Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Koggalu

Obecné

Nejdelší pláže Srí Lanky najdete právě v okolí města Koggala, v jižní části ostrova. Líbit se tu bude všem, kdo netouží po okázalém luxusu, ale raději upřednostňují klidnější místa s panenskou přírodou. Kromě pobřeží tu můžete objevovat půvabné zátoky jezera Koggala s několika ostrůvky, na nichž v průběhu staletí vznikly buddhistické poustevny. Navštívit se ale dají jen na základě speciálního povolení. Kolem břehů jezera leží drobné vesnice, které se dají objet během několika hodin na kole. Jezero je hojně využívané k rybaření. Můžete ho na katamaránu obeplout společně s místními, a budete-li chtít, vezmou Vás i na lov ryb. Proslulí jsou také rybáři, kteří si staví v mělčinách oceánu dřevěné tyče, na kterých pak hodiny nehnutě sedí a bambusovými pruty chytají malé rybky.    

Přímo na pláži si objednejte čerstvé ryby a plody moře v jedné ze zdejších malých restaurací. Zatímco si budete pochutnávat, můžete se nerušeně kochat výhledem na půvabnou zátoku. Pláž Koggala se pyšní tyrkysově modrou vodou a hedvábně jemným zlatavým pískem, po kterém se dá donekonečna procházet. Nedaleko odsud leží další nádherné zátoky s plážemi Ahangama a Midigama, která je populární mezi surfaři.

Za návštěvu v Koggale stojí národopisné muzeum Martina Wickramasinghe se sbírkami věnovanými místnímu lidovému umění. Přibližně 5 kilometrů na východ od města je k vidění překrásně zdobený chrám Kataluva Purvarama Maha Viharaya, postavený ve 13. století. Obrazy hudebníků, tanečníků a evropských osobností, některé z nich byly namalovány před více jak dvěma sty lety, ilustrují zajímavou etapu srílanských dějin. Zpodobňují příběhy z Buddhova života, ale jsou zde vystaveny také podobizny královny Viktorie.

Zájezdy do destinace Koggala

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

23.06. - 02.07.2020 23 300 Kč
25.06. - 04.07.2020 23 300 Kč
07.07. - 16.07.2020 23 300 Kč
05.06. - 14.06.2020 23 300 Kč
09.06. - 18.06.2020 23 300 Kč

Koggala - Všechny zájezdy

Koggala - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat