Vyhledat zájezd

Proč navštívit Tunisko

Tunisko je nejmenší zemí severní Afriky, na západě sousedí s Alžírskem a na jihovýchodě s Libyí. Dovolená právě v této zemi je velmi populární hlavně mezi turisty z Evropy. Krásné nekončící pláže, hotely na dobré úrovni, exotická kuchyně a hlavně střetávání moderního světa s islámskými tradicemi jsou hlavním lákadlem pro všechny věkové kategorie.

Tunisko je zemí s velmi dlouhou a bohatou historií. Její milovníci na ni narazí na každém kroku. Díky strategicky významné poloze se zde od samého počátku dějin střídaly různé národy. Každá kultura s sebou přinesla jiné náboženství, nové prvky, vlivy a zvyky, které se vzájemně prolínaly a vytvořily dnešní originální tvář tuniského života. Země je velice vyhledávaným prázdninovým cílem turistů z celého světa. Mohou za to do zlata zbarvené písečné pláže, vhodné i pro rodiny s dětmi, orientální nádech i pohostinnost místních obyvatel. Tunisko leží jen okolo 150 kilometrů od evropské Sicílie a přesto se rázem ocitnete v odlišném světě. Světě plném barev, vůní, historie ale také moderních center s pětihvězdičkovými hotely poskytující služby All inclusive a nákupními centry. Země je také plná sportovních příležitostí. Od potápění a šnorchlování v moři, přes dobrodružné výpravy na planiny Sahary až po kvalitní zelená golfová hřiště.

Mezi lenošením na pláži s ledově vychlazeným drinkem nezapomeňte vyrazit za poznáním tuniských památek a přírodních zajímavostí. Neměli byste si nechat ujít hlavní město Tunis, dávné Kartágo, Sidi Bou Said, poloostrov Bon, solné jezera, koloseum El-Jem či kulisy z Hvězdných válek nedaleko Chenini.

Fakta

Oficiální název

Tuniská republika

Hlavní město

Tunis

Státní zřízení

Republika

Náboženství

Islám (sunnitský)

Úřední jazyk

Arabština, francouzština

Časový posun

Stejný čas jako v ČR (zimní čas), - 1 hodina (letní čas)

Zájezdy Tunisko

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Hammamet Od 8 690
Port El Kantaoui Od 8 990
Skanes Od 8 990
Mahdia Od 9 490
Yasmine Hammamet Od 9 890
Monastir Od 9 290
Borj Cedria Od 9 490
Djerba Od 9 910
Sousse Od 8 690
Nabeul Od 9 290
Zarzis Od 9 790

Hlavním městem země je Tunis, který se nachází na severovýchodě státu. Základy dřívějšího Kartága (předchůdce Tunisu) položili Féničané již 814 let před naším letopočtem. Kartágo a tedy dnešní Tunis patří k nejstarším městů na světě. Jako všechna arabská města i Tunis je rozdělen na starou část obehnanou mohutnými hradbami – medinu a nové město. V medině se lehce ztratíte v křivolakých úzkých uličkách, kde probíhá obchod snad se všemi druhy zboží. Novému městu dominuje široký bulvár Habib Bourguiba, který se táhne od přístavu k náměstí Nezávislosti a okraji medíny.

Za návštěvu určitě stojí pozůstatky dávného Kartága, odkud je krásný výhled na okolí. Vydejte se zpět v čase a navštivte stavby dávné civilizace. Začít můžete v Antoniových lázních, pokračovat přes římské vily k divadlu a chrámu Sv. Cypriána. Jako oáza Vám bude připadat modrobílé kopcovité městečko Sidi Bou Said.

Zájezdy do města Tunis

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Místní měnou je Tuniský dinár (TND). Jeden tuniský dinar se dále dělí na 1 000 milimů, což je oproti evropským zemím rozdíl. Dovoz a vývoz tuniských dinarů ze země je přísně zakázán. Konvertibilní měnu je možné směnit na tuniské dináry ve všech bankách a v recepcích hotelů. Doporučujeme měnit peníze po malých částkách, protože zpáteční směna tuniských dinarů na konvertibilní měnu je možná na základě potvrzení o výměně valut.

Devizový kurzovní lístek

Měna Kód Počet Nákup Prodej
Česká koruna CZK 1 11,111 11,069
Americký dolar USD 1 0,442 0,441
Britská libra GBP 1 0,353 0,353
Euro EUR 1 0,41 0,409
Švýcarský frank CHF 1 0,438 0,438

Nákupy

Mezi klasické tuniské suvenýry patří keramika. Přivézt si můžete jak misky, hrníčky, talíře, tak různé lucerny na svíčky či vázy a popelníky. Vhodným dárkem mohou být také kožené výrobky. Skuteční znalci kvalitních výrobků ocení krásné koberce, které jsou k vidění téměř po celém Tunisku. Jejich výrobou proslulo především město Kairouan. Kouzlo orientu si můžete přivézt v podobě vodní dýmky, která je zároveň i krásným dekorativním předmětem. Nezapomeňte zakoupit uhlíky a ochucený tabák. Chcete-li přivézt z Tuniska něco do kuchyně, doporučujeme zakoupit vynikající tuniské koření, které je pověstné silným aroma a nizkými cenami. Oblíbené jsou také tepané výrobky z mědi.

Zájezdy Tunisko

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Hammamet Od 8 690
Port El Kantaoui Od 8 990
Skanes Od 8 990
Mahdia Od 9 490
Yasmine Hammamet Od 9 890
Monastir Od 9 290
Borj Cedria Od 9 490
Djerba Od 9 910
Sousse Od 8 690
Nabeul Od 9 290
Zarzis Od 9 790

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat