecně nejvýhodnější ceny v supermarketech, ale byla by veliká škoda nenavštívit některý z místních trhů, kde vše hraje barvami až oči přechází. Ve velkých městech jako Madrid či Barcelona se nacházejí velké tržnice, kde každý den seženete ty nejčerstvější suroviny. Kromě potravin se vyplatí poohlédnout se po kvalitním koženém zboží či stříbrných špercích – krásné jsou zejména ty s orientálními motivy z Andalusie. Po celém Španělsku narazíte na keramické výrobky zdobené barevnými mozaikami (odkaz na A. gaudího), typické kastaněty, ručně malované vějíře. Milovníci slavných fotbalových klubů potěší všudepřítomné dresy hráčů. Z kulinářských specialit země je nutné zmínit sušenou španělskou šunku jamon serrano či kořeněné klobásky chorizo nebo fuet. Španělská půda také rodí velice dobré odrůdy vína (La Rioja, Los Molinos). Vyhlášené je také Sherry, Sangría a různé brandy (Cardenal Mendoza, Lepanto, Carlos III.). Mlsouny nadchne sladká pochoutka turron. Jedná se o mandlovou či oříškovou pastu s medem, skořicí a piniovými semínky. Med a výrobky z vosku jsou nejlepší z andaluských hor. Na ulicích najdete množství obchodů se suvenýry, které jsou si po celé zemi velice podobné. Své blízké ale jistě potěšíte něčím typickým a originálním.

Zájezdy Španělsko

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Mallorca Od 5 990
Andalusie Od 9 990
Katalánsko Od 1 256
Valencie Od 3 095
Murcie Od 10 990
Menorca Od 10 990
Barcelona Od 5 590
Ibiza Od 14 690
Madrid Od 6 590
Formentera Od 26 990
Baskicko Od 25 990

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat