Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Kusadasi

Obecné

Krásné letovisko Kusadasi leží v zátoce na západě země mezi lokalitami Bodrum a Izmir. Od severně ležícího Izmiru jej dělí vzdálenost 80 km. Na dohled romantickému přístavu je řecký ostrov Samos. Cesta lodí na Samos trvá kolem 70 min, což je velmi příjemná doba.

Kusadasi kdysi dávno bývalo malou vesničkou, kterou charakterizoval zejména rybolov. Díky ale skvělé poloze nedaleko významných pamětihodností se letovisko rozrostlo do městečka, které uspokojí touhy i těch nejnáročnějších klientů. Pochlubit se může menšími rodinnými hotely v centru letoviska i většími a luxusnějšími resorty stranou od města. Většina hotelů v Kusadasi nabízí stravování all inclusive.

Město Kusadasi nabízí zábavu naprosto pro každého. Volný čas můžete trávit přímo na plážích ve městě nebo na procházkách po okolí. Pro rodiny s dětmi zde místní vybudovali aquaparky nebo lunapark. Milovníci historie a poznávání velmi kvitují, že ve městě sídlí několik menších muzeí a galerií s ukázkami místní tvorby. Pro všechny cestovatele je zde lahůdka, stará turecká pevnost na poloostrově Güvercinada. V minulosti býval tento „Holubí ostrov“ pouhým ostrůvkem, ale v současné době je spojený s pevninou mostem. Výlety k pevnosti jsou tak otázkou jen několika málo minut.

Z ostrovních restaurací se nabízí krásné výhledy na přístav Kusadasi. Restaurace na pevnině se mohou pochlubit bohatým menu s velkým výběrem mořských plodů. Nedaleko přístavu se nachází pouliční restaurace Dedem K. Nebo tradiční turecký podnik Erzinacan Restaurant. Obě restaurace vřele doporučujeme, zažijete zde příjemnou tureckou atmosféru a především pak skvělou gastronomii. Celé letovisko je plné báječných podniků, barů a stánků s rychlým občerstvením. Běžné potraviny je možné nakoupit v místních supermarketech nebo na trhu. K dispozici jsou zde bankomaty, lékárny nebo pošty. Na každý pád si můžete i v Kusadasi procvičit svoje umění smlouvat.

Co navštívit v okolí

Efes

Antické město Efes se nachází cca 20 km od Kusadasi. Po Istanbulu je druhým nejnavštěvovanějším místem Turecka. Důvodem jsou velmi zachovalé památky, některé staré více než 3 000 let. Mezi nejznámější památky patří Celsova knihovna nebo amfiteátr. Poblíž je možné prohlédnout si ruiny Artemidina chrámu. Dle jedné pověry dovedl Svatý Jan Pannu Marii do Efesu, aby zde prožila stáří.

Izmir

Do Izmiru se dostanete po trase dlouhé cca 80 km a určitě byste jej neměli vynechat po svých výpravách v Turecku. Jednak se jedná o rodiště slavného antického básníka Homéra, ale také o místo narození miliardáře Aristotela Onassise. V třetím nejlidnatějším městě Turecka uvidíte mnohé. Ta nejznámější místa jsou hodinová věž Saat Kulesi na náměstí Konak, majestátní hrad Kadifekale nebo rozsáhlý park Kültürparki. Přesvědčte se zkrátka sami na vlastní oči.

Pamukkale

Do dálky bíle zářící kaskádovitá jezírka není třeba snad ani představovat. Pamukkale určitě zná z pohledů nebo katalogů každý návštěvník Turecka. Malé vodní nádrže s vápencovou vodou bývají často označovány za osmý div světa. Urazit trasu dlouhou asi 200 km z Kusadasi se opravdu vyplatí.

Olüdeniz

Pláž v Ölüdeniz je charakteristická svým tvarem jazyka. Nabízí jemný písek, báječné koupání a zábavu s vodními sporty. Krásné vysoké hory v okolí poskytují dobré zázemí pro adrenalinové nadšence, kteří rádi podnikají skoky s padákem právě nedaleko této zátoky. Z přístavu v Kusadasi sem vede trasa dlouhá necelých 300 km.

Pláže

Město Kusadasi i široké okolí nabízí spoustu pláží a míst k relaxování u moře. Některé jsou větší a pro širokou veřejnost, jiné menší, ale v romantických zátokách. Všechny spojuje zpravidla pozvolný vstup do klidného moře a jemný písek. Což jistě ocení nejvíce rodiny s malými dětmi či méně zdatní plavci. Velké pláže jsou organizované, s nabídkou pohodlných lehátek a slunečníků. Na plážích je možné ověřit si, zda jste opravdu milovníky adrenalinového řádění. Jsou zde centra vodních sportů s možností pronájmu šlapadel nebo i letu s padákem za lodí. Možností jak aktivně trávit svůj čas je zde nespočet. Jedna z nejoblíbenějších pláží celého Kusadasi je Ladies Beach jižně od centra.

Zájezdy do destinace Kusadasi

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

15.06. - 22.06.2020 13 490 Kč
24.08. - 31.08.2020 13 990 Kč
04.06. - 11.06.2020 13 490 Kč
11.06. - 18.06.2020 13 490 Kč
08.06. - 15.06.2020 13 490 Kč

Kusadasi - Všechny zájezdy

Kusadasi - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat