Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Sousse

Obecné

Známé město Sousse se nachází ve střední části Tuniska, leží na stejné rovnoběžce jako třeba řecký Rhodos. Od Monastiru ho dělí vzdálenost 20 km, k Hammametu vede cesta dlouhá 90 km. Město imponuje turistům z několika důvodů. Prvním důvodem jsou určitě hotely. Zdejší ubytovací kapacity nabízí ubytování v komfortních hotýlcích s polopenzí, ale i ve velmi luxusních hotelích se službami all inclusive. Škála je zde opravdu pestrá.

Dalším bodem, proč na dovolenou do Sousse, je určitě místní pláž. Její téměř bílý jemňounký písek láká turisty z celého světa. Ti, kteří nechtějí celý den trávit jen na dokonalé pláži, ale chtějí i poznávat okolí, doporučujeme prohlídku mediny. Toto starobylé městské centrum stojí hned u přístavu a jeho okraje tvoří mohutné hradby. Uvnitř naleznete nepřeberné množství malých obchůdků či útulných kaváren, ke kterým vedou úzké dlážděné uličky. Odtud si můžete odvézt krásné suvenýry jen za zlomek ceny, pokud si samozřejmě dobře procvičíte svoje umění smlouvání. Nezapomeňte si také prohlídnout Velkou mešitu na okraji mediny nebo prastarou mešitu Ribat. V jihozápadní části se nachází velká pevnost Kasbah, ve které je umístěné archeologické muzeum. V medině najdete také vyhlášenou restauraci Restaurant Café Seles, která je orientovaná spíše na středomořskou gastronomii. Jídlo tady si opravdu vychutnáte do posledního sousta. Pokud vás unaví procházky starým centrem, vydejte se do moderních čtvrtí. Najdete tu dostatek restaurací, obchodů i bank.

Co navštívit v okolí

El Jem

Město El Jem leží od Sousse asi 70 km. Už před příjezdem je možné zahlídnout nejvýznamnější dominantu města, a to obrovské římské koloseum. Tato mohutná stavba má na délku necelých 150 m, do šířky asi 122 m. Nejvyšší bod stavby ční až do výšky 35 m. Koloseum sice nebylo nikdy dokončené, rozhodně se mu ale nedá upřít mocné kouzlo a majestátnost. Navíc leží přesně ve středu města.

Město Tunis + Kartágo

I přes vzdálenost téměř 160 km doporučujeme absolvovat výlet do hlavního města Tuniska. Metropole láká na starobylou medinu v centru. Úzké uličky tvořící labyrint plný útulných krámků a kavárniček vykreslují tradiční život místních obyvatel. Stojí rozhodně za to vypravit se sem a nakoupit tady některé suvenýry. Minout byste neměli ani Olivovníkovou mešitu v medině. Za hradbami mešity najdete ovšem metropoli se všemi výdobytky moderní doby. Vynechat byste neměli ani blízké Kartágo, které se pyšní dlouhou historií.

Sidi Bou Said

Městečko Sidi Bou Said nedaleko Tunisu musí nadchnout snad každého. Místní architektura vás na chvilku dokonale zmate, budete mít totiž pocit, že jste na dovolené v Řecku. Letovisko oplývá bílými domky s modrými střechami a okenicemi stejné barvy. Tento dojem umocňuje fakt, že město stojí na útesu nad mořem.

Pláže

Pláž v Sousse je jedním z důvodů, proč je letovisko tak moc oblíbené. Pláž je velmi široká (místy dokonce až 100 m), na délku měří kolem 6 km. Jemný písek téměř sněhobílé barvy se jen zvolna svažuje do vyhřáté vody. Moře hraje mnoha odstíny modré barvy. Na břehu jsou pro turisty připravená lehátka a slunečníky, stejně tak i organizované vodní sporty. Dovolenou v Sousse si tak užijí rodiny s dětmi i páry.

Zájezdy do destinace Sousse

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

24.06. - 01.07.2020 11 190 Kč
24.06. - 04.07.2020 12 690 Kč
24.06. - 05.07.2020 13 190 Kč
24.06. - 03.07.2020 12 190 Kč
05.07. - 16.07.2020 14 390 Kč

Sousse - Všechny zájezdy

Sousse - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat