Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Zarzis

Obecné

Letovisko Zarzis leží na tuniské pevnině na jihu země, jen kousek pod ostrovem Djerba. Pokud byste Zarzis hledali na mapě, pak vězte, že je ještě pod úrovní ostrova Kypr nebo Kréta. Právě díky malé vzdálenosti k rovníku je zde sezóna opravdu dlouhá a počasí přeje všem turistům po celý rok. Hranice města vytváří dlouhé olivovníkové aleje. Celé letovisko tvoří samotné město Zarzis a pak oblast kolem pláže asi 15 km severně od města. Tu tvoří zástup hotelů u krásné pláže a tyrkysového moře. Ubytovací kapacity zde nejsou jen takové luxusní (jako např. v Yasmine Hammamet), ale najdeme tu i menší komornější hotely. Pro cestující je v Zarzisu připravená dlouhá organizovaná pláž, na které s oblibou tráví všichni klienti svoji dovolenou. Zde si totiž užijí opravdový klid a tolik žádaný odpočinek.

V samotném městě je dostatek nákupních možností, zejména oblíbené jsou místní trhy s nabídkou suvenýrů (dřevené předměty, výrobky z kůže, stříbra apod.). Dále centrum nabízí běžné obchody, restaurace, banky nebo lékárny. Při procházce městem můžete zahlédnout několik mešit a dojít můžete až do kouzelného přístavu. Tady spatříte drsný život místních rybářů. Takové typické starobylé centrum města zde bohužel chybí. Skvěle investovaným časem ale bude návštěva restaurace La Thonière s vybranými pokrmy středomořské a arabské/tuniské kuchyně. Nejjižnější tuniské letovisko využívá nejčastěji služeb mezinárodního letiště na ostrově Djerba, které je odsud vzdálené asi 58 km.

Co navštívit v okolí

Djerba

Na ostrov Djerba stojí za to se vypravit. Kromě mešit můžete navštívit také krokodýlí farmu (se kterou sousedí muzeum islámského umění nebo skanzen s ukázkou ostrovní architektury). Nebo lokalitu Mos Eisley, která se objevila v prvním díle série Star Wars. Vynechat byste neměli ani hlavní město ostrova Houmt Souk s velkým tržištěm. Právě odsud se pořádají výlety na Ostrov plameňáků. Nebo si sami zkusit vyrobit suvenýr v hrnčířské dílně ve městečku Guelalla na jihu ostrova.

Sahara

Lokalita Zarzis je určitě stvořená pro ty, kteří se chtějí podívat do pouště a prožít tak nejedno dobrodružství. Zastávkou by měla být oblast Matmata, jež proslula jeskynními obydlí. Doporučujeme navštívit i oázu Douz, která je považována za vstupní bránu Sahary. V Douz jsou velké zahrady plné palem, datle, které se odtud vyváží, jsou vynikající. Doporučujeme alespoň nějakou ochutnat. Výlet do pouště je snad pravdu pro každého. Někdo se může prohánět na čtyřkolkách, projet se na velbloudech, vypít si typický čaj s místními beduíny nebo se v noci kouknout na oblohu plnou hvězd. Takovou romantiku pod jasnou noční oblohou zažijete málokde na světě.

Pláže

Africké sluníčko vyhřívá moře kolem Zarzisu po celý rok. Pláž nad městem se jako had vine několik kilometrů, téměř až k ostrovu Djerba. Pokrývá ji velmi jemný písek světlé barvy, který koresponduje s modrou barvou vyhřátého moře. Vstup do vody je velmi pozvolný, vhodný i pro špatné plavce nebo malé děti. Nabídku vodních sportů najdeme tu najdeme také, o akční zábavu na pláži se postarají animátoři větších hotelů. Lehátka a slunečníky jsou zde naprostou samozřejmostí.

Zájezdy do destinace Zarzis

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

02.06. - 09.06.2020 10 420 Kč
05.06. - 12.06.2020 10 620 Kč
02.06. - 09.06.2020 10 890 Kč
02.06. - 12.06.2020 11 740 Kč
09.06. - 16.06.2020 11 320 Kč

Zarzis - Všechny zájezdy

Zarzis - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat