Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Konakli

Obecné

Menší klidnější městečko Konakli se nachází na jižním pobřeží nedaleko Alanye, dělí je vzdálenost cca 12 km. Od mezinárodního letiště v Antalyi vede cesta dlouhá 116 km. Letovisko tvoří hlavně 4* a 5* hotely s all inclusive při pobřeží kolem dlouhé pláže. Zdejší ubytovací kapacity vyhledávají zejména rodiny s dětmi, které ocení, že Konakli patří k těm poklidnějším oblastem Turecka. Ale nudit se tady nebude určitě nikdo. Hoteloví animátoři se starají o zábavu přes den až do pozdních večerních hodin. Hotely disponují bazény, většina z nich i vlastními vodními atrakcemi.

Večer ožívají místní uličky klasickým turistickým ruchem. Promenády jsou plné stánků s občerstvením nebo obchůdků se suvenýry a oblečením. K dispozici jsou tady supermarkety, fast foody, lékárny, bankomaty apod. Pro milovníky závodění máme dobrou zprávu, je zde vybudovaná dráha na motokáry. Na menším náměstí uprostřed Konakli stojí krásná mešita, působivá je obzvlášť v noci, kdy bývají jednotlivé minarety barevně osvětlené. Směrem na západ, asi 7 km od centra Konakli, se nachází delfinárium Sealanya, jež zabaví každou rodinu s dětmi na dlouhou dobu.

Příjemnou procházkou po pláži směrem k Alanyi se dostanete až k restauraci Konak Beach, kterou si oblíbila naprostá většina turistů. Skvěle vychucené jídlo turecké a středomořské kuchyně si užijete přímo nad pláží. Doporučujeme sem zajít před západem slunce. Často tady strávníky doprovází příjemná živá hudba.

Co navštívit v okolí

Okolí Alanye

Za městem Alanya vyzývají k prohlédnutí a návštěvě pozoruhodné středověké hostince (odkazují až na dobu kolem 13. st.). Okolní příroda nabízí adrenalin v podobě sjíždění řeky nebo výletů do hor. Konkrétně hora Tahtali vyzývá k výletům, z lanovky je nádherný výhled na celou lokalitu.

Manavgat a Zelený kaňon

V horách nad letoviskem Manavgat (asi 4 km od městečka Side) se nachází přehradní nádrž známá jako Zelený kaňon. Barva vody je zde naprosto úchvatná. Z hor pak údolím protéká řeka skrz letovisko Manavgat až do moře. Během plavby je možné se koupat nebo řádit díky vodním sportům. Rozhodně doporučujeme urazit 50 km z Konakli a zúčastnit se skvělého výletu do turecké přírody.

Side

Side je jedinečné město, které perfektně snoubí antické památky, moderní město a nádherné pláže. Od Konakli je vzdálené zhruba 55 km. Byla by velká škoda nenavštívit místní amfiteátr nebo ruiny antických chrámů. Pokud vám během poznávání Side zbyde čas, určitě se vydejte na místní pláže s tmavě zlatým pískem.

Pamukkale

Vápencová jezírka uspořádaná kaskádovitě pod sebou zná z fotografií o Turecku snad každý. Tento „osmý div světa“ je údajně více než 15 000 let starý. I když cesta na Pamukkale je delší (kolem 355 km), rozhodně stojí za absolvování.

Kappadokia

Výlet do těchto končin je sice časově náročný, ale určitě se vyplatí (cesta je dlouhá kolem 470 km). Na ohromném území (až několik stovek kilometrů čtverečních) můžete vidět obydlí a křesťanské kostely vytesané do skal. Tyto skály vznikly zhruba před 30 milióny let vulkanickou činností. Z celé oblasti je nejznámější město Zelve, které se může pochlubit největší koncentrací těchto úkazů. Pěkný pohled na celé údolí se naskytne během letu balónem.

Pláže

Podél celého Konakli vede dlouhá písečná až oblázková pláž, místy převládají zejména pásy omletých kamínků. Jen na některých úsecích je na pobřeží menší vymleté kamenné plato, proto je komfortnější využít pro vstup do vody připravená mola. Služby na zdejší pláži fungují stejně skvěle jako jinde v Turecku, organizovaná lehátka a slunečníky, centra vodních sportů nebo pravidelná péče o čistotu pláže. Svoji dovolenou pod tureckým sluníčkem si zde zkrátka skvěle užijete.

Zájezdy do destinace Konakli

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

02.06. - 09.06.2020 14 990 Kč
03.06. - 10.06.2020 14 990 Kč
07.06. - 14.06.2020 15 390 Kč
08.06. - 15.06.2020 15 390 Kč
09.06. - 16.06.2020 15 590 Kč

Konakli - Všechny zájezdy

Konakli - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat