Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Proč navštívit Tunisko

Tunisko je nejmenší zemí severní Afriky, na západě sousedí s Alžírskem a na jihovýchodě s Libyí. Dovolená právě v této zemi je velmi populární hlavně mezi turisty z Evropy. Krásné nekončící pláže, hotely na dobré úrovni, exotická kuchyně a hlavně střetávání moderního světa s islámskými tradicemi jsou hlavním lákadlem pro všechny věkové kategorie.

Obecné

Tunisko je zemí s velmi dlouhou a bohatou historií. Její milovníci na ni narazí na každém kroku. Díky strategicky významné poloze se zde od samého počátku dějin střídaly různé národy. Každá kultura s sebou přinesla jiné náboženství, nové prvky, vlivy a zvyky, které se vzájemně prolínaly a vytvořily dnešní originální tvář tuniského života. Země je velice vyhledávaným prázdninovým cílem turistů z celého světa. Mohou za to do zlata zbarvené písečné pláže, vhodné i pro rodiny s dětmi, orientální nádech i pohostinnost místních obyvatel. Tunisko leží jen okolo 150 kilometrů od evropské Sicílie a přesto se rázem ocitnete v odlišném světě. Světě plném barev, vůní, historie ale také moderních center s pětihvězdičkovými hotely poskytující služby All inclusive a nákupními centry. Země je také plná sportovních příležitostí. Od potápění a šnorchlování v moři, přes dobrodružné výpravy na planiny Sahary až po kvalitní zelená golfová hřiště.

Mezi lenošením na pláži s ledově vychlazeným drinkem nezapomeňte vyrazit za poznáním tuniských památek a přírodních zajímavostí. Neměli byste si nechat ujít hlavní město Tunis, dávné Kartágo, Sidi Bou Said, poloostrov Bon, solné jezera, koloseum El-Jem či kulisy z Hvězdných válek nedaleko Chenini.

Fakta

Oficiální název

Tuniská republika

Hlavní město

Tunis

Státní zřízení

Republika

Náboženství

Islám (sunnitský)

Úřední jazyk

Arabština, francouzština

Časový posun

Stejný čas jako v ČR (zimní čas), - 1 hodina (letní čas)

Vízová povinnost

Turistické požadavky:

  • Pro občany ČR platí při turistických cestách bezvízový styk pro pobyt nejvýše do 90 dnů. K cestě je potřebný platný cestovní pas s platností nejméně 3 měsíce od návratu ze země (v případě organizované turistiky) nebo 6 měsíců od návratu ze země (v případě individuální turistiky).

Zájezdy Tunisko

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Hammamet Od 8 690
Skanes Od 8 890
Monastir Od 9 390
Yasmine Hammamet Od 8 490
Sousse Od 7 890
Mahdia Od 9 990
Port El Kantaoui Od 10 690
Djerba Od 10 790
Nabeul Od 9 690
Zarzis Od 11 490

Hlavní město

Hlavním městem země je Tunis, který se nachází na severovýchodě státu. Základy dřívějšího Kartága (předchůdce Tunisu) položili Féničané již 814 let před naším letopočtem. Kartágo a tedy dnešní Tunis patří k nejstarším městů na světě. Jako všechna arabská města i Tunis je rozdělen na starou část obehnanou mohutnými hradbami – medinu a nové město. V medině se lehce ztratíte v křivolakých úzkých uličkách, kde probíhá obchod snad se všemi druhy zboží. Novému městu dominuje široký bulvár Habib Bourguiba, který se táhne od přístavu k náměstí Nezávislosti a okraji medíny.

Za návštěvu určitě stojí pozůstatky dávného Kartága, odkud je krásný výhled na okolí. Vydejte se zpět v čase a navštivte stavby dávné civilizace. Začít můžete v Antoniových lázních, pokračovat přes římské vily k divadlu a chrámu Sv. Cypriána. Jako oáza Vám bude připadat modrobílé kopcovité městečko Sidi Bou Said.

Zájezdy do města Tunis

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Měna, ceny

Místní měnou je Tuniský dinár (TND). Jeden tuniský dinar se dále dělí na 1 000 milimů, což je oproti evropským zemím rozdíl. Dovoz a vývoz tuniských dinarů ze země je přísně zakázán. Konvertibilní měnu je možné směnit na tuniské dináry ve všech bankách a v recepcích hotelů. Doporučujeme měnit peníze po malých částkách, protože zpáteční směna tuniských dinarů na konvertibilní měnu je možná na základě potvrzení o výměně valut.

Devizový kurzovní lístek

Měna Kód Počet Nákup Prodej

Nákupy

Mezi klasické tuniské suvenýry patří keramika. Přivézt si můžete jak misky, hrníčky, talíře, tak různé lucerny na svíčky či vázy a popelníky. Vhodným dárkem mohou být také kožené výrobky. Skuteční znalci kvalitních výrobků ocení krásné koberce, které jsou k vidění téměř po celém Tunisku. Jejich výrobou proslulo především město Kairouan. Kouzlo orientu si můžete přivézt v podobě vodní dýmky, která je zároveň i krásným dekorativním předmětem. Nezapomeňte zakoupit uhlíky a ochucený tabák. Chcete-li přivézt z Tuniska něco do kuchyně, doporučujeme zakoupit vynikající tuniské koření, které je pověstné silným aroma a nizkými cenami. Oblíbené jsou také tepané výrobky z mědi.

Zájezdy Tunisko

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Hammamet Od 8 690
Skanes Od 8 890
Monastir Od 9 390
Yasmine Hammamet Od 8 490
Sousse Od 7 890
Mahdia Od 9 990
Port El Kantaoui Od 10 690
Djerba Od 10 790
Nabeul Od 9 690
Zarzis Od 11 490

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat