Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Hammamet

Obecné

Snad nejznámější tuniské letovisko Hammamet se nachází na výběžku pevniny v Hammametském zálivu. Leží mezi moderním letoviskem Yasmine Hammamet a starým městem Nabeul. Hammamet se může pochlubit nádhernými plážemi, skvělými hotelovými resorty a také starým centrem, tzv. medinou. Místní medina je stará více než 500 let. Ve spleti úzkých uliček poznáte pravou atmosféru starobylého města. Útulné malé krámky plné lokálních výrobků (koberečky, kožené výrobky, bižuterie, keramika apod.), za které se dá výsledná cena velmi dobře usmlouvat, jsou rozeseté po celé medině. První zmínky o osídlení této lokality jsou staré už více než 2 000 let. Za hradbami starobylého města je ovšem vybudované nové moderní město. Nabízí množství obchodů, trhů, restaurací, zábavních podniků a bank.

Velmi příjemným zpestřením pro turisty je oběd nebo večeře v oblíbené restauraci Le Barberousse, ze které budete mít navíc skvělý výhled na pláž a moře. Hotely v Hammametu nabízí pro své klienty veškerý možný komfort. Bohaté animační programy, skvělé služby all inclusive či nádherné zahrady plné zeleně lákají turisty z celého světa. Tohle báječné přímořské letovisko naleznete v severní části Tuniska, od mezinárodního letiště Enfidha ho dělí vzdálenost zhruba 57 km.

Zajímavý určitě je i fakt, že Hammamet býval kdysi rybářskou vesničkou, dokud ji ve 30. letech neobjevil rumunský milionář George Sebastian, díky kterému se stal jedním z největších turistických středisek.

Co navštívit v okolí

Město Tunis + Kartágo

Určitě byste neměli vynechat návštěvu hlavního města. Tunis se pyšní velmi starou a velkou medinou v centru města. Úzké křivolaké uličky přetékají malými obchůdky, jež nabízejí nejrůznější suvenýry. I zde si nezapomeňte procvičit svoje umění smlouvání. Za návštěvu jistě stojí i obdivuhodná Olivovníková mešita. Za hradbami starého centra pulsuje metropole moderním životem. Starověké Kartágo bývá považováno za předměstí hlavního města. Do dnešního dne z města zbyly víceméně zachovalé ruiny, které dýchají opravdu dlouhou historií.

Sidi Bou Said

Menší město Sidi Bou Said proslulo hlavně svojí netypickou architekturou. Místní stavby jsou postavené v evropském, zejména pak v řeckém stylu. Bílé domečky s jasně modrými střechami a okenicemi se dostaly až do filmu o Angelice. Tak je tohle město kouzelné.

El Jem

Město El Jem proslulo svým nádherným koloseem, typickou římskou stavbou. Koloseum je majestátní zejména díky svojí velikosti (na délku má neuvěřitelných 148 m). Obdivované je také pro to, že je velmi zachovalé, i když nikdy nebylo řádně dostavěné. Říká se, že tohle koloseum je zachovalejší než to v Římě. Tak neváhejte a vydejte se přesvedčit se na vlastní oči.

Kairouan

Kairouan je město, které je pro muslimy jedním z nejdůležitějších měst islámu na světě. Nachází se tady velmi staré vodní nádrže, které fungují až do dnešní doby. Velkým lákadlem je krásná Velká mešita ze 7. st. nebo Lazebníkova mešita. Ve starém městě se konají tradiční trhy s lokálními výrobky a také tu můžete vidět výrobnu koberců.

Friguia Park

Menší zoopark se nachází zhruba 30 km jižně od Hammametu. Ve výbězích je možné zahlédnout divoká a exotická zvířata (lvy, tygry, žirafy, lemury, surikaty apod.). Pro návštěvníky jsou připravené restaurace a obchod se suvenýry. Ti nejmenší určitě rádi vyzkouší jízdu na velbloudu nebo oslíkovi.

Pláže

Pláž v Hammametu je rozdělená městem na dvě části. Západním směrem se ubírá až 5 km dlouhá písečná pláž, jež zvolna navazuje na pláž letoviska Yasmine Hammamet. Od hammametské mediny směrem na východ se táhne ještě delší pruh písečné pláže. Až k Nabeulu je celková délka pláže kolem 10 km. Obě pláže pokrývá velmi jemný a světlý písek, který dokonale ladí s tyrkysově modrým mořem. Vstup do vody bývá velmi pozvolný, proto je dovolená v Hammametu ideální i pro rodiny s velmi dětmi. Samozřejmostí je perfektní servis na organizovaných plážích. Zábavu tvoří hotelové animační týmy nebo se můžete bavit vodními sporty či adrenalinovými zážitky. Na místě je velký výběr z obojího.

Zájezdy do destinace Hammamet

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

09.06. - 16.06.2020 11 080 Kč
24.06. - 01.07.2020 11 090 Kč
30.06. - 10.07.2020 14 680 Kč
24.06. - 04.07.2020 12 290 Kč
24.06. - 05.07.2020 12 690 Kč

Hammamet - Všechny zájezdy

Hammamet - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat