Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Marmaris

Obecné

Romantická lokalita Marmaris se nachází na jihozápadě Turecka v zátoce, která je obklopená vysokými, zeleně porostlými kopci. I v hlavní sezóně, kdy teploty v Turecku šplhají vysoko, je tady velmi příjemně. Svěží vzduch je prosycený mořem a vůněmi místní bohaté vegetace. Od výběžku na Bodrumu leží Marmaris jižním směrem ve vzdálenosti asi 155 km. K mezinárodnímu letišti v Dalamánu vede trasa dlouhá asi 80 km.

Samotné město Marmaris, to je nádherný přístav s temně modrou vodou, se kterou kontrastují dokonale bílé jachty. Ale i dlouhá písečná pláž, jež se vine kolem celého města. Obě tato hlavní lákadla dělají z Marmarisu kouzelné a nezapomenutelné místo dovolené v Turecku. Pro děti i dospělé je tady spousta atrakcí, ale i klidnějších míst. Přímo v Marmarisu jsou hotely spíše menší, ale v přilehlých letoviscích jsou vybudované větší a luxusnější hotely, které tradičně nabízejí stravování all inclusive.

K nezapomenutelným zážitkům jistě patří ochutnávka místní kuchyně. A kde jinde ochutnat vybrané lahůdky, než v místních vyhlášených restauracích? Stravovacích podniků je tu opravdu dostatek. Stejně tak i barů, větších či menších obchodů, bank, bankomatů a lékáren. Komu nestačí voda v moři, může zaskočit do některého z vodních parků. Zabaví se tady určitě každý návštěvník. Turisté milující plavby zde budou velmi spokojení. Lodních výletů je tu mnoho, nejoblíbenější je určitě výlet trajektem na řecký Rhodos a nebo plavba po řece Dalyan. Během výletu spatříte do skal vytesané lýkijské hrobky nebo se ponoříte do místních bahenních lázní. Vyvrcholením výletu je pak pláž Iztuzu, na kterou chodí želvy Caretta klást svá vejce. Pokud nebudete mít vyloženě smůlu, želvy zde můžete pozorovat. Velmi známým letoviskem v oblasti Marmarisu je Fethiye (125 km). Místo jako takové je původním tureckým městem se všemi tradicemi a zvyky. Velkou předností je určitě nádherná písečná pláž Calis.

Co navštívit v okolí

Rhodos

Výlet na ostrov Rhodos, to je skoro povinná zastávka na dovolené v tureckém Marmarisu. Cesta trajektem trvá asi hodinu. Pak se před vámi otevře krásný řecký ostrov s ještě hezčím historickým centrem města. Hlavnímu městu Rhodos kraluje středověké „město ve městě“ s monumentálním hradem Monolithos. Je tady spousta restaurací a obchůdků (suvenýry, oblečení, jídlo atd.). Den strávený tady si zkrátka užijete na maximum.

Olüdeniz

Pláž v Ölüdeniz s charakteristickým tvarem jazyka se nachází asi 140 km od města Marmaris. Nabízí jemný písek, skvělé koupání v exotickém stylu a nekonečnou zábavu s vodními sporty. Krásné vysoké porostlé hory v okolí poskytují dobré zázemí pro adrenalinové nadšence, kteří rádi podnikají skoky s padákem právě nedaleko této zátoky. I ti, co budou jen relaxovat na lehátkách, budou mít skvělý výhled na tyto dobroduhy.

Pamukkale

Známá, do dálky bíle zářící kaskádovitá jezírka není potřeba snad ani představovat. Pamukkale by měl znát každý návštěvník Turecka. Malé vodní nádrže s vápencovou vodou bývají často označovány za osmý div světa. Urazit trasu dlouhou asi 211 km z města Marmaris se opravdu vyplatí.

Efes

Antické město Efes je snad druhým nejnavštěvovanějším místem Turecka. Tím nejnavštěvovanějším je bývalá metropole Turecka - Istanbul. Unikátnost Efesu tkví v tom, že i přes stáří více než 3 000 let se tady zachovalo mnoho památek (velmi zajímavá je Celsova knihovna nebo amfiteátr). Je to místo, které je nejvíce dochovaným antickým městem ze všech ve Středozemním moři. Nedaleko stojí ruiny Artemidina chrámu, který byl považován za jeden ze sedmi divů světa. Také se říká, že Svatý Jan do těchto míst přivedl Pannu Marii, která zde měla pobýt do konce svého života. Od Marmarisu dělí Efes 214 km.

Pláže

Členité pobřeží v Marmarisu předurčije místní pláže k dokonalé romantice, kterou podporují i přilehlé hory. Přímo z města Marmaris se dá po dlouhé písečné pláži dojít až do městečka Icmeler. Pláže jsou většinou písčité s pruhem oblázků při vstupu do vody. Ten je vhodný i pro děti a nezkušené plavce. Palmové pobřeží je lemováno množstvím kavárniček, bister a barů, které nabízejí osvěžující nápoje i vynikají jídlo. Naprostou samozřejmostí je úklid místních pláží a organizace lehátek. O adrenalinové zážitky se starají četná centra vodních sportů, které nabízejí i potápění nebo šnorchlování.

Zájezdy do destinace Marmaris

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

06.06. - 13.06.2020 20 790 Kč
08.06. - 15.06.2020 20 790 Kč
10.06. - 17.06.2020 21 090 Kč
06.06. - 17.06.2020 26 090 Kč
11.06. - 18.06.2020 21 490 Kč

Marmaris - Všechny zájezdy

Marmaris - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat