Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Skanes

Obecné

Malé letovisko Skanes leží v zátoce mezi Sousse a Monastirem, na každou stranu je dělí vzdálenost přibližně 10 km. Někdy bývá dokonce Skanes označováno již za součást Monastiru, blízké mezinárodní letiště je tak na dosah ruky. Ve Skanes jsou vybudované velké hotely s all inclusive, které svými skvělými službami uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Dovolenou tady si užijí vyznavači golfu, pro které místní obyvatelé připravili prostorné golfové hřiště.

Samotné letovisko je plné hotelových zahrad se svěží vegetací, ale postrádá vlastní moderní nebo i historické centrum. Za poznáním nebo většími nákupy doporučujeme vyjet do Monastiru. Ve městě budete určitě v nákupech suvenýrů a ve smlouvání velmi úspěšní. Pokud se po dni plném radovánek u moře budete chtít zchladit, pak doporučujeme najít podnik Ali bar. Tady se vám dostane vytouženého občerstvení v podobě chlazených nápojů nebo se můžete zasytit dobrotami z arabské a mezinárodní kuchyně. Zkrátka dovolenou ve Skanes můžeme doporučit všem, kteří si chtějí užívat pohodu pod africkým sluncem u vyhřátého moře. Počasí ve Skanes dovolí odpočinek od brzkého jara až do pozdního podzimu.

Co navštívit v okolí

Sousse

Nedaleké město Sousse je oblíbené dovolenkové letovisko v Tunisku. Kromě krásné pláže láká město na medinu, starobylé centrum obce. Tato stará část města je obehnaná hradbami, jež stráží úzké uličky, útulné obchůdky a mešity. V nové části města si zábavu, odpočinek a zajímavá místa najde opravdu každý.

El Jem

Město El Jem leží asi 70 km od Skanes a Monastiru. Už před příjezdem je možné zahlídnout největší dominantu města, a to obrovské římské koloseum. Tato mohutná stavba má na délku necelých 150 m, do šířky asi 122 m. Nejvyšší bod stavby ční až do výšky 35 m. Koloseum sice nebylo nikdy dokončené, rozhodně se mu ale nedá upřít mocné kouzlo a majestátnost.

Město Tunis + Kartágo

Téměř povinná zastávka je v hlavním městě Tunisu, jež se může pochlubit starobylou centrální medinou. Úzké uličky tvořící labyrint plný útulných krámků a kavárniček vykreslují tradiční život místních obyvatel. Stojí rozhodně za to vypravit se sem a nakoupit tady některé suvenýry. Minout byste neměli ani Olivovníkovou mešitu v medině. Za hradbami mešity najdete ovšem metropoli se všemi výdobytky moderní doby. Vynechat byste neměli ani blízké Kartágo, které se pyšní dlouhou historií.

Sidi Bou Said

Malé město Sidi Bou Said musí nadchnout snad každého. Místní architektura vás na chvilku dokonale zmate, budete mít totiž pocit, že jste na dovolené v Řecku. Letovisko oplývá bílými domky s modrými střechami a okenicemi stejné barvy. Tento dojem umocňuje fakt, že město stojí na útesu nad mořem.

Pláže

Místní pláž je na prostor velkorysá, a to jak na délku, tak i na šířku. Pláž se vine kolem celého letoviska a dosahuje délky až 10 km. Pobřeží doplňují vzrostlé palmy poskytující stín. O komfort na organizovaných plážích se starají místní a animátoři hotelových komplexů, kteří zajišťují i běžnou plážovou zábavu. Stejně tak jsou tady možnosti využít různých vodních sportů. Pokud se rádi oddáváte celodennímu opalování a koupání v moři, pak jistě oceníte téměř sněhobílý jemný písek, který se svažuje k mořskému dnu jen velmi pozvolna. Tím je pláž jako stvořená pro dovolenou s velmi malými dětmi nebo pro neplavce.

Zájezdy do destinace Skanes

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

24.06. - 04.07.2020 12 690 Kč
24.06. - 05.07.2020 13 290 Kč
02.06. - 09.06.2020 10 880 Kč
07.07. - 17.07.2020 13 280 Kč
03.07. - 14.07.2020 13 580 Kč

Skanes - Všechny zájezdy

Skanes - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat