Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Mahdii

Obecné

Starobylé město Mahdia se nachází pod letoviskem Monastir, v jehož těsné blízkosti leží mezinárodní letiště (cca 54 km). Hotelová zástavba se soustředí především na sever od města kolem nádherné dlouhé pláže. Hotely postavené zde nabízí svým klientům veškerý servis, vynikající služby all inclusive, bohaté animace a nádherné udržované areály plné zeleně. Hotelová oblast bývá s městem propojená turistickým vláčkem. Město Mahdia charakterizuje zejména staré centrum (medina), majestátní pevnost Borj el-Kebir (původně dokonce z 9. st.) a Velká mešita na dlouhém výběžku v moři. Vstup na výběžek je skrze ohromnou bránu Skifa el Kahla. Tady v medině najdete spoustu krámků a malých obchůdků, kde s vámi místní rádi procvičí vaše dovednosti smlouvání. Odměnou vám můžou být tradiční výrobky z kůže, bižuterie nebo keramika. Moderní část města nabízí obchodní domy, banky, pošty, zábavní podniky, restaurace a velký přístav. Pokud se budete chtít po procházce městem osvěžit, navštivte některou z místních restaurací. Vynikající podnik je El Asfour, restaurace, která se orientuje na francouzskou a středomořskou kuchyni. Čerstvé ryby jsou zde samozřejmostí.

Co navštívit v okolí

El Jem

Město El Jem je proslavené mohutným koloseem, stavbou typickou spíše pro Řím. Koloseum měří 150 m na délku a 122 m na šířku. Pyšní se výškou zhruba 35 m. Tento obr nebyl nikdy úplně dostavěný, přesto to nic neubírá jeho majestátnosti.

Město Tunis + Kartágo

Určitě byste neměli vynechat návštěvu hlavního města. Tunis se pyšní velmi starou a velkou medinou v centru města. Úzké křivolaké uličky přetékají malými obchůdky, jež nabízejí nejrůznější suvenýry. I zde si nezapomeňte procvičit svoje umění smlouvání. Za návštěvu jistě stojí i obdivuhodná Olivovníková mešita. Za hradbami starého centra pulsuje metropole moderním životem. Starověké Kartágo bývá považováno za předměstí hlavního města. Do dnešního dne z města zbyly víceméně zachovalé ruiny, které dýchají opravdu dlouhou historií.

Sidi Bou Said

Menší město Sidi Bou Said proslulo hlavně svojí netypickou architekturou. Místní stavby jsou postavené tak, že máte na chvíli pocit, že jste se ocitli v Řecku. Bílé domečky s jasně modrými střechami a okenicemi se dostaly až do filmu o Angelice. Tak je tohle město kouzelné.

Pláže

Nádherná pláž s jemným pískem v odstínech světlé zlaté až bílé se táhne od města směrem na sever. Její délka je úctyhodných několik kilometrů. Romantické duše přivítají s nadšením krásné východy slunce. Vstup do vody ocení zejména rodiny s malými dětmi nebo méně zdatní plavci, jelikož je velmi pozvolný. Moře nabízí křišťálově čistou vodu, kterou si užijí turisté během vodních radovánek. Plážové sporty jsou tady samozřejmostí, od klidných šlapadel až po adrenalinové sporty.

Zájezdy do destinace Mahdia

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

02.06. - 12.06.2020 12 680 Kč
09.06. - 23.06.2020 15 990 Kč
24.06. - 08.07.2020 18 190 Kč
05.06. - 16.06.2020 13 990 Kč
24.06. - 05.07.2020 15 490 Kč

Mahdia - Všechny zájezdy

Mahdia - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat