Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Monastir

Obecné

Lokalita kolem města Monastir je už po dlouhé roky oblíbeným prázdninovým střediskem. Nedaleké město Sousse a Monastir jsou jedny z nejnavštěvovanějších měst Tuniska. Skvěle hodnocené jsou zejména Luxusní hotely, nádherná písečná pláž, stálé počasí, golfové hřiště nebo blízké mezinárodní letiště. Dalším plusem je také to, že Monastir má ve svém nitru ukrytý poklad. Místní medina je krásná, autentická a plná útulných obchůdků. Při procházce vás budou doprovázet vůně koření a kožených výrobků. Nezapomeňte si obstarat nějaký krásný suvenýr z dovolené v Tunisku!

Staré centrum poznáte snadno, od moderních budov je po svém obvodu oddělené zdí. Ve městě najdete veškerou turistickou vybavenost. Samozřejmostí jsou velké obchody, trhy, restaurace a zábavní podniky, banky či lékárny. Za návštěvu určitě stojí Mauzoleum Habiba Burghiby, prvního tuniského prezidenta, který se v Monastiru narodil. I samotná budova mauzolea je vskutku nádherná. Prohlédnout si můžete i zachovalý klášter pocházející z 8. st. nebo Velkou mešitu. Pokud se budete chtít občerstvit, stavte se v přístavu v restauraci Marina The Captain, pohostí vás zde čerstvými mořskými plody a typickou tuniskou kuchyní.

Monastir, stejně jako jiné tuniské lokality (Djerba, Sidi Bou Said atd.), naprosto učaroval filmařům, kteří zázemí města zvěčnili ve filmu o Indiana Jonesovi.

Co navštívit v okolí

Město Tunis + Kartágo

Hlavní město Tunis se pyšní velmi starou a velkou medinou přímo v centru. Úzké křivolaké uličky přetékají malými obchůdky, jež nabízejí nejrůznější suvenýry. Za návštěvu jistě stojí i obdivuhodná Olivovníková mešita. Za hradbami starého centra pulsuje metropole moderním životem.

Starověké Kartágo bývá považováno za předměstí hlavního města. Do dnešního dne z města zbyly víceméně zachovalé ruiny, které dýchají opravdu dlouhou historií.

Sidi Bou Said

Menší město Sidi Bou Said proslulo hlavně svojí netypickou architekturou. Místní stavby jsou postavené tak, že máte na chvíli pocit, že jste se ocitli na dovolené v Řecku. Malé bílé domy s jasně modrými střechami bylo možné zahlédnout i ve filmu o Angelice. Tohle město je zkrátka kouzelné.

Kairouan

4. nejdůležitější město islámu na celém světě, to je Kairouan. Velkým lákadlem pro turisty je krásná Velká mešita ze 7. st. nebo Lazebníkova mešita. Ve starém městě se konají tradiční trhy s lokálními výrobky a také tu můžete vidět výrobnu koberců. Nachází se tady i velmi staré vodní nádrže, které fungují až do dnešní doby.

El Jem

Městečko El Jem proslulo zejména svojí největší památkou, a to římským koloseem. Měří 150 m na délku a 122 m na šířku. Pyšní se výškou zhruba 35 m. Tento obr nebyl nikdy úplně dostavěný, přesto to nic neubírá jeho majestátnosti.

Pláže

Dlouhá pláž lemuje severozápadní pobřeží města, které bývá někdy nazýváno Skanes. Pláž zvolna navazuje na letovisko Sousse (asi 17 km). Moře hraje snad všemi odstíny modré barvy a skvěle tak ladí s jemným, světlým pískem. Vstup do vody nadchce všechny bez výjimky, je totiž pozvolný. Představu exotického ráje doplňují přítomné vzrostlé zelené palmy. Pláže u hotelových resortů jsou plně organizované, o slunečníky a lehátka je vždy postaráno. Celodenní zábavu zajišťují plážové sporty.

Zájezdy do destinace Monastir

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

24.06. - 01.07.2020 11 190 Kč
24.06. - 06.07.2020 13 990 Kč
24.06. - 05.07.2020 13 990 Kč
24.06. - 05.07.2020 14 390 Kč
24.06. - 04.07.2020 13 390 Kč

Monastir - Všechny zájezdy

Monastir - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat