Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Španělsko - mapa a průvodce

Španělsko je různorodá země s přátelskou atmosférou a uvolněným životním stylem, která svádí k nejrůznějším aktivitám. Můžete se potápět, plavit se na člunech, jezdit na koních, zahrát si golf či tenis a nebo se věnovat nákupu starožitností, umělých perel, keramiky, skla, kůže či krajek. Mezi kulturní zážitky patří býčí zápasy, karneval, Flamenco festival, různé koncerty a vystoupení, nebo slavný fotbalový zápas klubu Real Madrid. Při toulkách zemí by byl hřích neochutnat některou ze zdejších kulinářských specialit.

Obecné

 

Španělsko najdeme v jihovýchodním cípu starého kontinentu. K pevninskému Španělsku patří také Baleárské a Kanárské ostrovy.

Zájezdy po celý rok

Země představuje ojedinělou kombinaci snad všech aspektů pro ideální dovolenou. Ať sem vyrazíte v jakémkoliv ročním období, budete mít pořád co objevovat. Jak z pohledu přírody, tak historických skvostů a jedinečných chutí.

Povrch země tvoří nádherné pohoří Pyreneje a Sierra Nevada, úrodné nížiny i mnoho kilometrů pobřeží s úžasnými plážemi.

Oblíbená letoviska

V letní sezóně přijíždějí milovníci krásných pláží především do oblastí Costa del SolCosta BravaCosta del Maresme a na písečné pláže Kanárských a Baleárských ostrovů.

Kdo neholduje moři a vysokým teplotám v letních měsících, vyrazí objevovat kaňony, soutěsky, údolí řek a města ve vnitrozemí, která jsou plná historických pamětihodností a uměleckých děl. Španělsko je proto častým cílem mnoha poznávacích zájezdů, převážně do Barcelony či Madridu.

Milovníci lyžování a dalších zimních sportů se uchylují především do horských středisek v Pyrenejích a Sierra Nevadě, například do Maselly, Formigalu či Alto Camp.

Španělská kuchyně

Kouzlo země podtrhují i jeho temperamentní obyvatelé a výborná kuchyně. Každý kout země vám dá ochutnat to nejlepší. Omáčky jsou typické pro severní Španělsko, ragú pro Aragon, pro Katalánsko ryby a na jihu zase milují pečení nebo rožnění. Nikde však nechybí ovoce a zelenina, tradiční je používání olivového oleje a česneku. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří španělská paella, studená polévka gazpacho nebo sladké churros – smažené tyčinky z těsta, které si namáčíte do horké čokolády.

Propadněte kouzlu Španělska s TravelPortal.cz a vyberte si svůj zájezd ještě dnes.

Fakta

Oficiální název

Španělské království 

Hlavní město

Madrid 

Státní zřízení

Konstituční monarchie 

Náboženství

Křesťanství 

Úřední jazyk

Španělština

Časový posun

Stejný čas jako v ČR

Vízová povinnost

Turistické požadavky:

  • Pro občany ČR platí při turistických cestách bezvízový styk pro pobyt nepřesahující 3 měsíce. K cestě do země je potřebný platný cestovní pas nebo průkaz totožnosti. Dítě musí vlastnit svůj cestovní doklad.

Zájezdy Španělsko

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Mallorca Od 8 290
Katalánsko Od 1 400
Andalusie Od 8 790
Murcie Od 7 390
Menorca Od 12 390
Valencie Od 1 990
Ibiza Od 13 890
Formentera Od 23 900
Barcelona Od 5 690
Madrid Od 790
Aragonie Od 24 990
Baskicko Od 29 990

Hlavní město

Hlavním i největším městem Španělska je Madrid, který leží v samotném srdci země. Svoji důležitost potvrzuje i sídlo vlády a španělského krále. Udávaný počet obyvatel přesahuje 3 miliony a je tak třetím největším městem Evropské unie.

Při toulkách městem narazíte na mnoho pompézních historických staveb i na moderně vyhlížející výškové budovy. V centru města je vybudováno mnoho širokých bulvárů, majestátních náměstí i zelených parků. 

Známá místa

Madrid je známý především pro své velké kulturní a umělecké dědictví.
Z celé Evropy i světa sem míří každoročně miliony turistů v rámci poznávacích zájezdů. Nachází se zde například světoznámé museum Museo del Prado, které vystavuje díla nejvýznamějších evropských umělců.

Vynechat byste neměli ani královský palác Palacio Real, katedrálu Virgen de la Almudena či mnohá náměstí. Za nejkrásnější je považováno Plaza Mayor. Ve středu tohoto slavného náměstí dohlíží na veškeré dění socha krále Filipa III.

Pomník se sochami postav románových hrdinů Dona Quijota najdete na Plaza de España. Historiská část města s mnoha krásnými památkami jemně splývá s okolní moderní zástavbou.

Madrid je velice kosmopolitním městem, kde se mísí množství odlišných kultur. Návštěva hlavního španělského města se neobejde bez návštěvy místních restaurací a večerních podniků, které ožívají s příchodem noci.

Madrid je výbornou destinací i pro milovníky nakupování. Velice oblíbené jsou eurovíkendy do Madridu.

Zájezdy do města Madrid

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

07.08. - 09.08.2020 5 290 Kč
07.08. - 09.08.2020 6 390 Kč
24.07. - 26.07.2020 6 390 Kč
07.08. - 09.08.2020 6 890 Kč
24.07. - 26.07.2020 6 890 Kč

Měna, ceny

Španělskou měnou je společná měna eurozóny, tedy euro (EUR). Mince se razí v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20, 50 centů a 1, 2 eura. S bankovkami se pak setkáte v podobě 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500. Kromě Španělska je euro oficiálním platidlem v dalších 19 z 28 států Evropské unie. Bankomaty jsou v zemi velmi běžné a vybrat hotovost si budete moci téměř v každém městě. Výjimkou mohou být odlehlejší oblasti a malé vesničky, což se týká i placení kartou. Dopručujeme si s sebou vzít alespoň nějakou peněžní rezervu v hotovosti.

Devizový kurzovní lístek

Měna Kód Počet Nákup Prodej
Česká korunaCZK CZK 1 30,27 24,766
Americký dolarUSD USD 1 1,188 0,972
Britská libraGBP GBP 1 0,965 0,789
Švýcarský frankCHF CHF 1 1,162 0,951

Ceny a nákupy

Nedílnou součástí pobytu ve Španělsku jsou nákupy. Potraviny mají obecně nejvýhodnější ceny v supermarketech, ale byla by veliká škoda nenavštívit některý z místních trhů, kde vše hraje barvami až oči přechází. Ve velkých městech jako Madrid či Barcelona se nacházejí velké tržnice, kde každý den seženete ty nejčerstvější suroviny. Kromě potravin se vyplatí poohlédnout se po kvalitním koženém zboží či stříbrných špercích – krásné jsou zejména ty s orientálními motivy z Andalusie. Po celém Španělsku narazíte na keramické výrobky zdobené barevnými mozaikami (odkaz na A. gaudího), typické kastaněty, ručně malované vějíře. Milovníci slavných fotbalových klubů potěší všudepřítomné dresy hráčů. Z kulinářských specialit země je nutné zmínit sušenou španělskou šunku jamon serrano či kořeněné klobásky chorizo nebo fuet. Španělská půda také rodí velice dobré odrůdy vína (La Rioja, Los Molinos). Vyhlášené je také Sherry, Sangría a různé brandy (Cardenal Mendoza, Lepanto, Carlos III.). Mlsouny nadchne sladká pochoutka turron. Jedná se o mandlovou či oříškovou pastu s medem, skořicí a piniovými semínky. Med a výrobky z vosku jsou nejlepší z andaluských hor. Na ulicích najdete množství obchodů se suvenýry, které jsou si po celé zemi velice podobné. Své blízké ale jistě potěšíte něčím typickým a originálním.

Zájezdy Španělsko

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Mallorca Od 8 290
Katalánsko Od 1 400
Andalusie Od 8 790
Murcie Od 7 390
Menorca Od 12 390
Valencie Od 1 990
Ibiza Od 13 890
Formentera Od 23 900
Barcelona Od 5 690
Madrid Od 790
Aragonie Od 24 990
Baskicko Od 29 990

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat