Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Djerbu

Obecné

Ostrov Djerba je největší ze šedesáti tuniských ostrovů (520 km2), zároveň se jedná o největší ostrov severní Afriky. Leží ve střední části Tuniska směrem na východní pobřeží. Svoji oblíbenost si získal hlavně díky písečným plážím, blízkému mezinárodnímu letišti a dlouhé sezóně. Koupat se tady díky příjemnému počasí můžete bez problémů až do pozdních podzimních měsíců. Teploty v květnu a říjnu dosahují průměrně 30 °C, v letních měsících i více než 37 °C.

Nejnavštěvovanější letoviska se nacházejí na severu a severovýchodě ostrova. Od letiště je dělí dojezdová vzdálenost cca 20 – 30 km. Místní hotely nabízí veškerý možný komfort. Luxusní resorty se pyšní bohatými animačními programy, často službami all inclusive fungujícími po celý den, sportovními aktivitami, lázeňskými procedurami a přepychovým ubytováním. Ostrov se může pochlubit i vynikající arabskou gastronomií, takovým tipem od nás je restaurace Essofra v hlavním městě Houmt Souk. Rodinný podnik vás nadchne jak svojí autentickou atmosférou, tak báječnou kuchyní.

Zajímavých faktů o ostrově vám můžeme nabídnout hned několik. První zajímavostí je to, že je spojen s pevninou dlouhou hrází, kterou tady vybudovali už Římané. Toto přemostění se používá dodnes. Dalším faktem je třeba informace, že na ostrově se nachází více než 1 milión datlových palem (pro srovnání – stálých obyvatel na ostrově je něco přes 120 000). Dodnes je tady stále aktivně užívána berberština. A pokud chcete na výlet na Saharu, je Djerba ideálním výchozím bodem tohoto výletu. Toužíte-li po bezstarostně strávené dovolené na písečném ostrově, obklopeném křišťálově čistým mořem, nebude pro Vás dovolená na Djerbě zklamáním.

Co navštívit v okolí

Krokodýlí farma

Až na 400 jedinců krokodýlů můžete na vlastní oči vidět na krokodýlí farmě na severovýchodě ostrova Djerba. Farma je součástí velkého areálu, který zahrnuje i muzeum islámského umění a skanzen s ukázkami dávné ostrovní architektury.

Hlavní město Houmt Souk + Er Riadh

Metropole se rozléhá na severu ostrova, velkým turistickým lákadlem jsou jistě lokální trhy a pevnost stojící na pobřeží. Z místního přístavu vyplouvají lodě na výlet na Ostrov plameňáků poblíž Djerby. Během plavby je možné spatřit skákající delfíny. Jak už je možná z názvu Houmt Souk patrné, jedná se o město s velkými trhy, které je jako stvořené pro nákup suvenýrů a k procvičení smlouvání. Jižně se nachází menší městečko Er Riadh s nedalekou synagogou La Ghriba, jež je jednou z nejstarších synagog na světě.

Ajim + Matmata - aneb po stopách kultovního filmu

Ve městečku Ajim na jihozápadě ostrova se nachází místo Mos Eisley, kde byl částečně natočený první díl z kultovní série Star Wars. Podobně je na tom lokalita Matmata s jeskynními sídly na pevnině. Během velmi zajímavé prohlídky uvidíte na vlastní oči venkovní kulisy použité v legendárním filmu.

Sahara

Djerba je určitě stvořená pro ty, kteří se chtějí podívat do pouště a prožít tak báječné dobrodružství. Zastávkou by měla být oblast Matmata, jež proslula jeskynními obydlí. Doporučujeme navštívit i oázu Douz, která je považována za vstupní bránu Sahary. V Douz jsou velké zahrady plné palem, datle, které se odtud vyváží, vynikají skvělou chutí. Doporučujeme je alespoň ochutnat. Na poušti se nikdo nudit nemůže. Můžete se totiž projíždět na čtyřkolkách, projet se na velbloudech, vypít si čaj s mátou s místními beduíny nebo si v noci vychutnat oblohu plnou hvězd. Takovou romantiku pod jasnou noční oblohou zažijete málokde na světě.

Guelalla

Malé městečko na jihu ostrova, které je známé pro své hrnčířské umění. Ve městě je velké množství dílen a dílniček, kde je možné si zakoupit typické produkty, ale i si můžete zkusit sami něco vyrobit.

Pláže

Pláže na Djerbě jsou zkrátka dokonalé. Jsou velmi prostorné, písečné a s velmi pozvolným vstupem do vody vhodným i pro velmi malé děti či neplavce. Místní pláže více než snesou přirovnání s plážemi v Karibiku, tak jsou prostě krásné. Samozřejmostí jsou zajištěná lehátka a slunečníky na pláži, ale i sportovní aktivity ve vodě a na souši. O vaši zábavu se postarají členové hotelových animačních týmů. Příjemný mořský vánek nutí aleje palem k jemnému pohybu listů, pod kterými se můžete ukrýt před horkým africkým sluníčkem.

Zájezdy do destinace Djerba

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

07.06. - 18.06.2020 14 190 Kč
07.06. - 18.06.2020 14 090 Kč
07.06. - 18.06.2020 14 290 Kč
03.06. - 13.06.2020 12 990 Kč
07.06. - 17.06.2020 13 690 Kč

Djerba - Všechny zájezdy

Djerba - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat