Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Antalyi

Obecné

Antalya je snad nejoblíbenější přímořské letovisko v Turecku. Nejbližsím sousedem je Belek, jež dělí vzdálenost necelých 40 km. Předností má celou řadu, jmenovitě např. několik kilometrů dlouhé pláže, vyhřáté moře se sytými odstíny modré barvy, divokou okolní přírodu nebo skvěle vybavené centrum. Tyto výhody dělají z Antalye dokonalé místo pro dokonalou rodinnou dovolenou. Hotely v Turecku mají dlouhodobě vybudovaný vysoký standard služeb. Program all inclusive je tady velmi oblíbený, ale i když si vyberete některý z hotelů s jiným typem stravování, pak vězte, že neprohloupíte. Antalya překypuje stánky s občerstvením, ale i cenově dostupnými nebo i velmi luxusními restauracemi. Vynikající jídlo vám naservírují v podniku Seraser Fine Dining Restaurant. Tuhle restauraci si budete pamatovat. Její kamenný interiér působí téměř dojmem, že právě hodujete na hradě. Výtečnou kuchyni oceníte i v restauraci Vanilla nedaleko přístavu v historické části města.

Pokud nebudete jen chtít ochutnávat místní lahůdky, vydejte se určitě prozkoumat centrum. Jeden den vám na prohlídku stačit nebude. Staré centrum Kaleici, ve kterém jsou i doporučené restaurace, dýchá bohatou historií a zajímavou architekturou, která místy působí až řeckým dojmem. Za všechny památky jmenujme alespoň Hadriánovu bránu, kterou byste měli navštívit. Kamenné uličky jsou plné obchůdků, ve kterých budete chtít usmlouvat cenu za krásné suvenýry. Celé město se může pochlubit krásnými vysokými minarety a mešitami. Zajímavé artefakty ze života Turků si můžete prohlédnout v Národním archeologickém muzeu nebo v Muzeu etnografie. Letovisko disponuje také několika pěknými parky plnými zeleně, zvlášť park s miniaturami slavných tureckých budov zaujme každého návštěvníka. Děti budou naprosto nadšené z velkého aquaparku nebo akvária. Milovníky přírody velmi zaujme vodopád Düden západně od města nebo vodopád Kursunlu. Mezinárodní letiště vybudované na okraji města je jen další položkou, proč je Antalya to nejlepší místo pro dovolenou s dětmi v Turecku.

Co navštívit v okolí

Perge

Antické město Perge leží hned za hranicemi města severovýchodním směrem. Perge pochází údajně už ze 12. st. př. n. l., starobylým ruinám je tedy více než 3 200 let. Některé majestátní pozůstatky probudí vaši fantazii, jak to tady mohlo vypadat v dobách největšího rozkvětu.

Manavgat a Zelený kaňon

V horách nad letoviskem Manavgat nedaleko Side se nachází přehradní nádrž známá pod názvem Zelený kaňon. Barva vody je zde naprosto úchvatná. Z hor pak údolím protéká řeka skrz letovisko Manavgat až do moře. Stejnojmenný vodopád vás zaujme svojí výraznou tyrkysovou barvou. Rozhodně doporučujeme zajistit si výlet na plavbu, během které je možné se vykoupat i vyřádit se díky vodním sportům. Nádherný kaňon je od Antalye vzdálený zhruba 75 km.

Olüdeniz

Nádherná pláž ve tvaru jazyka Ölüdeniz, jež leží na Egejské riviéře pod přístavem Marmaris, patří mezi nejkrásnější pláže Turecka. Z Antalye se dá do letoviska Ölüdeniz dostat po ujetí zhruba 200 km. Na pláži je zajištěné občerstvení, lehátka a slunečníky a vodní sporty. Bělavý písek doplňuje moře hrající všemi odstíny modré. Výlet na pláž Ölüdeniz si užijí jak dospělí, tak i děti.

Pamukkale

Více než 15 000 let stará jsou kaskádovitá jezírka s vodou, po které se má údajně mládnout. Tento „osmý div světa“ září do dálky jasnou bílou barvou, která je jeho poznávacím znamením. 230 km dlouhá cesta jistě stojí za to vidět jeden ze symbolů Turecka.

Pláže

Antalya je velmi oblíbená i mezi lidmi, kteří vyhledávají dovolenou prožitou zejména na pláži a v hotelových resortech. Důvodem je jistě fakt, že pláže jsou zde velmi dlouhé. Západní městská pláž Konyaalti meří až 9 km. Je čistá, písečná s drobnými oblázky. Východní pláž Lara, jež se nachází kousek za městem, dosahuje údajně délky až 10 km. Její povrch je tvořený ze zlatého jemného písku, jenž se pozvolna svažuje do hloubky. Tuhle skutečnost ocení zejména neplaci nebo rodiny s malými dětmi. Sportovní nadšenci si můžou vybít energii během některého z vodních sportů (široká nabídka – od šlapadel až po paragliding). V pozadí nezůstávají ani hotelové animační týmy, díky kterým se na dovolené v Antalyi nudit nebudete.

Zájezdy do destinace Antalya

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

11.06. - 18.06.2020 18 090 Kč
03.06. - 10.06.2020 18 490 Kč
08.06. - 15.06.2020 18 890 Kč
17.06. - 24.06.2020 18 890 Kč
02.06. - 09.06.2020 18 690 Kč

Antalya - Všechny zájezdy

Antalya - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat