Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Bodrum

Obecné

Skvost na Egejské riviéře. Jinými slovy se opravdu nedá popsat město Bodrum a okolí. Za Bodrum můžeme považovat celý výběžek na západní straně Turecka ležící v Egejském moři. Ve stejném moři, jen na dohled, jsou řecké ostrovy Kos a Rhodos. S přístavem Marmaris pojí Bodrum vzdálenost 163 km, s Kusadasi 150 km.

Nádherná příroda, dokonale modré moře, krásné pláže a bohaté kulturní památky. To vše a mnohem více nabízí turistům na dovolené riviéra Bodrum. Hotely zde jsou v různých kategoriích, od menších romantických penzionů až po velké luxusní komplexy. Ty často neční do výšky, ale jsou spíše vybudované jako prázdninové vesničky. Krásnou přírodní scenérii doplňují hory a všudypřítomná zeleň. Popínavé rostliny vinoucí se kolem hoteů a domečků báječně provoní svěží přímořský vzduch.

Doporučujeme vám procházky městem, které můžete zakončit nejlépe v romantickém přístavu plném jachet. Nicméně dominantou přístavu je rozhodně středověký hrad sv. Petra z 15. st. Také Mauzoleum v Halikarnassu nebo antický amfiteátr ze 4. st. př. n. l. dělají z Bodrumu muzeum pod otevřeným nebem. Jen na vysvětlenou, Bodrumu se v dobách dávno minulých říkalo Halikarnass. Současnou dobu zažijete v některé z místních restaurací. Přímo ve městě doporučujeme navštívit Le Pasion Restaurant s prvky středomořské gastronomie. Druhým tipem je Avlu Bistro, kde také skvěle vaří a navíc zde mají široký výběr vín. Suvenýry nebo voňavé koření ukořistíte v místním Bodrum Bazzaru, který se drží běžných tureckých tradic. Bez přátelského smlouvání se tady neobejdete. Ve městě jsou i běžné kamenné obchody, supermarkety, banky, bankomaty nebo lékárny. Děti a milovníci vodní zábavy jistě nebudou chtít odejít z vodního parku Phalarope Aqualand. Zkrátka Bodrum je skvěle vybavené místo pro tu nejlepší dovolenou v Turecku.

Co navštívit v okolí

Efes

Antické město Efes je snad druhým nejnavštěvovanějším místem Turecka (po Istanbul). Unikátnost tohoto místa tkví v tom, že i přes stáří více než 3 000 let se tady zachovalo mnoho památek (velmi zajímavá je Celsova knihovna nebo majestátní amfiteátr). Je to místo, které je nejvíce dochovaným antickým městem ze všech ve Středozemním moři. Nedaleko stojí ruiny Artemidina chrámu, který byl považován za jeden ze sedmi divů světa. Také se říká, že Svatý Jan do těchto míst přivedl Pannu Marii, která zde měla dožít. Od města Bodrum dělí Efes 170 km.

Ölüdeniz

Pláž v Ölüdeniz má charakteristický tvar jazyka. Nabízí jemný písek, báječné koupání a zábavu s vodními sporty. Krásné vysoké hory v okolí poskytují dobré zázemí pro adrenalinové nadšence, kteří rádi podnikají skoky s padákem právě nedaleko této zátoky. Z města sem vede trasa dlouhá asi 240 km.

Kos, Rhodos

Skvělá poloha letoviska Bodrum předurčuje místo k pořádání výletů do nedalekého Řecka. Pravidelné výlety se konají zejména na proslulý a sluncem věčně zalitý Rhodos nebo na menší ostrov Kos. Oba ostrovy se mohou pochlubit krásnými hlavními městy, zejména město Rhodos má krásné středověké centrum.

Pamukkale

Známá, do dálky bíle zářící kaskádovitá jezírka není třeba snad ani představovat. Pamukkale by měl znát každý návštěvník Turecka. Malé vodní nádrže s vápencovou vodou bývají často označovány za osmý div světa. Urazit trasu dlouhou asi 256 km z Bodrumu se opravdu vyplatí.

Pláže

Pláže na Bodrumu jsou často ve skrze romantické, neboť skalnaté výběžky tvoří menší kouzelné zátoky. Pláže bývají písčité nebo s malými oblázky. Pobřeží je často organizované tak, jak je v Turecku zvykem, připravená lehátka a slunečníky a také řada vodních sportů. Z celého Bodrumu je patrně nejznámější pláž Camel Beach poblíž města Bodrum a skupinka několika pláží u města Turgutreis. Vstup do vody bývá většinou pozvolnější, takže je vhodný i pro děti či osoby s nejistým plaváním.

Zájezdy do destinace Bodrum

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

11.06. - 18.06.2020 12 800 Kč
10.06. - 17.06.2020 12 990 Kč
01.06. - 08.06.2020 12 600 Kč
04.06. - 11.06.2020 12 600 Kč
18.06. - 25.06.2020 13 550 Kč

Bodrum - Všechny zájezdy

Bodrum - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat