Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Nabeul

Obecné

Letovisko Nabeul leží na sever od Hammametu na okraji Hammametského zálivu. Obě letoviska, jež dělí vzdálenost asi 10 km, se zvolna spojují v jednu velkou prázdninovou oblast. Dovolenou v Nabeulu si užijí hlavně rodiny s dětmi, kteří ocení pěknou dlouhou pláž s pozvolným vstupem do teplého čistého moře. Pobřeží lemují krásné, komfortně vybavené hotely se službami all inclusive na velmi vysoké úrovni. Turisté z celého světa si v hotelech v Nabeulu vychutnají arabskou i mezinárodní kuchyni.

V centru města najdeme množství kaváren, restaurací a zábavních podniků. Pokud byste chtěli doporučení, kam vyrazit na skvělou večeři, pak vyhledejte restauraci Le Patio v centru města. V útulných prostorách vám místní naservírují výtečně připravené mořské plody a také vám představí typickou tuniskou gastronomii. Pro místní i turisty je městečko dobře vybavené, zázemí tvoří velké obchody i malé stánky, lékárny nebo nemocnice.

Při prohlídce města je možné prohlédnout si několik mešit či archeologické muzeum. Nabeul byl v minulosti jednou velkou hrnčířskou dílnou, tradiční řemeslo do současnosti bohužel nedospělo. Větší a historicky významnější památky najdete spíše v 60km vzdáleném hlavním městě Tunis a jeho okolí. Jen necelých 67 km dělí krásné prázdninové letovisko Nabeul od letiště Enfidha.

Co navštívit v okolí

Cap Bon

Mys Cap Bon tvoří severní cíp výběžku východně od města Tunis. Zde byly v minulosti lomy, které poskytovaly materiál pro budování starobylého Kartága. Díky těžbě zde vznikly jeskyně Grottes Romaines. Ve zdejších skalách hnízdí draví ptáci.

Město Tunis + Kartágo

Téměř povinná zastávka je v hlavním městě Tunisu, jež se může pochlubit starobylou centrální medinou. Zdejší úzké uličky jsou plné malých útulných krámků a kavárniček. Stojí rozhodně za to vypravit se sem a nakoupit tady některé suvenýry. Minout byste neměli ani Olivovníkovou mešitu v medině. Za hradbami mešity najdete ovšem metropoli se všemi výdobytky moderní doby.

Nedaleké Kartágo se může pochlubit dlouhou historií, která na vás dýchne ze zachovalých ruin.

Sidi Bou Said

Městečko Sidi Bou Said vás jednoznačně dostane. Místní architektura vás na chvilku dokonale zmate, budete mít totiž pocit, že jste na dovolené v Řecku. Letovisko oplývá bílými domky s modrými střechami a okenicemi stejné barvy. Tento dojem umocňuje i fakt, že město stojí na útesu nad mořem.

El Jem

Městečko El Jem proslulo zejména svojí největší památkou, a to římským koloseem. Měří 150 m na délku a 122 m na šířku. Pyšní se výškou zhruba 35 m, vršek stavby je možné vidět ještě před příjezdem do města. Tento obr nebyl nikdy úplně dostavěný, přesto to nic neubírá jeho majestátnosti.

Pláže

Písečná pláž se vine kolem celého města a táhne se až po společnou pláž v Hammametu. Jemný písek světlé barvy doplňuje moře hrající odstíny modré barvy. Voda zde je průzračná a vstup do ní velmi pozvolný, což ocení zejména malé děti nebo úplní neplavci. Před africkým sluncem se můžete schovat do stínu pod slunečníky nebo všudypřítomné zelené palmy. Pláž je organizovaná a dostatečně vybavená různými druhy vodních sportů.

Zájezdy do destinace Nabeul

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

19.06. - 30.06.2020 14 690 Kč
18.06. - 29.06.2020 14 690 Kč
04.06. - 15.06.2020 14 490 Kč
05.06. - 16.06.2020 14 490 Kč
11.06. - 22.06.2020 14 490 Kč

Nabeul - Všechny zájezdy

Nabeul - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat