Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Alanyi

Obecné

Obrovské letovisko Alanya leží na jižní straně Turecka, jehož omývají vody Středozemního moře. Jen 15 km dělí město od střediska Konakli. Vyhřáté moře, Kleopatřina pláž, zachovalý hrad a prověřené hotely nebo celodenní zábava zaručují dokonalou dovolenou v Alanyi. Hotely nabízí několik kategorií ubytování. Od 3* městských penzionů až po luxusní komplexy. All inclusive je tady naprostou samozřejmostí. Pro ty, kteří upřednostňují dovolenou s polopenzí, jsou k dispozici restaurace a obchody, kterých je v Alanyi nepočítaně. Své umění smlouvání si můžete procvičit ve stáncích i na trhu. Služby v letovisku doplňují banky, bankomaty, lékárny nebo pošty. Pobřeží kopíruje živá ulice Atatürk Boulevard plná hotýlků, kavárniček a obchůdků. Její okraj zdobí dlouhá palmová alej.

Mezinárodní kuchyni zastupují stánky s rychlým občerstvením jaké známe i z České republiky. Vynikající kuchyni oceníte v restauraci Prima Restaurant Bar, jež kombinuje středomořskou gastronomii s italskou a tureckou kuchyní. Skvělé nápoje a jídlo vám naservírují ve Vintage Brasserie & Winehouse. Kdo má rád rušno, pak dá přednost podniku Green Heaven Restaurant Dance & Bar. Zde je široká nabídka nápojů i pokrmů, jež vás budou lákat k tanci a užívání si dovolené i do pozdních hodin. Celodenní zábavu pro rodiny i partu přátel zajistí místní aquapark a lunapark. Pro milovníky historie stojí nedaleko hlavní třídy Archeologické muzeum. Báječné letovisko Alanya si můžete užít díky skvělému počasí v Turecku od jara až do pozdního podzimu.

Co navštívit v okolí

Alanya - centrum

Celé město a okolí stojí za bližší prozkoumání. Středověký hrad je jasnou dominantou celého letoviska. Tomuto faktu nahrává i skutečnost, že pevnost má více než 150 hradních věží. Červená věž, známá i pod názvem Kizil Kule, je dalším majestátním prvkem celé oblasti. Ve věži má sídlo Muzeum etnografie, z ochozu je pak možné vidět letovisko Alanya jako na dlani. Dalším muzeem je Atatürkův dům. Ve vile jsou k vidění předměty zakladatele Turecka a také ukázky tradičního tureckého života. Jeskyně Damlatas lákají návštěvníky na úžasnou krápníkovou výzdobu.

Okolí Alanye

Za městem vyzývají k prohlédnutí a návštěvě pozoruhodné středověké hostince (odkazují až na dobu kolem 13. st.). Rodiny s dětmi často navštěvují oblíbené delfinárium (cca 17 km od letoviska). Okolní příroda nabízí adrenalin v podobě sjíždění řeky nebo výletů do hor. Konkrétně hora Tahtali vyzývá k výletům, z lanovky je nádherný výhled na celou lokalitu.

Manavgat a Zelený kaňon

V horách nad letoviskem Manavgat (asi 4 km od městečka Side) se nachází přehradní nádrž známá pod názvem Zelený kaňon. Barva vody je zde naprosto úchvatná. Z hor pak údolím protéká řeka skrz letovisko Manavgat až do moře. Rozhodně doporučujeme zajistit si výlet na plavbu, během které je možné se vykoupat i vyřádit se díky vodním sportům.

Side

Side je jedinečné město, které umě snoubí antické památky, moderní město a nádherné pláže. Byla by velká škoda nenavštívit místní amfiteátr nebo ruiny antických chrámů. Pokud vám během poznávání Side zbyde čas, určitě se vydejte na místní pláže s tmavě zlatým pískem.

Pamukkale

Tradičním výletem je cesta na „osmý div světa“, jak bývá někdy tento skvost nazýván. Vápencová jezírka uspořádaná kaskádovitě pod sebou zná z fotografií o Turecku snad každý. Tento svět zdobí už více než 15 000 let. I když cesta na Pamukkale je delší (kolem 370 km), rozhodně stojí za absolvování.

Kappadokia

Výlet do Kappadokie je sice časově náročný, ale určitě se vyplatí. Na ohromném území (až několik stovek kilometrů čtverečních) můžete vidět obydlí a křesťanské kostely vytesané do skal. Tyto skály vznikly zhruba před 30 milióny let vulkanickou činností. Z celé oblasti je nejznámější město Zelve, které se může pochlubit největší koncentrací těchto úkazů. Pěkný pohled na celé údolí se naskytne během letu balónem.

Pláže

Alanya nabízí velmi dlouhé pobřeží, které je rozdělené skálou, na jejímž vrcholu se rozpíná středověký hrad. Východním směrem se nachází pláž Keykubad, častěji nazývána prostě Alanya. Západním směrem pak leží jedna z nejslavnějších pláží, a to až 3 km dlouhá Kleopatřina pláž. Název nese podle slavné egyptské panovnice, která celou oblast dostala jako svatební dar od Marca Antonia. Dárek to byl vskutku povedený. Pláž totiž pokrývá jemný zlatý písek. Moře snad všech odstínů modré je přívětivé pro děti, ale naprosto si zde užijí i milovníci vodních sportů. Na organizované pláži najdeme dostatek lehátek a slunečníků a spoustu center vodní zábavy.

Zájezdy do destinace Alanya

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

24.06. - 01.07.2020 13 109 Kč
08.07. - 15.07.2020 13 449 Kč
22.07. - 29.07.2020 14 139 Kč
15.07. - 22.07.2020 14 139 Kč
18.07. - 25.07.2020 14 139 Kč

Alanya - Všechny zájezdy

Alanya - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat