Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Proč navštívit Turecko

Turecko se v posledních letech stalo jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě. Dechberoucí přírodní krásy, unikátní historická a archeologická místa, neustále se zlepšující turistická infrastruktura, tradice pohostinnosti a konkurenceschopné ceny, to vše tato země nabízí. Turecko se geograficky nachází na dvou kontinentech a jeho břehy jsou omývány čtyřmi moři; Marmarským, Černým, Egejským a Středozemním.

Obecné

Země, která sousedí s Bulharskem a Řeckem na západě, Arménií, Ázerbájdžánem a Gruzií na severovýchodě a Sýrie, Irákem a Íránem na jihovýchodě, nabízí mnoho zajímavých oblastí. Od širokých slunných pláží po vysoké hory pohoří Taurus, kde leží sníh po celý rok, od orientálního Istanbulu, přes moderní města na severozápadě, až po římské ruiny na západním a jižním pobřeží. Turecko je zemí , která má každému co nabídnout.

Fakta

Oficiální název

Turecká republika

Hlavní město

 Ankara

Státní zřízení

Parlamentní republika 

Náboženství

99% Islám (sunnitský), 1% křesťanství 

Úřední jazyk

 Turečtina

Časový posun

 +2 hodiny

Vízová povinnost

Turistické požadavky:

  • Pro občany ČR platí při turistických cestách bezvízový styk pro pobyt nejvýše do 90 dnů. K cestě je potřebný platný cestovní pas s platností nejméně 150 dnů od vstupu do země.

Zájezdy Turecko

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Alanya Od 7 382
Side Od 9 872
Bodrum Od 10 990
Kemer Od 10 421
Istanbul Od 9 580
Belek Od 9 874
Marmaris Od 12 690
Kusadasi Od 13 490
Antalya Od 12 474
Fethiye Od 13 790

Hlavní město

Hlavním městem Turecka je Ankara, město strategicky umístěné v srdci Anatolie. Je druhým největším městem, sídlem vlády a parlamentu a obchodním a průmyslovým centrem.

Historie osídlení v oblasti hlavního města sahá až do 8. století před naším letopočtem. Dnes můžeme v Ankaře obdivovat krásné historické centrum, ale i moderní prosklené výškové budovy. Až do vyhlášení hlavním městem byla Ankara známá hlavně chovem angorských koz, z jejichž dlouhé srsti byl vyráběn vysoce kvalitní mohér, což je speciální druh vlny.

 

Zájezdy do města Ankara

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Měna, ceny

Tureckou měnovou jednotkou je turecká lira (TL). Kromě Turecka tuto měnu používá i Severokyperská turecká republika, což je de facto nezávislý stát na ostrově Kypr, který není celosvětově uznán žádným státem právě kromě Turecka. Jedna setina liry se nazývá „kuruş“ (1 TL = 100 kuruşů). Ve všech turistických oblastech jsou akceptovány jako platidlo také eura a dolary.

Devizový kurzovní lístek

Měna Kód Počet Nákup Prodej
Česká korunaCZK CZK 1 5,988 4,9
Americký dolarUSD USD 1 0,29 0,238
Britská libraGBP GBP 1 0,208 0,17
EuroEUR EUR 1 0,236 0,193
Švýcarský frankCHF CHF 1 0,272 0,222

Ceny a nákupy

Turci velmi rádi obchodují. Obchod pro ně není jen způsobem obživy nebo povoláním, je to hra, která má svá pravidla a je vázaná na určitá místa. V kamenném obchodě bývá cena napsána na cenovce, je pevná a není slušné o ni diskutovat. Na bazaru či v malém pouličním krámku je však možné smlouvat. Důležité je dodržet zásadu, že se smlouvá jen o zboží, které chceme později koupit. Mezi tradiční dárky patří zlatnické výrobky, typickým suvenýrem jsou světově proslulé turecké koberce a kelimy (koberec bez vlasu), tkané z vlny, bavlny a hedvábí. Nic nepokazíte nákupem výrobků z velmi kvalitní jemné kůže.
Vděčnými dárky jsou, pro Turky nepostradatelné, ochranné modré oko nebo vodní dýmky.

Zájezdy Turecko

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Alanya Od 7 382
Side Od 9 872
Bodrum Od 10 990
Kemer Od 10 421
Istanbul Od 9 580
Belek Od 9 874
Marmaris Od 12 690
Kusadasi Od 13 490
Antalya Od 12 474
Fethiye Od 13 790

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat